روز مهم ورزش گرگان

پنجشنبه پنجم دی ماه از آن جهت که در این روز نمایندگان فوتبال و بسکتبال گرگان در فاصله زمانی و جغرافیایی کوتاهی دیدارهایی حساس با حریفان تهرانی و اصفهانی خود برگزار خواهند کرد روزی مهم برای ورزش این دیار خواهد بود.

در ساعت 14 پنجشنبه، از سری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، اتکاء نماینده گرگان زمین به مصاف تیم دونده و چغر نیروی زمینی تهران خواهد رفت.

اتکاء گرگان هر دو بازی آخر خود در مقابل دیهیم اهواز و ماشین سازی تبریز را با پیروزی به پایان رسانده و علاوه بر خروج از بحران، با تکیه بر جایگاه پنجم گروه خود چشم به روزهای آینده دارد.

در آن سوی میدان تیم پرانگیزه نیروی زمینی تهران که تا به اینجای کار، صاحب شش برد از هشت دیدار خود است، به جهت جبران فاصله دو امتیازی با شاهین پارس جنوبی صدرنشین، به دنبال پیروزی در آوردگاه گرگان است.

یاران اتکا نیز به این موضوع واقفند که در صورت تداوم روند پیروزی های خود با قربانی کردن نیروی زمینی در سایه حمایتهای تماشاگرانی که این روزها بیش از گذشته پای به استادیوم قدیمی شهر می نهند، میتوانند به عنوان یکی از مدعیان جدید لیگ دسته اول مطرح شوند.

اما گرگانی های ورزشدوست، پس از پایان دیدار فوتبال تیمشان در زمین آزادی، 20 متر دورتر و در سالن امام از ساعت 17:30 شاهد جدال دو تیم ریشه دار بسکتبال کشور، شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان هستند. جدالی که برای علاقمندان به بسکتبال نبردهای اولین سالهای راه اندازی لیگ و ایامی که دو شهر گرگان و اصفهان به عنوان دو قدرت بلامنازع بسکتبال ایران بودند را یادآوری میکند. سالهایی که محمدمهدی ایزدپناه و حمید کلاسنگیانی و ... از سویی و محسن صادق زاده و فرزاد کوهیان و .... از سوی دیگر پرچم بسکتبال دو شهر تاریخی ایران را به دوش می کشیدند.

ذوب آهن اصفهان هر چند در سال جاری فراز و نشیبهای بسیاری داشته است لیکن هر چه از رقابتها میگذرد این تیم با جا افتادن بیشتر بازیکنان خارجی اش در ترکیب تیم و به آمادگی رسیدن بازیکنان ایرانی، به هماهنگی بیشتری می رسد.

از آن سو ، فرزندان گرگان پس از یک هفته استراحت، به هیچ وجه دوست ندارند در مقابل هزاران تماشاگر متعصب خود بازی را واگذار و موقعیت خود را در جدول رده بندی به خطر بیاندازند.

در این بین، هر چند که آرون مولنار بازیکن خارجی دوم گرگان به این بازی نمی رسد لیکن تماشاگران پرشور گرگانی همچون گذشته با حمایت جانانه از فرزندان استراباد، یاور شهرداری چیان به جهت پیروزی بر رقیب دیرینه خود هستند.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید