رای‌دهندگان گرگانی ایزدی را پسندیدند

اهالی شهرستان گرگان در رقابت مرحله دوم مجلس بین ناصر ایزدی کاندیدای ترکمن و عبدالحسین ناصری کاندیدای سیستانی، به ایزدی تمایل بیشتری نشان دادند.
هر چند که به دلیل عدم حضور کاندیدایی از فارسهای گرگان، رقابت در سطح شهر حتی گرمای دور اول را نداشت لیکن آن تعداد از شهروندان که در پای صندوقها حاضر شده و نیز روستانشینان گرگان‌زمین که رویارویی این دو کاندیدا در دیارشان گرمتر می‌نمود بیشتر به سوی ایزدی تمایل نشان دادند.
 ایزدی در مرحله دوم انتخابات قریب به ۶۳۱۵۰ رای کسب کرد و اگر از این تعداد، قریب به۴۱۰۰۰ رای ترکمنان آق‌قلا به وی را کسر کنیم باید گفت شهروندان و روستانشینان گرگانی، نزدیک به ۲۲۱۵۰ رای نثار او کرده‌اند.
ناصری نیز در مرحله دوم ۶۲۵۵۸رای کسب و اگر از این تعداد ،۴۴۳۱۶رای عمدتا قومی مرحله اول ایشان را کم کنیم میتوان گفت ؛هر چند که در این مرحله برخی نیروهای منتسب به اصولگرایان همچون قاسم حاجی‌محمدی(عضو شورای شهر)، شمسی سیفی(از گروه نرجسیه)، حسن‌زاده ( روحانی ذی‌نفوذ اصولگرا)، زهرا نورا و ذبیح‌الله میقانی(عضو شورای شهر) و .... ،و نیز برخی نیروهای منتسب به اصلاح‌طلبان همچون حبیب‌الله قلیشلی (رئیس شورای شهر)،محمود سالاری(مدیر عامل شرکت بهسازی بافتهای فرسوده شهری استان)، ابراهیم کریمی (شهردار گرگان)، علی‌اصغر فضیلت ( رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری)، امیر سنایی ( شهردار منطقه یک) و .... برای او تلاش میکردند لیکن وی در این مرحله تنها  ۱۸۲۴۲رای از قبل بیشتر کسب کرد و این نشانگر گرایش بیشتر عامه مردم گرگان به دکتر ایزدی بود.

هر چند که بسیاری اعتقاد دارند اگر ستاد دکتر ایزدی منسجم و آگاهانه‌تر عمل میکرد رای گرگان وی که بخش قابل توجهی از آن به صورت خودجوش تحقق یافت افزایش بیشتری پیدا میکرد.

امید است حاصل وفاق ترکمنها و گرگانیها در این انتخابات و برگزیده شدن دکتر ایزدی فرزند گرگان و دشت به عنوان نماینده گرگان و آق‌قلا، طلیعه ای خوش به جهت همدلی همه فرزندان این دیار به جهت آبادانی خاستگاه دوست‌داشتنی ما باشد.

در مرحله اول انتخابات دکتر سیدعلی طاهری، به عنوان دیگر نماینده این حوزه انتخاب و به مجلس راه یافته بود.

/ 0 نظر / 9 بازدید