از جات پاشو رفیق

بدون اغراق و نه براساس دوستی ام با عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر بلکه به جهت محک او در آزمون های مختلف و مشاهده پیگیری و دغدغه های او برای این دیار ، میتوانم با قاطعیت بگویم وی در بین مسئولان و منتخبان مردم گرگان ، از گرگاندوست ترین هاست و یا شاید متعصب ترین مسئول یا منتخب مردم نسبت به گرگان .

عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر گرگان

در این بین عبدالرضا چراغعلی منتخب اول مردم گرگان در انتخابات شوراها را مبرا از خطا نمیدانم و اعتقاد دارم او گاه با برخی تصمیمات و اقدامات احساسی و هزینه کردهای بی فایده ، اشتباهاتی را مرتکب شده که از این رو به جهت جلوگیری از فرصت سوزی ، یا در خفا نظراتم را با او در میان گذاشته و گاه نیز به صورت علنی در همین وبلاگ به نقد او پرداخته ام.

اما نباید از حق گذشت که دوری وی از عافیت طلبی و برخی اقدامات شجاعانه اش در راستای استیفای حقوق گرگان مظلوم و مردم این دیار ، ستودنی و قابل ثبت در حافظه تاریخی شهروندان گرگانی است. اقداماتی که البته برای وی هزینه هایی نیز داشته است.

اما گاه در این بین به جهت نبود برخی همراهی ها ، اقدامات چراغعلی نتیجه لازم را نداشت لیکن به بسیاری ثابت کرد که میتوان نماینده مردم بود اما آنها را فراموش نکرد و روزی 14 ساعت برای گرگان وقت گذاشت . میتوان مسئول بود اما عافیت طلبی نکرد ، میتوان از مسئولیتت به جهت گماردن دوست و آشنا بر سر کار و پیشبرد منافع شخصی استفاده نکرد و چندین و چند "و" دیگر .

عبدالرضا چراغعلی - محمد ابراهیم برادران " گرگان "

چراغعلی عضو شورای شهر گرگان در دیدار با محمدابراهیم برادران 107 ساله

 رئیس پیشین انجمن شهر و روزنامه نگار باسابقه گرگانی

عبدالرضا چراغعلی با رای داخلی اعضای شورا در دو سال اول ، به عنوان مسئول کمیسیون فرهنگی ، زیست شهری و ... انجام وظیفه میکرد و در این بین بی اغراق چنان در کمیسیون مذکور پرتلاش ظاهر شد که همگان از کمیسیون ذکر شده به عنوان پویاترین در شورا نام می بردند.

وی در سال سوم فعالیت شورای سوم بنا بر تحصیلات خود " کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی " به جای مسئولیت کمیسیون فرهنگی ، مدیریت کمیسیون توسعه و عمران را در اختیار گرفت و الاحق و الانصاف با لحاظ برخی نقدها به عملکرد وی ، چنان در آن کمیسیون پرتلاش ظاهر میشد که عمده شب ها ، میشد تا حول و حوش یازده شب  وی را در اتاق آن کمیسیون به تنهایی مشغول به کار دید.

در این بین با رای گیری صورت گرفته در اوایل هفته جاری بر سر انتخاب روسای جدید کمیسیون های شورای شهر ،مسئولیتی نه در کمیسیون عمران و نه فرهنگی به چراغعلی واگذار نشد تا پرتلاش ترین و گرگاندوست ترین عضو شورا ، پاداش تلاش هایش را گرفته و در سال پایانی فعالیتش هیچ مسئولیتی نداشته باشد و البته در همین روزها نیز فارغ از هیچ مقاومتی بحث واگذاری برخی زمین های هزارپیچ به تعاونی های مسکن و لزوم تغییر کاربری این زمین ها مطرح شود .!!!

دوشنبه شب در شورا چراغعلی را مشغول پیگیری واگذاری اتاق کارش به مسئول جدید دیدم لیکن باز نیز ول کن نبود و در همان حال و لا به لای کارها مشغول هماهنگی جهت پیمایش مسیر دویست کیلومتری دیوار تاریخی گرگان توسط گرگاندوستان.

در این بین هر چند که واگذاری مسئولیت ها در شورا بر اساس اصول دموکراسی صورت گرفته لیکن امیدوارم جایگزینان چراغعلی حال که قبول مسئولیت کرده اند چنان پرتلاش ظاهر شوند که دریابیم قبول مسئولیت توسط آنان براساس توانائیشان بوده نه در اختیار گرفتن یک عنوان ، یک اتاق با چند میز و صندلی و گذران وقت و بی تفاوتی در قبال منافع گرگان.

و البته میدانم عبدالرضا چنان دوستدار گرگان است که با وجود نداشتن مسئولیت قابل توجه در شورا ، دوباره از جا برمی خیزد و در یک سال باقیمانده از عمر شورای سوم گرگان ، باز هم پرتلاش ترین عضو لقب میگیرد.

پی نوشت 1 : دوباره متذکر میشوم به برخی عملکردها و تصمیمات مهندس عبدالرضا چراغعلی نقدهایی نیز دارم .

