سلام بهار بر گرگان دوست داشتنی

گرگان زمین در آستانه بهار زیبایی دوچندانی یافته است. گل ها شکوفه کرده و ناهارخوران و النگ دره و هزارپیچ و توسکستان و شصت کلاته و ... سبزتر از دیروز شده اند و تپه‌های این سو و آن سوی شهر از قلعه خندان و هزارپیچ گرفته تا تپه میدان تیر خوش رنگ تر از پیش گشته اند.

بهار در گرگان / محمدجواد مکتبی

بهار آمده و در این ساعات پایانی سال کهنه ، همه با انرژی دوچندان در تکاپویند و گویی زدودن پلشتی ها و امید به فردایی بهتر همه و همه را به حرکت در آورده است.

هنوز بازارهای شهر شلوغند و بساط خرید ماهی قرمز و سمنو و ماهی سفید و ... به پاست.

 سفره های هفت سین با سلیقه دختران و زنان گرگانی با قرآن و آینه و سبزه و تخم مرغ های خوش نقش و نگار و ماهی های پرجنب و جوش قرمز در حال گسترده شدن در گوشه ای از خانه های شهر تاریخی و متفاوت ماست.

سفره هفت سین - گرگان

فرزندان دور از وطن گرگان ، در این روزها خسته از سالی کار و تلاش به دیار خود بازگشته و با هزار شوق از هوای دوست داشتنی خاستگاه خود استنشاق می کنند.

و در این بین امید آن داریم با بذل مهربانی های مان به همه آنانی که در این روزها به این دیار پا میگذارند زمینه نام آوری بیش از پیش مردمان گرگان ما را به مهر آمیخته با متانت فراهم کنیم.

و شاکریم ، شاکریم از خداوند که فرصت زندگی در سرزمین هیرکان را به ما عطا نموده و امید آن داریم همه و همه ما در سال نو با تلاش بیش از پیش برای گرگان و گرگان و مردمان متفاوت این دیار ، دین بر گردن مانده خود به این سرزمین اهورایی را ادا کنیم.

چه بس شایسته است که در این ساعات به یاد آنانی که در گوشه ای از این دیار تنهایی امانشان را بریده یا آنانی که فقر ، فرصت امید و شاد زیستن را از آنان دریغ کرده نیز باشیم.

گرگان ما سالی سرشار از شادمانی و خاطرات خوب برای همه گرگاندوستان آرزو دارد.

 

 

/ 6 نظر / 7 بازدید
یوسف

درود بر گرگان و گرگانی! درود بر ناهار خوران زیبا![بغل]

یوسف

دمت گرم همشهری. دوست دارم چلک چلک![نیشخند]

حسین اصغری

بوی باران ، بوی سبزه ، بوی خاک شاخه‌های شسته ، باران خورده ، پاک آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس ، رقص باد نغمه شوق پرستوهای شاد خلوت گرم کبوترهای مست نرم نرمک میرسد اینک بهار خوش بحال روزگار خوش بحال چشمه‌ها و دشتها خوش بحال دانه‌ها و سبزه‌ها خوش بحال غنچه‌های نیمه‌باز خوش بحال دختر میخک که میخندد به ناز خوش بحال جام لبریز از شراب خوش بحال آفتاب ای دل من گرچه در این روزگار جامه رنگین نمی‌پوشی بکام باده رنگین نمی‌بینی به جام نقل وسبزه در میان سفره نیست جامت از آن می که می‌باید تهی است؛ ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش می‌شود هفتاد رنگ ... دل تو اولین روز بهار . دل من آخرین شنبه سال . گرچه دورند و چه نزدیک به هم . سالی سرشار از سلامتی . شادی و موفقیت برای شما آرزومندم . [گل][گل][گل]

عبدالرضا چراغعلی

با درود ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز و بعار طبیعت ف برای جناب عالی و خانواده محترم از درگاه حق آرزومندم [گل][گل][گل]

شهروند

سال نو مبارک

همکار آذری

خدایا شکرت که در استانی زندگی میکنیم که بیاد بهشتی که در آخرت بما وعده داده ای می افتیم. علی جان سال نو بر شما مبارک باد