17 سال زندگی در هزاران کیلومتر دور از وطن اما همچنان عاشق گرگان

یکی از انگیزه هایم برای نوشتن از گرگان در این وبلاگ ، دو برادر دور از گرگانند . دو برادری که حدود 17 سال است از گرگان دورند ، اما گذشت این سالها ذره ای از عشق و علاقه آنها به گرگان کم نکرده است.

در ایران نیستند و با وجود هزاران کیلومتر دوری از گرگان و زندگی در دیاری که هرگونه امکانات رفاهی در آنها فراهم است اما باز دیوانه وار به یاد گرگان بوده و به قول خود روزی نیست که پیگیر اتفاقات گرگان نباشند.

از طریق همین وبلاگ با آنها آشنا شدم و سپس تبادل ایمیل بین ما آغاز شد و البته از آغاز آشنایی تا به اکنون دو باری نیز تماس تلفنی داشته ایم و از گرگان با هم گفته ایم .

جالب است در روزگاری که طرف بعد از چند ماه دور شدن از گرگان و اقامت در پایتخت ، سعی میکند به زور هم که شده لهجه خود را عوض کند و البته خاستگاهش را نیز انکار ، این دو اینگونه بعد از گذشت این همه سال اینگونه با خاطره هایشان در گرگان حال میکنند و هر روز از طریق وبلاگ ها و سایت ها پیگیر اخبار گرگان بوده و بنا به گفته خود در تماس های تلفنی شان با یکدیگر اولین سئوالشان این است که " از گرگان خبر جدید نداری ؟ "

بزرگ شده کوچه سفیدوش خیابان مولن روژ یا همان پنج آذر بوده و به جهت تحصیل ، گرگان را ترک کرده اند اما این دیار را فراموش نکرده اند و از این رو حتی جویای احوال خیابان ها و آدم های شهر هم هستند.

یادش بخیر سالن کوچولوی بسکتبال ، فلکه شهرداری چه تغییری کرده ؟ ، راستی یکی بود به اسم ولی برک میامد یه مدل خاص تیم گرگان رو تشویق میکرد اون هنوز هست ؟ ، میتونی یه زحمت بکشی و یه مشت گندم به نیت من برا کبوترا صحن حضرت عباس چهارراه میدان بریزی و نذر یه نون و ماست شب جمعه سقاخانه اونجا رو برا من ادا کنی ؟ ، این تیم اتکا گرگان چرا اینجوری نتیجه میگیره ؟ ، گرگان خیلی بزرگ شده ؟ و ... .

باید اعتراف کنم گاه که فشار کاری و سختی های روزمره زندگی ، تفکر بی خیال شدن وب نویسی را به ذهنم می آورد یاد این دو گرگاندوست که با وجود سالها و کیلومترها دوری از گرگان ، هنوز اینگونه عاشقانه به یاد این شهر اهورایی هستند و پیگیر اخبار توسعه آن هستند می افتم و کسی در من نهیب می زند که " بنویس ، تا آنجایی که میتوانی هر چند ضعیف از این شهر بنویس ، ما همه هرجا که هستیم به این شهر مدیونیم . "

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
مهران

کاش ما هم گرگانی بودیم والله . من کسی رو ندیدم که بگه گرگانی ها آدمای بدی هستن .

گنجی

سلام زیبا مطلب ارائه میدهی ولیکن خود را به گرگان زیاد چسباندی این خوب است ولیکن تعصب در بعضی مواقع باعث کم ارزش کردن فعل مورد نظر میشود در کل استان گلستان زیبا و دوست داشتنی میباشد شما را دعوت میکنم بزرگتر و بلند مرتبه فکر کنی تا موفق شوی در سایت بالا تصاویری از استان گلستان و ایران عزیز وجود دارد شما نگاه کنید و اعلام نظر فرمایید

444

کسی رو سراغ داری وقتی به گرگان سیل بیاد گریه کنه یا کسی رو سراغ داری که دمای هوای گرگان رو بدونه و شهر خودش رو نه اون منم کسی رو سراغ داری بوی امامزاده عبد الله رو هنوز حس کنه یا وقتی فصلها تغییر میکنند یک بیقراری بیاد سراغش بیاد لحظه لحظه هوای گرگان اون منم همیشه بیاد گرگان توی این یازده سال دوری گرگان خیلی پیشرفت کرده اما گرگان اگه یه مشت خاک باشه من دوستش دارم توی یک وبلاگی یکی حسابی از اسفالتهای شهر گرگان گلایه کرده بود واقعا نمیتونم درک کنم با اون همه زیبایی چرا کسی باید اینطور از گرگان بد بگه بقول سهراب چه اهمیت دارد گاه اگر میرویند قارچهای غربت

بچه گرگانم

دم هر چی بچه گرگان گرم واقعا یاد بوی بهار نارنج وزمین سنگ ریزه ای پارک شهر وبوی درختان باران خورد کاج وبوی شب بوهای فلکه شهرداری به خیر من هم 20سال از وطنم گرگان دورم ولی باهات مافقم واقعا چه مزه ای داشت نان وماست چهارراه میدان

بچه گرگانم

وم