حاشیه های حکم مشاور جوان و برنامه هایی برای آینده

با اعتماد دکتر صادقلو استاندار گلستان، اینجانب به عنوان مشاور جوان ایشان معرفی شدم.

از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با توجه به اینکه اینجانب نزدیک به ده سال به عنوان کارشناس و مسئول واحد در معاونت عمرانی استانداری مشغول به کار هستم با لطف دوستان، نام اینجانب از ماه ها پیش به عنوان گزینه تصدی برخی مسئولیت ها در استانداری مطرح شده بود و در این بین حتی چندین بار دعوت به مصاحبه نیز شدم.

اما گویی دکتر صادقلو استاندار گلستان، بعد از دیدار روز شنبه ام با ایشان در نهایت تصمیم گرفت مسئولیت مشاور جوان استاندار را به اینجانب بسپارد.

با توجه به شرکت در یک مصاحبه با حضور ایشان، ایراد سخن در سه نشستی که ایشان حضور داشتند، و تحقیقات صورت گرفته درباره فعالیت اینجانب، دکتر صادقلو شناخت کاری لازم را از بنده داشتند و در نهایت تصمیم گرفتند این مسئولیت را به بنده بسپارند.

در دیداری که روز شنبه با ایشان صورت پذیرفت و البته در ابتدای آن صحبت از بسکتبال گرگان و ... به میان آمد، دکتر صادقلو در ابتدا خواسته های خود در حوزه جوانان را مطرح کرد و البته پس از شنیدن سخنان اینجانب، اظهار داشت که در مورد صدور حکم بنده به قطعیت رسیده و امروز {شنبه} دستور صدور حکم را خواهد داد.

به جهت اجتناب از بروز حاشیه ها، و ... سعی کردم تا زمان صدور حکم، این موضوع علنی شود تا آنکه در ابتدای صبح دوشنبه، جکم در سیستم الکترونیک دبیرخانه استانداری ثبت شد و آرام آرام دوستان از آن مطلع شدند.

بدون اغراق بعد از این موضوع، دوستان عزیز از سراسر استان بیش از حد تصورم لطفشان را ابراز کردند چنان که ظهر دوشنبه شارژ گوشی بنده تمام شد!!!

http://upload.tehran98.com/img1/vffoy47e0wpy8zr7n9be.jpg

بدون تعارف عرض کنم محبت دوستان بیشتر از حد تصورم چه از طریق تماس تلفنی، ارسال پیامک، نگارش مطلب در فضای مجازی چه سایت ها و وبلاگ ها و چه شبکه های اجتماعی همچنان ادامه دارد و عزیزان بیش از پیش مرا شرمنده خود می نمایند.

ساعت 12 امروز پنجشنبه نیز مراسم معارفه اینجانب در دفتر آقای طهماسبی معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری با حضور ایشان، مدیران کل استانداری، مشاوران استاندار و کارشناسان برگزار شد تا رسما" اینجانب به عنوان مشاور استاندار جایگزین سید روح الله حسینی که لازم میدانم از ایشان نیز بابت زحماتشان تشکر کنم، شدم.

***

لطف دوستان و استقبال عزیزان از حضور بنده در این مسئولیت، وظیفه بنده را بسیار سنگین می کند. قشر جوان هستند و انبوهی از مطالبات و یک سیستم اداری خاص.

نمی خواهم به عزیزان قول بیهوده و وعده های آن چنانی دهم، دوستان باید شرایط اقتصادی، بودجه ای ادارات، بوروکراسی سیستم اداری، و ... را لحاظ کنند. اما مطمئن باشید تمام توانم را در این حوزه صرف خواهم کرد.

نمی خواهم این مسئولیت را بدل به پستی تشریفاتی نمایم.

با توجه به شناختی که از خود و میزان صرف انرژی ام در کارها و نحوه برنامه ریزی و سازماندهی دارم، و البته با تکیه بر حضور ده ساله ام در سیستم استانداری، و ... مطمئن باشید با یاری همه دوستان، استفاده از نظرات همه بزرگواران و به کار بستن ایده های مفید و دارای شرایط اجرایی، بهره از تلاش های گذشته، و ... سعی می کنم با کمک همه شما عزیزان، حوزه مشاور جوان را تبدیل به یکی از پویا ترین بخش های استانداری و استان بکنم.

فقط از دوستان جوان فرصت میخواهم برای مسلط شدن بر اوضاع و تدوین مناسبترین برنامه.

فرصت، و صبر این بزرگترین خواسته ام از شما عزیزان است.

مطمئنا بعد از استقرار در مکان حوزه مشاوران جوان طی روزهای آینده، روزهای نخست به دید و بازدیدها می گذرد و پس از آن آشنایی با سیستم.

تشکیل بانک اطلاعات از جوانان فعال در حوزه های مختلف و در گستره جغرافیایی کهنه کلباد نوکنده تا پست دره مراوه تپه، سَمن ها، بررسی ظرفیت ادارات و نهادها، و ... یکی از اولویت های نخست ما خواهد بود.

دو هدف خاص را نیز فارغ از کلی گویی در حوزه مشاور جوان به صورت خاص دنبال خواهیم کرد.

الف- تلاش در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و همگرایی بیش از پیش بین جوانان استان

ب- ایجاد بستر لازم به جهت استفاده از ایده ها و راهکارهای مفید جوانان در روند توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی استان

اعتقاد دارم اگر فضا را برای بیان ایده های کاربردی و حضور و نقش آفرینی جوانان بیش از پیش فراهم نمائیم، هم شاهد تربیت نسل جدیدی از مدیران برای فردای گلستان خواهیم بود و هم با توجه به خلوص نیت جوانان ما، مسلح بودن بسیاری از آنان به علم روز، و ... شاهد حرکت شتابان تر استان به سوی توسعه خواهیم بود.

می بایست بخشی از مسیر توسعه استان را به جوانان گلستان بسپاریم. در این بین باید از کُند روی و تند روی پرهیز کرده و البته با توجه به نیاز گلستان، از پتانسیل های همه بنا بر ظرفیت و توانمندی شان بهره مند شویم و از صرف انرژی در مسیرهای بیهوده و جاشیه ای و جنجالی پرهیز کنیم.

می بایست در ذهن همه این نکته را نهادینه کنیم که برای توسعه استان حتما به جوانان نیاز داریم و از آن سو اگر استان ما به توسعه لازم دست یابد بخش بسیاری از مشکلات جوانان ما در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و ... رفع خواهد شد. باید همه این نکته را باور کنند که توسعه و جوانان لازم و ملزوم یکدیگرند.

حوزه مشاوران جوان، حوزه ای بین بخشی بوده و فعالیت آن تنها به یک یا دو حیطه خلاصه نمی شود و برای نقش آفرینی بیش از پیش، نیازمند یاری همه دستگاه ها و نهادها خواهیم بود.

در مقابل آزمون بزرگی قرار گرفته و گرفته ایم. نیازمند یاری همه تان هستم و هستیم.

پی نوشت: صعود سولن بهشت هیرکان گرگان به لیگ برتر بسکتبال ایران پس از پیمودن راهی پر فراز و نشیب از دیگر اتفاقات مهم برایم در هفته جاری بود. امیدوارم با رفع مشکلات تیم ریشه دار گرگان شهرداری، در فصل آینده مسابقات لیگ برتر بسکتبال شاهد حضور مقتدرانه دو تیم به نمایندگی از گرگان در مسابقات باشیم.

/ 0 نظر / 25 بازدید