دانش‌آموزان دیروز از مفاخر و نیکوکاران گرگان تجلیل کردند

فارغ‌التحصیلان دیپلم سالهای 56،55،54،53دبیرستانهای ایرانشهر، رهنما و استرابادی گرگان شامگاه دیروز (جمعه سوم خرداد) گرد هم آمده و ضمن تجدید خاطره دوران تحصیل و دیدار با معلمان خود، از مفاخر گرگان زمین و نیکوکاران این شهر تجلیل کردند.

همایش مذکور که سه سال است به طور متوالی تحت عنوان همکلاسی سلام برگزار میشود ابتدا در سال 85 و با حضور دانش‌آموزان سالهای دور دبیرستان ایرانشهر برگزار شد. در آن برنامه همکلاسی‌های دبیرستان مذکور که هر یک در گوشه‌ای از ایران قرار دارند گرد هم آمده و از خاطرات شیرین گذشته گفته و همچنین از معلمان، ناظم و مدیر، بابای مدرسه و ... تجلیل کردند.

دوستان قدیمی که پس از سالها یکدیگر را دیده‌بودند در آغوش هم اشک ریخته و از آن روزها می‌گفتند. روزهایی شیرین که گویی در عصر ماشینی امروز دیگر تکرار نمیشود.

برگزاری مناسب آن همایش و نتایج مثبت آن ، سبب شد سازماندهی مناسبی برای برگزاری همایش در سالهای بعد صورت پذیرفته و محصلان دیگر دبیرستانهای گرگان هم به آنها اضافه شوند.

همایش سال 86 با شعار همراهی و همدلی در ناهارخوران نماد گرگان برگزار و در آن بیش از 500همکلاسی و 150 معلم حضور داشتند..

به مهمانان در ابتدای ورود یک شاخه گل اهدا شد. نشست با نواختن زنگ مدرسه توسط متین آزاد معاون سابق دبیرستانهای گرگان آغاز شد. به یاد دانش آموزان و معلمان درگذشته یک دقیقه سکوت بر سالن باباطاهر حکمفرما شد و سپس برنامه آغاز شد.

تقدیر از معلمان، اجرای برنامه‌های فرهنگی، گپ و گفت دانش‌آموزان قدیمی گرگان با یکدیگر و .... از برنامه‌های همایش دوم بود. همایشی که تا پاسی از شب طول کشید و در پایان نیز مهمانان با انرژی مضاعف حاصل از دیدار دوستان و یاران قدیمی یکدیگر را ترک گفتند.

همایش سوم که شامگاه دیروز برگزار شد با دو همایش گذشته بسیار متفاوت بود. همکلاسیهای دیروز در فاصله گردهمایی دوم و سوم تشکلی را ثبت و دفتری را مهیا کرده بودند. دفتری در مجتمع میلاد نور که هر یک وسیله‌ای را به آن اهدا کرده بود.

اما ویژگی مناسب همایش سوم، برنامه ویژه آن تقدیر از مفاخر و نیکوکاران فرهنگی گرگان زمین بود.

دانش‌آموزان سالهای دور گرگان که هر یک از گوشه‌ای از ایران و بعضا دنیا خود را به باباطاهر ناهارخوران رسانده بودند از فرزندان شایسته و افتخارآفرین این دیار که اکنون دور از گرگان خاستگاه دوست‌‌داشتنی‌شان روزگار میگذرانند تقدیر کردند.

دکتر جلالی چهره برتر ict ایران، مریم زندی عکاس نام‌آور، حجت شکیبا نقاش برجسته و دکتر علی رشیدی اقتصاددان مطرح افرادی بودند که در این همایش از آنها تقدیر شد و آنها نیز با قرار گرفتن پشت تریبون از عشق خود به شهر محبوب و مرطوب دوست‌داشتنیشان گرگان و میل خود به جهت انجام کاری جاودان برای این دیار گفتند.

هر چند که قرار بود در این همایش از سه چهره برتر گرگانی هنر ایران، محمدرضا لطفی، جواد داوری و زیدالله طلوعی نیز تقدیر شود لیکن آنها نتوانستند به جهت فشردگی برنامه‌هایشان خود را به گرگان برسانند.

سپاس از فرهاد واثقی، سید صمد میرفاضلی، و خانواده‌های دزیانی و فلسفی به جهت اقدامات نیکوکارانه فرهنگی و درمانی آنها برای گرگان از دیگر برنامه‌های این همایش بود. برنامه‌ای که سبب شد نیکوکاران که بی‌هیچگونه شائبه‌ای به بذل اموال خود برای این دیار پرداخته بودند بدانند که فراموش نشده و هستند کسانی که قدردان اقدامات آنها باشند.

همکلاسیهای دیروز، در اقدامی دیگر تعدادی از دانش‌اموزان فعلی گرگان را نیز به این همایش دعوت کرده‌بودند تا درس تقدیر از معلمان و نیز دین به خاستگاه در وجود آنها نیز نهادینه شود.

اجرای موسیقی زنده توسط جمعی از جوانان هنرمند گرگان‌زمین، اجرای نمایش به گویش گرگانی، گزارش عملکرد هیئت مدیره انجمن، و .... از دیگر برنامه‌های همایش بود.

همچنین نمایشگاهی جنبی از عکسهای گذشته دانش‌آموزان و مدارس گرگان، معرفی چهره‌های برتر و نیکوکاران در محل برگزاری برنامه برپا شده بود.

آری، همایش سوم هم‌کلاسی‌ها نیز به پایان رسید و هر یک از آنهادوباره به سراغ مشغله‌های خود رفتند. لیک مطمئنا آثار مثبت این برنامه همچون ایجاد انگیزه در بین دانش‌آموزان فعلی، پاسداشت تلاشهای مفاخر و نیکوکاران و معلمان گرگان‌زمین و نشاندن لبخند مهر بر لبهای آنها، ایجاد شور در بین همکلاسیهای دیروز ،به این زودیها فناشدنی نیست.

/ 2 نظر / 7 بازدید
م.م

كلاس همكلاسي ها نيمكتهاي فراواني دارد. آن قدر فراوان كه براي همه جا هست. ولي نه آموزگار دارد نه دانش آموز... كلاس تنها نامش كلاس است...و تنها همان نام مهم است چرا كه هوده ي ما همان همكلاسي بودن،با همه ي دعوا ها و دوستي هايش است. مهم همكلاسي بودن است كه حرمت تخته سياه دارد و گچ و عشق! مهم همكلاسي بودن است كه راستايش راستاي دانستن است ...و راستايش ندانستن است و كتك خوردن!

BloCked

فارغ التحصیل های قبلترم بودن . 49-50