سه سال گذشت / شورای گرگان در قامت واقعی خود ظاهر شود

دیروز 24 آذر برایم یاد آور سه سال پیش و برگزاری انتخابات سومین دوره شوراها و برگزیده شدن نه نفر به نمایندگی مردم گرگان در نهاد تصمیم ساز شورا بود.

آری ، سه سال به سرعت گذشت . سه سالی که فرصت کار و کار برای گرگان در آن بسیار بود. در این بین هرچند که در این سالها شهرداری گرگان در گوشه و کنار شهر به اقدامات عمرانی ریز و درشتی دست زده لیکن خود به شخصه به جهت تخصص ، تجربه و تنوع فکری برگزیدگان مردم در نهاد شورا ، انتظار بسیار و بیش از اینی از شوراییان شهرم به جهت تلاش در جهت عمران و آبادانی گرگان ، جلب مشارکت مردم ، جذب سرمایه گذاران ، و ... ، و در نهایت ایجاد شهری مطلوب به تناسب پیشینه تاریخی و فرهنگی گرگان زمین داشتم.

انتظاری که با توجه به ظرفیت ها و قابلیتهای گرگان از سویی و محرومیت های این شهر مستعد در مقایسه با دیگر مراکز استانها و شهرهای هم تراز از طرف دیگر چندان غیرمنطقی نمی نماید لیکن آنچه جسته و گریخته از درون شورا به گوش میرسد به غیر از بعضی تلاش های فردی حاکی از برخی جنگ قدرت های بیهوده ، کم کاری ها و البته بیراهه رفتن هاست که با توجه به مشکلات متعدد گرگان و فرصت سوزی هایی که در گذر سالها برای توسعه همه جانبه گرگان از بین رفته چندان منطقی به نظر نمی آید.

در این بین انتظار است اعضای شورای شهر گرگان در مدت زمان باقیمانده فعالیتشان با کنار گذاشتن برخی منیت ها و اتحاد تحت لوای گرگان و توسعه آن ، با قرار گرفتن در جایگاه واقعی خود به عنوان شورای شهر مرکز استان نه شورای شهرداری ، پیگیر حقوق و منافع منطقی گرگان به تناسب جمعیت ، توانمندی ها ، پیشینه تاریخی و ... این دیار  بوده و با کلان نگری و پرهیز از پرداختن به مسائل جزئی و بیهوده ، از این فرصتی که گرگانی ها در اختیارشان قرار داده اند نهایت استفاده را کرده و به سهم خود در جهت دستیابی گرگان زیبا ، تاریخی و متفاوت به شکوهی که استحقاقش را دارد کوشا بوده تا  نام آنان در حافظه تاریخی مردم گرگان به نیکی ثبت گردد.

---------------------------

پی نوشت یک : انتخابات سومین دوره شوراهای شهر و روستا در 24 آذر سال 85 برگزار شد لیکن شروع فعالیت شوراهای این دوره از 9 اردیبهشت 86 بود.

پی نوشت دو : شهرداری گرگان در چهارمین جشنواره پژوهش های برتر شهری و روستایی که عصر دیروز ( سه شنبه 24 آذر ) برگزار شد به عنوان شهرداری برتر کشور در زمینه پژوهش معرفی شد.

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
مامان سپهر

جهت اطلاع آقاي نصيبي دكتر جلالي فردا پنج شنبه در شهرداري و شوراي شهر گرگان براي هفته پژوهش جلسه دارند در رابطه با شهر الكترونيك گرگان

وحید

با سلام وبلاگ خوبی دارید- لطفا از چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب گرگان هم گزارشی بنویسید. وحید- گرگان- تابلو

اهورا مزدا

وااااااای از دست این اعضای شورا . . . مخصوصا آقای مهندس چراغعلی . . . ای کاش میتونستم حرف دلم رو با صدای بلند فریاد بزنم . . . .

سيامك گدروزيا

من سيامك 21ساله از بلوچهاي استان گلستان و دانشجوي تهران هستم اگر مايل به تبادل لينك هستيد خبردهيد

حیف از این شهر زیبا و تاریخی

شهروند

[گل]