گرگان ما دو ساله شد

گرگان شهر محل تولد و زندگی ام را دوست دارم. نه ، بهتر است بگویم عاشق آن هستم و بی اغراق این عشق که امیدوارم هیچگاه به تعصب آلوده نشود ، هزینه هایی نیز به من تحمیل کرده است که شرح آن بماند برای بعد.

از کوچه پس کوچه های این شهر ، از خیابان های آن و از آدم های متفاوتش خاطره های بسیاری دارم. جنگل النگ دره ، خیابان مولن روژ ، کوچه زرین گل ، بلوار ناهارخوران و بازارچه نعلبندان و جای جای این شهر برایم دوست داشتنی اند و پرخاطره.

نقطه به نقطه ایران را تفرج گونه گشته ام یا زمانی را در آنها سپری کرده ام لیکن آتش عشق به خاستگاهم گرگان در هر شهر و دیاری همچنان در وجودم شعله ور بوده است.

به عنوان فرزند دیاری که از هوایش استنشاق کرده و در آن قد کشیده ام خود را بدهکار گرگان و مردم آن میدانم و از این رو بی اغراق همیشه و همه جا دینی بر گُرده ام نسبت به این شهر احساس میکنم .

از این رو 25 دی ماه 86 و آن زمانی که از دریافت مجوز نشریه ای برای گرگان ناامید شده بودم در میانه عادت وب گردی ام تصمیم به ثبت وبلاگی برای گرگان و نوشتن در آن از شهر دوست داشتنی ام و امیدها و آرزوهایم برای توسعه آن گرفتم.

در این دو سالی که گذشت به مانند هر انسان دیگری گاه از اتفاقات و بازی های زمانه و گردش روزگار شاد بودم گاه ناراحت ، زمانی تعصب چشمانم را کور کرد و گاهی نیز محافظه کاری قلمم را خشک ، اوقاتی حسی نبود برای نوشتن و روزهایی نیز توفیق کوبش دست بر کیبورد بسیار ، و و و خیلی خیلی مسائل دیگر که بر نوشته ها یا ننوشته هایم تاثیر بسیاری گذاشت.

وبلاگ گستره دوستانم را بسیار گسترده تر کرد و زمینه آشنایی مرا با گرگاندوستان زیادی نه در جای جای گرگان و ایران بلکه دنیا فراهم کرد . دوستانی که همه و همه در یک چیز مشترکیم و آن  عشق به گرگان است و خاطرات ما از آن و آرزوهای بسیار ما برای توسعه این کهن بوم .

و اینگونه میشود که گرگاندوست عزیزی از آمریکا تماس گرفته و ضمن ابراز لطف میخواهد شب جمعه ای به نیت موفقیت او در کارها و سبک شدن دلش ، کاسه ای گندم برای کبوتران میدان عباسعلی بریزم و  نان و ماستی نیز نثار سقاخانه حضرت ابوالفضل در میدان.

آری وبلاگ گرگان ما با همه کاستی هایش دو ساله شد و البته این دوساله همچنان لغزان ، اگر نداشت لطف تک تک خوانندگان و ابراز محبت شان را ، مدتها پیش مرده بود و کفنش نیز تا به اکنون خشک خشک خشک .

دو مطلب برگزیده ام از نوشته هایم در این دو سال به ترتیب اولویت

من ، کوی ویلا و زمانی که میگذرد

http://gorganma.persianblog.ir/post/546/

 

گرگان ، زیباشهر و دیگر هیچ

http://gorganma.persianblog.ir/post/484/

 

اولین نوشته ام در وبلاگ

بسکتبال گرگان امروز به مصاف سیرجان می رود

http://gorganma.persianblog.ir/post/1/

 

نوشته ام در اولین سال تولد وبلاگ

از گرگان ما

http://gorganma.persianblog.ir/post/448/

 

 

/ 7 نظر / 5 بازدید
yasidfg

سلام اگر توي سايت بالاترين عضوي يه دعوت نامه به ايميل من navids_69@yahoo.com بفرست وبجاش ايميل بزن من توي سايتم يک ماه برات تبليغ مي کنم

سيامك گدروزيا

من سيامك 21ساله از يبلوچهاي استان گلستان هستم اگرمايل به تبادل لينك هستيد خبر دهيد[گل]

منتظر منجی

برای 1 نفر کلیک کن تا 20 نفر واست کلیک کنن سیستم کسب درامد گروه دایره ی کلیک اگه میخوای روزی حداقل 10.000 تومان درامد داشته باشی بیا اینجا www.paike-javan.persianblog.ir

نگ

تولدش مبارک :)

اهورا مزدا

انشاالله 120 ساله بشه . . . [قلب]

محمد

eshala salaye badi ro ham beher tabrik begim omidvaram hamishe shadabo sarhal benvisio dar kenare gorgan bashi tavalode 2 salegie gorganma mobarak

پیمان

سلام علي جان خوشحالم كه براي دومين سال اين روز را كه در واقع تولد گرگان ما است را بهت تبريك ميگم. اميدوارم هميشه و هر لحظه خودت و وبلاگت پوياتر و بهتر باشين. به اميد موفقيت هميشگي