تجمع اعتراض آمیز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

شامگاه دوشنبه 12 اسفند ماه نزدیک به 600 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در واکنش به مرگ یکی از دانشجویان دختر رشته زیست شناسی ،در داخل دانشگاه تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

تجمع دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به مرگ سعیده ( کیانا ) عبداللهی دانشجوی سال چهارم رشته زیست شناسی می باشد که به گفته دانشجویان به دلیل ایست قلبی و نیز نبود وسایل ضروری پزشکی و تاخیر در انتقال وی به بیمارستان در ساعت 18 یازدهم اسفند فوت کرده است.

گفته میشود برخی اظهارات مقامات دانشگاه مبنی بر خودکشی مرحوم عبداللهی سبب افزوده شدن بر واکنش دانشجویان شده است.

چندی پیش نیز دانشجوی دختر دیگری در این دانشگاه فوت کرده بود.

تحصن صنفی دانشجویان علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان که در داخل دانشگاه انجام شد با درگیری های موردی نیز همراه بود که البته بدون هیچ حادثه خاصی این برخوردها پایان یافت.

 حضور رحمانی رئیس مازندرانی دانشگاه در جمع معترضان و پاسخگویی او و نیز استعفای وی از خواسته های دانشجویان متحصن بود.

رحمانی و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان چند روز پیش نیز با وقایعی همچون سخنرانی نافرجام کروبی در این دانشگاه خبرساز شده بودند.

لازم به ذکر است تحصن مذکور در دانشگاه باعث توقف عابران و گاه خودروهای در حال گذر از خیابان شهید بهشتی و بالتبع افزوده شدن بر ترافیک نیز شده بود که در این بین نیروی انتظامی با اتخاذ محدودیتهایی در رفت و آمد خودروها به خیابان مذکور سعی کرد از حجم ترافیک بکاهد.

گفتنی است تحصن دانشجویان که از حدود ساعت 19 آغاز شده بود تا آخرین اطلاع گرگان ما در ساعت 22:30 ادامه داشته است.

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان که بیش از 50 سال سابقه داشته و از دانشگاه های قدیمی کشور است در 11 مهر ماه 1336 تحت عنوان آموزشگاه عالی جنگل و مرتع توسط وزیر وقت کشاورزی افتتاح و اکنون بیش از 3 هزار نفر در 66 رشته تحصیلی مشتمل بر 23 رشته کارشناسی ، 38 رشته ارشد، و 5 رشته دکترای تخصصی در آن مشغول به تحصیل هستند.

  

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mms

اسم این بنده خدا سهیلا نیست بلکه سعیده هستش الانم که ما در دانشگاه هستیم تحصن ادامه داره و منتظریم رحمانی بیاد منم با وایرلس کانکتم

دانشجو

تحصن حاضر بدنبال بی احترامی ها و فحاشی های رحمانی سرپرست نالایق دانشگاه است که موجب خشم دانشجویان شده است. ما دانشجویان تا رسیدن به خواسته برحق خود که اخراج مدیری نالایق و بی کفایت میباشد دست از تحصن برنخواهیم داشت. از رسانه ها و خبرنگاران هم میخواهیم که با اطلاع رسانی دقیق و بموقع ترفندهای رحمانی بی کفایت را خمثی کنند.

فارغ التحصیل

بیش از 3000 دانشجو و... کارمند و...به ریاست معترضند. ما که رفتیم و گذشت انچه تو با ما کردی... خدایش بیامرزد.

دانشجوی معترض

سلام تحصن ما تا ساعت12 نیمه شب روز سه شنبه ادامه داشت تا اینکه رحمانی بعد از اینکه جمعیت 1000 نفری دانشجویان درپی کارشکنی های انجمن اسلامی دانشگاه مبتنی بر سیاسی کردن قضیه و تزساندن دانشجویان از این موضوع به 50 نفر رسید به جمع دانشجویان آمد و هیچ نگفت!!!!!!!!!!!!!

ثبت نام کلاسهای کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان گلستان: GIS مقدماتی و پیشرفته 3DMax مقدماتی و پیشرفته AutoCAD مقدماتی و پیشرفته SPSS نرم افزار تحلیل آماری Photoshop گرافیک ICDL مقدماتی و پیشرفته TOEFL & IELTSآمادگی انگلیسی بزرگسالان (Top NOTCH) انگلیسی ویژه کودکان ساختمان شماره1: گرگان – خیابان 5آذر نبش آذر دهم – تلفن: 2221248- 2247958-2247959 ساختمان شماره2: گرگان – خیابان شالیکوبی - عدالت57 (سوپر سحر)

دانشجوی دانشگاه گرگان

سلام ممنون از اینکه خبرهای دانشگاه رو منعکس می کنید اما بهتره توجه بیشتری با فضای دانشگاه کرد چراکه پس از گذشت ماها از وضعیت بد دانشگاه هنوز فرجی نشده و عملا دانشگاه تحت مدیریت اقای رحمانی عملا به پادگانی تبدیل شده که به واقع با کمترین نگاه هم قابل مشاهده است............

ابی

سلم.متاسفم از این خبر.

آرتا

ای بابا...همچینم که میگین نالایق بی چاره نالایق نیست.... اگه قضیه رو سیاسی نکنید بهتر باشه و همچنین وقتی که پای این انجمن به اصطلاح اسلامی وسط میاد بدترم میشه....

دانشجوی دانشگاه دیگر

ی سوال بی ربط.....این دانشگاه تابستون واحد ارائه میده؟خواهشا یکی بی زحمت به این جواب بده...مرررررررررسی

woodgroup

با سلام ... مطالبتون خیلی مفید بود... وب سایت ما یعنی وب سایت بچه های چوب و کاغذ که یه وب علمی و تفریحیه به تازگی راه اندازی شده...خوشحال میشیم اگه به ما سر بزنید و در صورت امکان لینکمون کنید...موفق باشید...