پی نوشت 2 : نوشته های چراغعلی را میتوانید در وبلاگش " گرگان نامه " بخوانید.

www.cheraghali0171.blogfa.com

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسینی

[اوه] مهندس چراغعلی نباید نگران باشد زیرا جامعه وبلاگ نویسان حامی ایشان هستند[گل] كسي كه به راه باديه مي‌رود و مُراد نمي‌يابد، بسيار برتر از كسي‌‌ست كه تلاش نكرده، كامياب شود.((لويد جونز))

همکار آذری

من چند سالی میشود که از نزدیک با مهندس چراغعلی آشنا هستم این برمیگردد به اینکه باهم در یک اداره همکار بودیم و از دور دوستیمان یک سلام و علیک بود.افتادگی و خضوع وادبش رانه فقط من بلکه اکثر همکاران از نزدیک مشاهده نمودهاند.از نظر تعصب وی نسبت به سرزمین آباواجدادیش گرگان دراین مدت هیچ شکی برایمان باقی نگذاشته.رای بالای نامبرده در انتخابات گذشته شورای شهر گرگان بیانگر آنست که انسان خوشنام واصیلی است.امیدوارم در تمامی اهداف زندگیش که همانا پیشرفت گرگان است موفق باشد. خدایا از اینکه فرصت ادامه زندگیم را در شهر زیبای گرگان و همنشینی با مردم خوب و با مرامش را برایم فراهم نموده ای شکر.

وبلاگ نویس گرگانی

سلام این یعنی جنبش وبلاگ نویسی فاتحه

ذبیح الله میقانی

salam ali agha shab bekher mayelam az taraf khodet be dostani ke be shoma link hastan ettela bedid ke 1.motaghedam be hich onvan az arzeshhay kari va ejtemaye m.cheraghali kam nakhahad shod chon namayandeh mardom baray 4 sal namayandeh hast dar zemn mozoat seasi dar hameh nahadha amer tabiyeh vali dar shora nabayad in mozoat dekhalat dashteh basheh bayad tahod ,takhasos ,vaght gozari ,pay kar bodan . . mohemtareh 2. khahesh mekonam be eradat mandan mohandes steres vared nakon chon chizi az arzeshhay mohandeso kam nashodeh shayad in oghat feraght eshan manshay khir khili az karhay natamam eshan basheh va . . . bemanad ke eshan metavanad bedoneh mahdodiyat va ba enerzhey beshtar pegir omor bashad3.dar in yek hafteh akhir khili behem sakht gozasht ali jan khodet behtar medani feghat bekhater dost moshtarakteman bodeh darsi ke az eshan yad gereftam :marefat ,gozasht,bozorgvari,sedaghat ke nashi az esalatesh hast zeyad neveshtam shab bekher

م - صفریان

جناب آقای مهندس علی نصیبی سلام. مطلب جالب توجه شما رو در خصوص همسرم دیروز در وبلاگتون خواندم. اگر چه در سه سال گذشته در بسیاری از موضوعات مربوط به شورا و برخی از نا مهربانی ها و احضارهای مکرر رضا گاهی با من درد دل میکرد . ولی نمی دانم چرا درخصوص برکناری ایشان از کلیه مسئولیتهای شورا به من چیزی نگفت و من این موضوع را در وبلاگ شما خواندم ؟! شاید باور نکنید اگرچه من و دخترانم از همسرم قول گرفته ایم که پس از پایان این یکسال واتمام دوره شوراها ایشان در هیچ فعالیت گسترده اجتماعی دیگری شرکت نکند و بیشتر به امور خصوصی خود و خانواده بپردازد. ولی نمیدانم چرا هر چه این چهار سال کاری شوراها به آخر نزدیکتر می شود رضا را جدی تر در ارائه خدمات به شهر و شهروندان گرگانی میبینم . واین موجب نگرانی من شده است که نکند که این دوران سخت برای ما پایانی ندارد باز به میدان خواهد آمد و من و حورا و زهرا باز باید در آرزوی آرام دیدنش باشیم. شاید باور نکنید . ولی در سه سال گذشته همسرم را حتی یک روز آرام و بی استرس ندیدم. ایشان در سالهای گذشته حتی حاضر نشد لحظات شیرین ساعت تحویل سال نو را در کنار من و فرزندانش باشد و سال نو را

اعظم مامان سپهر

اقاي نصيبي فكر كنم خيليها نگران اين موضوع شدن... آخه چرا؟ چرا همه جا ضوابط بايد فداي روابط بشه؟ اين سياست ديگه داره ....

سهیل

خدمات ارزنده مهندس چراغعلی را هرگز گرگانیهای با غیرت فراموش نمیکنند زنده باد گرگانی باغیرت[گل][گل]

حسینی

من نیز خدمات و زحمات مهندس چراغعلی رو از نزدیک دیدم[لبخند] با زحمات مهندس چراغعلی ما هر ساله مسابقات جام رمضان فوتسال بانوان در گرگان داریم و این زحمات برای جامعه فوتسالی آنقدر ارزش داره و موثر بوده که مریم رحیمی بازیکن گرگانی و حاضر در تیم ملی چند شب پیش از مسابقات روسیه به گرگان برگشتند در آن تورنمنت هر چند ایران باخت داد در کل مسابقات ولی بهترین بازیکن کسی نشد جز مریم رحیمی همشهری خودمان[قلب] اگر امروز این بازیکن به این جایگاه رسید بخاطر زحمات کسی نیست جز مهندس چراغعلی [گل][گل]

نبوی

سلام خسته نباشید نبوی هستم مسئول آی تی انجمن خیریه بانوان گرگان لینک وبسایت انجمن رو اگه میشه اصلاحش کنین لینک اصلی اینه www.gorgankheiriyeh.com اینم وبلاگ انجمنه www.gorganwcharity.blogfa.com

علی

واقعا تلاشهای خالصانه مهندس قابل ستایش و ستودنی است امیدوارم همواره سلامت و پی