آفرین ای مردم شهر دوست داشتنی ام گرگان/ پیام های تکریم مردمی زنده یاد لطفی

علی نصیبی، وبلاگ گرگان ما: اتفاقات پس از مرگ محمدرضا لطفی هنرمند برجسته ایران زمین همچون نقش پررنگ فعالان فرهنگی اجتماعی و قشرهای مختلف مردم در برگزاری مراسم تکریم و تدفین این بزرگمرد عرصه فرهنگ و هنر، پیام های بسیاری با خود به همراه داشت که نمی توان از کنار آن ها بی تفاوت گذشت.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/02/15/13930215134615672_PhotoL.jpg

الف- در اولین ساعات پس از مرگ ایشان، در کنار تلاش های مجموعه های دولتی همچون استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، و ...، به صورت خودجوش گروهی مردمی از فعالان فرهنگی، اجتماعی و هنری گرگان تشکیل شد که این گروه در تعیین محل دفن ایشان، برگزاری باشکوه مراسم، و ... نقش بسیار پررنگی داشتند. هر چند که فعالیت این گروه نزدیک به یک صد نفره چندان رسانه ای نشد.

 این گروه که اعضای آن متشکل از طیف های مختلف اعم از اهالی هنر، فعالان فرهنگی، گرگاندوستان و ... بودند هر چند که در این راستا دارای مسئولیت قانونی و وظیفه اداری و ... نبودند لیکن از همان آغازین ساعات نشر خبر درگذشت استاد مسلم موسیقی ایران، به عنوان همشهری این بزرگمرد احساس تکلیف کرده و به صورت شبانه روزی، بخش اعظمی از فعالیت های مرتبط با برگزاری مراسم تدفین و تجلیل و ... بزرگمرد موسیقی ایران را برعهده گرفتند و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نبودند و الحق و الانصاف که چه زیبا و عاشقانه در این راستا اقدام کردند. آفرین بر همت و وظیفه شناسی تان.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/02/15/13930215134639651_PhotoL.jpg

امید که این گروه با پیگیری و حضور در صحنه شان در روزها و ماه های آتی، پیگیر تشکیل بنیاد فرهنگی هنری یا موزه محمدرضا لطفی در محل دفن ایشان در محله تاریخی سبزه مشهد گرگان باشند تا این وعده ها در گذر زمان به فراموشی سپرده نشود.

بماند آنکه انتظار داریم با توجه به تاثیرگذاری این گروه و جمع های مردمی این چنینی، با تداوم احساس تکلیف آنان در قبال گرگان و استان، شاهد نقش آفرینی مثبت آنان در دیگر رویدادهای مرتبط با این دیار نیز باشیم.

ب- حضور غیرقابل انتظار مردم گرگان در تشییع جنازه استاد محمدرضا لطفی، واقعیتی بود که نمی توان از کنار آن و پیام های آن همچون احترام آنان به هنر و فرهنگ، تکریم اسطوره های این دیار، و ... بی تفاوت گذشت.

در تشییع جنازه استاد بالغ بر هزاران نفر از مردم گرگان و استان و البته دیگر نقاط کشور را می شد یافت که با عشق و علاقه در هوای گرم دوشنبه گرگان به مراسم آمده و با مشایعت پیکر استاد از تالار فخرالدین اسعد گرگانی تا میدان شهرداری و خیابان شهدا و محله سبزه مشهد، حق مطلب را در قبال این فرزند شایسته گرگان زمین ادا کرده تا استاد که معنادار وصیت کرده بود در خاستگاهش گرگان دفن شود، شکوهمندانه در خاک گرگان آرام گیرد.

آفرین بر مردم این دیار اعم از شهری و روستایی، پیر و جوان، مرد و زن، کارمند و کارگر و خانه دار، و ... که با حضور غیرقابل انتظارشان، بار دیگر بزرگی شان را ثابت کردند.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/02/15/13930215134622890_PhotoL.jpg

 

/ 0 نظر / 24 بازدید