جنب و جوش ورزشی گرگان در ماه رمضان

شاید گرگان تنها شهر در ایران باشد که در ماه رمضان و ساعات بعد از افطار ، جنب و جوش ورزشی اینگونه متنوع ، آن را فرا میگیرد.

رقابت 99 تیم در فوتسال ، 16 تیم در بسکتبال ، 26 تیم در والیبال و 81 تیم در گل کوچک، سبب رقابت نزدیک به 2500 ورزشکار گرگانی در رشته های مختلف و جنب و جوش ورزشی شهر شده است. بماند آنکه رقابت اینگونه ورزشکاران سبب رونق سالن های ورزشی و به تبع آن حضور تماشاگران ورزشدوست در تالارها و میادین ورزشی گرگان نیز گشته است. موضوعی که کمتر میتوان مشابه آن را در دیگر نقاط ایران یافت و به یقین نقش بسیاری در دوری گزیدن بخش اعظمی از نوجوانان و جوانان این سامان از معضلات معمول خواهد داشت.

علاوه بر اینها روستاهای تابعه گرگان زمین و نیز محلات مختلف شهر هم شاهد رقابت های مختلف ورزشی چه در قالب مسابقات و چه در چهارچوب بازی های دوستانه هستند.

البته سال گذشته دختران گرگانی نیز در قالب 12 تیم فوتسال به مصاف یکدیگر رفته بودند که در ماه رمضان سال جاری هنوز از مسابقات آنها خبری نیست.

محل برگزاری رقابت های فوتسال جام رمضان گرگان که با شرکت 99 تیم برگزار میشود سالن امام خمینی است. البته تعداد تیم های متقاضی شرکت در مسابقات بیش از این بوده که به علت محدودیت زمانی تنها از این تعداد ثبت نام شده است. رقابت های فوتسال گرگان از شب گذشته وارد مرحله دوم شده و از این رو دیدارهای باقیمانده به جهت حذفی بودن با جذابیت و حساسیت خاصی همراه است. در این بین بروز قابلیت های جوانان مستعد گرگانی در شب های مختلف این رقابت ها ضرورت فعالیت کمیته استعدادیابی و نیز حضور تیمی از گرگان در سطح بالای رقابت های فوتسال کشور را بیش از پیش نمایان میکند.

رقابت های جام رمضان بسکتبال گرگان با حضور 16 تیم در سالن شهرداری واقع در کوی علیمحمدی برگزار میشود. حضور این تعداد تیم در رقابت های مذکور و رقابت بازیکنان متعلق به سه نسل متفاوت بسکتبال گرگان از ویژگی های جالب این مسابقات است. رقابت های بسکتبال گرگان در این شب ها مرحله مقدماتی خود را سپری میکند لیکن با این وجود به جهت کُرکُری بسیار تیم ها و نیز حضور بازیکنانی از دیگر شهرهای استان و نیز شهرهای مازندران در کنار بازیکنان گرگانی ، رقابت های بسکتبال از همین مرحله جذابیت خاص خود را دارد. سالن شهرداری هر شب شاهد برگزاری دو رقابت است. در این بین اگر قصد تماشای مسابقات بسکتبال را دارید بدانید که اگر دیر به سالن بروید به جهت استقبال بسیار بسکتبالدوستان از این رقابتها ، جایی برای نشستن پیدا نخواهید کرد.

 بازی های والیبال گرگان با حضور 26 تیم در سالن آزادی برگزار و اکنون با پایان مرحله دوم ، شش تیم باقیمانده در جدول در دو گروه سه تیمه به مصاف یکدیگر میروند. اکثر تیمهای حاضر در رقابت های والیبال ریشه روستایی داشته و از این رو علاوه بر رقابت بازیکنان تیم های حاضر در دیدارها ، تماشاگران منتسب به هر تیم نیز با تشویق هایشان سبب افزودن بر هیجان رقابت ها میشوند. در این بین با پویایی والیبال گرگان در ماه رمضان ، افسوس ها به جهت نبود تیمی از گرگان در سطح بالای والیبال کشور بیش از پیش زجرآور میشود.

اما گل کوچیک بازان گرگان ، میدانگاهی محله تاریخی دربنو در بافت قدیمی شهر را به محل بروز استعدادهای خود تبدیل کرده اند. رقابت های دربنو یا همان دروازه نو با سابقه برگزاری بیش از بیست و اندی سال ، در سال جاری شاهد مصاف 81 تیم از محلات مختلف شهر هستند. در سال های اخیر رقابت های این محله با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و هیئت ورزشی دربنو برگزار میشود. بازی های دربنو به جهت بافت خاص پیرامون محل برگزاری رقابتها ، مجال بیشتر برای بروز استعدادهای بازیکنان به علت سه نفره بازی کردن هر تیم و نیز یادآوری خاطرات نوستالژیک گذشته ، جذابیت خاص خود را داشته و از این رو حضور در محله مذکور و مشاهده لااقل یک شب از بازیها به هر گرگاندوستی توصیه میشود.

/ 0 نظر / 7 بازدید