شهرداری گرگان 60 صبامهر تهران 71 / گریز صبامهر از جهنم گرگان

تیم شهرداری گرگان بعد از ظهر امروز در حضور پنج هزار تماشاگر مشتاق گرگانی ، علیرغم پیشی گرفتن از تیم قدرتمند صبامهر تهران در دقایق بسیاری از بازی ، در نهایت با نتیجه 71 بر 60 مغلوب این حریف پرمهره شد.

در ابتدای کوارتر اول دو تیم بازی پایاپایی به نمایش گذاشتند لیکن چند اشتباه از سوی بازیکنان گرگان و از آن سو عادت کردن صبایی ها به جو سالن سبب شد نماینده پایتخت از شهرداری پیشی بگیرد. در این بین و در امتیاز 18 بر 13 به سود صبامهر، محمد مهدی ایزدپناه سرمربی گرگانی ها اولین تایم اوت بازی را گرفت تا شهرداری چی ها با به تساوی کشیدن بازی در امتیاز 19 ، در پایان کوارتر 21 بر 19 از حریف قدرتمند خود پیش بیافتند.

گرگانی ها ده دقیقه دوم را توفانی آغاز کردند، به طوری که در 20 ثانیه اول این کوارتر 4 امتیاز به دست آوردند. این روند همچنان ادامه یافت به طوری که شهرداری گرگان در 7 دقیقه و 40 ثانیه مانده به پایان این کوارتر، 31 بر 21 از حریف جلو افتاد. در این هنگام مهران شاهین طبع سرمربی تیم تهرانی تایم اوت گرفت تا از این لحظه با تلاش بازیکنان صبامهر و البته دو اشتباه پیاپی تیم داوری، صبایی ها فاصله را کم کنند. ایزدپناه نیز در 3 دقیقه و 46 ثانیه مانده به پایان این کوارتر در حالی که گرگان 36 بر 33 از حریف پیش بود درخواست تایم کرد . در این بین با ادامه بازی داور توپ پرتابی بازیکن صبا به سوی حلقه گرگان را که با حرکت صحیح بازیکن شهرداری برگشت داده شده بود گل محاسبه تا جو متشنج و چند ثانیه ای بازی متوقف شود. این کوارتر با اسلم دانکی که رابرت براون در هفت ثانیه مانده به پایان این ده دقیقه انجام داد با نتیجه 39 بر 38 به سود شهرداری گرگان به پایان رسید.

در شروع ده دقیقه سوم ، آرون مولنار با دو امتیازی که در ابتدای این کوارتر به دست آورد سبب شد تا شهرداری 50 بر 48 از حریف پیش بیافتد. لیکن صبایی ها از این لحظه خود را پیدا کرده تا با استفاده از اُفت تیم گرگان در این کوارتر، امتیازات عقب افتاده را جبران و در نهایت نیز در پایان ده دقیقه سوم ، 55 بر 50 از گرگان جلو بیافتند.

گرگانی ها در پنج دقیقه ابتدایی کوارتر چهارم بازی ضعیفی به نمایش گذاشتند به طوری که تا سه دقیقه اول این کوارتر تنها یک امتیاز و تا 2 دقیقه و 18 ثانیه مانده به پایان بازی مجموعا سه امتیاز به دست آوردند. در این بین شهرداری چی ها در ادامه کمی از آب رفته را به جوی بازگرداندند تا این بازی پر افت و خیز در نهایت با نتیجه 71 بر 60 به سود صبامهر به پایان برسد.

در حاشیه بازی:

*- عدم پخش مستقیم این بازی از شبکه سبز گلستان به مانند چند مسابقه اخیر شهرداری گرگان، سبب پخش شعارهای انتقادی تماشاگران در طول بازی شد. انتقاد بسکتبالدوستان گرگانی از صدا و سیمای گلستان آن چنان شدت یافته که این بار بیش از نیمی از سالن شعارهای مذکور را تکرار می کردند.

*- تعدادی از تماشاگران بابلی با حضور در سالن مسابقه ، از پشت نیمکت صبامهر بر علیه بازیکنان و کادر فنی این تیم الفاظ زشتی به کار می بردند که با هوشیاری مسئولان تیم گرگان و البته هواداران شهرداری از ادامه کار آنها جلوگیری شد. لازم به ذکر است دوشنبه هفته جاری بازی دو تیم بیم و صبا در بابل به جنجال کشیده شد و از این رو با حکم فدراسیون بیمی ها تا اطلاع ثانوی از بازی در مازندران محرومند.

*- یکی از ماموران نیروی انتظامی که گویی اولین بار در سالن مسابقه حضور یافته بود با بعضی حرکات عجیب تلاشهای برخی همکاران خود را نیز زیر سئوال می برد. وی هنگامی که یک نوجوان حدودا سیزده ساله ترقه ای را که فقط صدا دارد پرتاب کرد او را با کشاندن مو به بیرون از سالن برد و سپس پس از مدتی با همان حرکات خشن او را دوباره به سالن آورد تا وی دوست همسالش را که گویی او هم ترقه داشت شناسایی کند. در این بین این سئوال پیش می آید که این فرد با توجه به در اختیار بودن کامل این نوجوان و عدم فرار وی ، چرا در مقابل هزاران نفر این برخورد خشن را با او انجام داده و به خود اجازه داد تا اینگونه وی را تنبیه کند. مامور مذکور در صحنه دیگری از بازی به میان تماشاگرانی که با شور و حال مشغول تشویق گرگان بودند رفته و با اصرار از آنها میخواست که بر صندلی ها بشینند.

