از گوشه و کنار گرگان / از بسکتبال تا پرواز گرگان کیش

 

هواداران پرشور بسکتبال گرگان

بسکتبال گرگان ؛ امسال هم مثل پارسال

با وجود آنکه برخی تیم های حاضر در سوپرلیگ بسکتبال ایران از مدت ها پیش تمرینات خود را برای شرکت در فصل پیش روی مسابقات آغاز کرده اند تیم گرگان باسابقه ترین تیم ایران  به مانند این روزهای سال های گذشته ، هنوز اسپانسر خود را نشناخته و از این رو به جهت نامشخص بودن وضعیت مالی تیم ، کادر فنی و ... ،وضعیت تیم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

در این بین براساس شنیده ها ، شهرداری چی ها به علت عدم تحقق برخی  وعده های دیگر ادارات و نهادها ، تمایلی به تیم داری در فصل پیش رو نداشته و بنا به گفته یکی از اعضای شورای شهر ، بعضی اعضای این نهاد اعتقاد دارند شهرداری تنها مبلغ کمک تعهد شده برای سال 88 را پرداخت میکند تا اداره تیم ، پیگیری جهت دریافت تعهدات دیگر ادارات و نمایندگان مجلس، و ...  بر عهده نهاد دیگری باشد.

این در حالیست که در سکوت مسئولان و عدم پیگیری رسانه ها و نهادهایی چون انجمن هواداران بسکتبال ، و ... زمان برای گرگان که چه به جهت سابقه حضور در مسابقات و چه از لحاظ کثرت علاقمندان، خاص ترین تیم کشور است به سرعت می گذرد.

از این رو اگر برای گرگان وضع به همین منوال باشد می بایست در فصل پیش رو شاهد شکست های مکرر نماینده استراباد و به تبع آن سرخوردگی نوجوانان و جوانان مظلوم گرگانی باشیم.

و باز یک سئوال تکراری !!! هیچ فکر کرده اید که در صورت مرگ بسکتبال گرگان ، زمینه برای حضور بخشی از جوانان این شهر در ناکجاآبادها طی عصرهای پنج شنبه ، به جای سالن ورزشی و تماشای مسابقه تیم محبوبشان فراهم خواهد شد؟

گرگان ، کوی ملل یا آلوچه باغ ، خیابان زنده یاد نادر ابراهیمی

با موافقت کمیسیون نامگذاری شورای شهر گرگان ،  گام عملی برای اطلاق نام زنده یاد نادر ابراهیمی نویسنده توانا و گرگاندوست کشور بر یکی از خیابان های شهر برداشته شد.

نادر ابراهیمی نویسنده ای که عشق به گرگان در وجودش موج میزد و " بار دیگر شهری که دوست می داشتم " یکی از پرفروش ترین کتاب های دوره های مختلف تاریخی کشور را با الهام از فضا و حال و هوای گرگان نگارش کرده و البته وصیت کرده بود پس از مرگش او را در ناهارخوران و زیر تکه سنگی سیاه و ساده و یک درخت بهار نارنج دفن کنند 16 خرداد سال 87 در تهران درگذشت.

نادر ابراهیمی خالق اثر پرمخاطب " بار دیگر شهری که دوست می داشتم "  نویسنده بیش از صدکتاب در زمینه‌های مختلف، موسس نخستین موسسه غیرانتفاعی غیردولتی ایرانشناسی، ناشر برگزیده آسیا و نخست جهان در زمینه تصویرگری کتاب کودک، برنده جایزه نخست تعلیم و تربیت یونسکو و کتاب برگزیده سال ایران در ادبیات کودکان، و نویسنده برگزیده ادبیات داستانی بیست سال بعد از انقلاب، در مدت حضورش در گرگان در میان ترکمنها به کمک‌کارگری تعمیرگاه سیار نیز اشتغال داشته و با الهام از افسانه‌های ترکمن ، رمان هفت جلدی آتش بدون دود و نیز سریال آن را خلق کرده که به روایت عشق گالان‌اوجا از قبیله یموت و سولماز اوچی از قبیله گوکلان می‌پردازد.

امیدواریم نامگذاری خیابانی در کوی ملل گرگان که نادر ابراهیمی در اثرش اشاراتی به آن داشته و ساکن آنجا نیز بوده است دیگر بیش از این به طول نکشد.

