صدا و سیمای گلستان در شادی گرگانی ها شریک نشد

صدا و سیمای استان گلستان با حرکت برخلاف خواسته های عمومی جامعه از پخش مستقیم دیدار حساس شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان در چارچوب سوپرلیگ بسکتبال باشگاه های کشور خودداری ، تا نشان دهد آشنایی چندانی با ذائقه اهالی این سامان ندارد.

روز پنجشنبه پنجم دی ماه 87 ، در حالی نمایندگان دو قطب بسکتبال کشور در گرگان به مصاف یکدیگر رفتند که سالن بازی ساعتی پیش از مسابقه لبریز از تماشاگر شده بود و از این رو بسیاری ترجیح داده بودند با حضور در خانه ها از شبکه استانی تماشاگر این دیدار باشند.

همچنین به دلیل محرومیت خانمها یا به واقع نیمی از جامعه از تماشای دیدارهای ورزشی در سالن یا زمین مسابقه ، آنان نیز بی صبرانه در انتظار پخش بازی از شبکه سبز و تماشای جدال فرزندان و همشهریانشان در قالب تیم شهرداری گرگان با حریف قدرتمند خود بودند.

در این بین صدا و سیمای استان در روزی که میتوانست با پخش مستقیم این دیدار هم بر مخاطبان خود افزوده و هم در شادی گرگانیان شریک شود از به روی آنتن بردن مسابقه بسکتبال گرگان و اصفهان خودداری کرد تا باعث گلایه تماشاگران حاضر در سالن که با شعارهایشان به انتقاد از این موضوع پرداختند نیز شود.

از این رو به جهت اطلاع بیشتر برخی گردانندگان شبکه استانی که شاید کسب جوایز از جشنواره های درون سازمانی و نه چندان کیفی، سبب شده آنان در عالم خیال خود در عرش سیر کنند متذکر میشوم بسکتبال این دیار با دهها سال حضور در سطح بالای این رشته که سبب شده از گرگان به عنوان باسابقه ترین تیم حاضر در مسابقات یاد شود دارای هزاران علاقمند از نسلهای مختلف بوده که شاید پخش رقابتهای نماینده گرگان باعث شود آنان نیز نیم نگاهی به برنامه های شبکه سبز بیاندازند.

در این بین نمیدانم استدلال شبکه گلستان به جهت عدم پخش این دیدار چه بوده است اما اگر بهانه، پخش دیدار اتکا بوده متذکر میشوم وای به حال شبکه ای که با این همه دبدبه و کبکبه از به روی تصویر بردن زنده دو رویداد ورزشی در یک روز عاجز است. اگر نیز توجیه ساعات پخش در میان بوده یادآوری میکنم در سال و سالیان گذشته بارها حتی ساعات مسابقه به جهت هماهنگی با سیمای استان جا به جا و هرگونه همکاری با آنها شد.

البته شاید اینها انتظار بزرگی از شبکه ای باشد که دو سال پیش بدون توجه به منافع عمومی استان، تصاویر درگیری پیش آمده در بازی هیئت گرگان و پتروشیمی بندرامام را بدون اشاره به مشکلات داوری به مرکز ارسال و در محرومیت شدید گرگان تاثیرگذار شد. یا گویی ما پرتوقع هستیم که میخواهیم شبکه ای که در دیدارهای پخش شده پارسال در اوج بازیها، تصاویر را قطع و به سراغ اخبار و ... می رفت، در سال جاری نه پیشرفت بلکه حداقل در جا زده باشد. یا شاید بسیار خوش خیال هستیم که می پنداریم با قابل دسترس بودن برنامه های شبکه استانی از طریق ماهواره در آینده نزدیک، همشهریان و هم استانی های دور از دیار ما و نیز دیگر علاقمندان تیم در سراسر ایران و خارج از کشور، از این پس میتوانند با آرامش خیال شاهد تلاش فرزندان گرگان زمین در رشته پرطرفدار این دیار باشند.

یادآوری میکنم که با توجه به سکونت بخش اعظمی از جمعیت استان در محدوده شهرستان گرگان، ضرورت بررسی میزان پخش برنامه ها و اخبار خاص این دیار از سوی فرمانداری، نمایندگان مجلس، شورای شهر و ....، و سپس اقدامات لازم وجود داشته تا ساکنان این دیار در سامان خود دچار حس غربت نشوند.

/ 0 نظر / 24 بازدید