گفته میشود خیابان وصل کننده شیرکش به ملل ( آلوچه باغ ) ، گزینه اصلی نامگذاری به نام نادر ابراهیمی است.

موفقیت گرگانی های بااستعداد این بار در مسابقات روباتیک

دانشجویان گرگانی در مسابقات روباتیک دانشجویی ، مقام اول کشور را کسب کردند.

در این مسابقات که با حضور 50 تیم برگزار شد تیم هیربد یک از دانشگاه جامع علمی کاربردی گرگان مقام اول مسابقات را در بخش تعقیب خط کسب کرد.

تیم هیربد دو از همین دانشگاه در بخش مذکور رتبه پنجم کشور را کسب کرد.

هوا خیلی گرمه اما اگه تانستید برید کیش

پرواز گرگان به کیش و بالعکس از هفتم تیرماه در مسیر مذکور برقرار شده است. در این بین با توجه به اهمیت این پرواز و تاثیر آن در مناسبات گردشگری و تجاری دو منطقه ، استمرار این پروازها اهمیت شایانی دارد.

این در حالیست که به جهت گرمای هوا در فصل تابستان در کیش و نیز تبلیغات ناکافی درباره این پرواز در سطح گرگان و استان ، بیم هایی به جهت عدم استقبال از این مسیر پروازی و لغو آن از سوی هواپیمایی کشور وجود دارد.

این در حالیست که تحرکاتی در استان های همسایه به جهت برقراری این پروازها از آن دیار به کیش به جای گرگان وجود دارد.

بر این اساس شنیده میشود مالکان آژانس های هواپیمایی در استان ... با هماهنگی با یکدیگر تصمیم گرفته اند برای این مسیر بلیط نفروشند.

در این بین اگر با همت همشهری ها و هم استانی ها در این برهه زمانی از پرواز مذکور استقبال شود خط پروازی گرگان به کیش و بالعکس در این دیار تثبیت و مطمئنا شاهد توسعه پروازهای فرودگاه گرگان به دیگر نقاط گردشگری آن سوی مرزها در ماه های آتی نیز خواهیم بود.

فرودگاه بین المللی گرگان که سابقه چندانی نسبت به فرودگاه های استان های همجوار ندارد ، با استقبال مردم این دیار از پروازهای آن پرترددترین فرودگاه در سطح استان های مازندران، گیلان و خراسان شمالی است.

پروازهای گرگان به کیش و کیش به گرگان در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام شده و قیمت بلیت های رفت و برگشت این مسیر 192 هزار تومان می باشد. هزینه تورهای سه یا چهار روزه از مقصد گرگان به کیش با احتساب قیمت بلیت و خدمات جانبی ، بسته به اقامت در هتل های سه یا چهار یا پنج ستاره از 220 هزار تومان تا 400 هزار تومان متفاوت است.

 

دلفیناریوم جزیره کیش

/ 7 نظر / 7 بازدید
patrik

سلاممم....حرف ورزشه....دیروز تیم شهر ما (شاهین پارس جنوبی)یه بازیکن از اتکا گلستان گرفت...خودم اینجا هواشو دارم[نیشخند][زبان][گل]

دائمی

سلام علی اقا چوب کاریمون نکن موفق باشی

فهیمه

آلوچه باغ... کلی اونجا خاطره دارم...[گل][گل]

patrik

وای داداش اونسری که از تهران با پرواز اومدم گرگان!یه هواپیما که به نظر فوکر 100 میومد!گفتن این هواپیما ثابت واسه گرگان....جدی از قیافش معلوم بود بالای 25 سال داره....خیلی پکیده بود...اصلآ حس خوبی نداشت!من که رو آسمون احساس امنیت نمیکردم..تنها نکته مثبتش کادر پرواز بودن که به کارشون علاقه داشتن و سعس میکردن اسایش رو واشه مسافرا این ابو تیاره فراهم کنن....هرجا که هستن در پناه خدا باشن انشاالله

شب بلند زمستانی

سلام دوست عزیزم بعد از مدتها مشغله با یه پست جدید اومدم عذر می خوام که باعث نگرانی شدم و خوشحالم که وقتی نیستم جای خالیم احساس می شه امیدوارم بهم سری بزنید [گل]

داود

سلام منم بچه الوچه باغ یا همون ملل هستم 2 سال از ملل دورم خیلی دوری ازش برام سخته دلم واسه محلمون تنگ شده امیدوارم یه روز برگردم به ملل وبلاگتون هم خیلی زیباست