*- با وجود حضور پنج هزار تماشاگر در سالن بازی، لیکن صدها نفر نیز به علت نبود جا در پشت دربهای بسته ماندند. از این رو و با توجه به این همه علاقه تماشاگران به تیم و البته کم لطفی صدا و سیما، احداث سریعتر سالن شش هزار نفره گرگان ضروری است.

*- حمید کلاسنگیانی، هادی ایزدپناه و پیام خواجه نژاد بازیکنان سابق گرگان که در بین تماشاگران حضور داشتند پیش از شروع بازی مورد تشویق هواداران قرار گرفتند.

*- تماشاگران گرگانی قبل از شروع بازی با شعارهایشان از انتظار خود برای حضور تیم بیم بابل در این دیار در پنجم اسفند ماه و انتقام شکست دور رفت و .... خبر دادند.

*- و Sms یک تماشاگر غیرتمند و البته بزرگوار گرگانی در انتهای بازی؛ سلام. من .... هستم. لطف کن تو این وبلاگت از بازی امشب بیشتر بنویس. حتما بنویس که چطور تیم صبا با فدراسیون هماهنگند. بنویس که چطوری سر بازی حساسی مثل این بازی دو تا داور درجه یک نمیذارن. واقعا که حق گرگان رو خوردن. کاش می دیدی که چطوری تماشاگرها اشک می ریختند.

_ گویی اهالی بسکتبال گرگان پروژه تحریم صدا و سیمای استان را کلید زده اند. براساس شنیده ها محمد مهدی ایزدپناه سرمربی شهرداری گرگان به مسئول انجمن هواداران بسکتبال گفته به جهت اقدامات اخیر صدا و سیمای استان و نیز انتقادهای شدید تماشاگران از شبکه سبز، از این پس به هیچ وجه با آنان مصاحبه نخواهد کرد.

----------------------

بعد از پایان این دیدار ، سرمربی صبامهر که استاد دانشگاه پلیس نیز می‌باشد به همراه سرابیان دوست قدیمیش ( از کادری های سابق نیروی انتظامی  و مشاور فعلی شهردار گرگان )در نشستی که با حضور ابراهیم کریمی شهردار و مدیرعامل باشگاه و عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر ، در دفتر شهردار و تا فاصله پرواز برگشت تیم تهرانی انجام شد ؛ نهایت تشکر خود و مجموعه باشگاه متبوعش را از برگزارکنندگان بازی و نیز تماشاگران گرگانی ابراز داشت.

این مربی تهرانی با اشاره به حوادث پیش آمده در خلال بازی این تیم و بابل در مازندران گفت: گرگانی‌ها سابقه بسیاری در بسکتبال داشته و از این رو مردم آن نیز بازی مذکور را به خوبی می‌شناسند.

وی خاطرنشان کرد : بنده به جهت دو مورد یکی جلوگیری از حرکات زشت برخی تماشاگران .... که با توجه به بازی دوشنبه ما در بابل با نیت خاصی به اینجا آمده بودند و نیز رفتار پسندیده تماشاگران گرگانی در اکثر اوقات بازی نهایت سپاس و تشکر خود را ابراز میدارم.

سرمربی صبامهر تهران گفت: علاقه گرگانی‌ها به بسکتبال ویژه بوده و از این رو نمیتوانم این موضوع را انکار کنم که بازی در گرگان با همه جای ایران تفاوت دارد.

شاهین طبع همچنین ضمن تشکر از کریمی بابت حساسیتش روی بسکتبال اظهار داشت امیدوارم مسئولانی اینچنینی سکاندار بسکتبال شهرهای ایران باشند.

-----------------

دکتر نیک نژاد متخصص گرگانی رشته قارچ شناسی و  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران که در پرواز رفت و از قضا بازگشت تیم صبامهر به تهران در هواپیما با آنان همسفر بوده میگوید: شاهین طبع قبل از بازی اظهار میداشت اینقدر جو سالن گرگان فوق العاده است که ما نمیدانیم باید با تیم گرگان مقابله کنیم یا تماشاگران آنها.

وی اظهار میدارد: شاهین طبع در بازگشت نیز بسیار تحت تاثیر تماشاگران گرگان و البته رفتار آنها قرار گرفته بود.

دکتر نیک نژاد خاطرنشان میکند: کرم احمدیان دیگر بازیکن نامدار صبامهر میگفت من در طول دوران بازیگری ام به هیچ مربی برای بازی کردن رو نینداختم لیکن اینقدر به بازی در گرگان و مقابل این همه تماشاگر علاقه دارم که امسال برای اولین بار در طول تاریخ بازی هایم به ایزدپناه زنگ زده و گفتم حاضرم با نصف مبلغی که صبامهر به من میدهد به گرگان آمده و برای صبا بازی کنم اما پیگیری ایشان برای حضور بنده در گرگان به جهت مشکلات مالی تیم شهرداری نتیجه ای در بر نداشت. در بازی امروز هم واقعا دست ایزدپناه  به علت نداشتن بازیکنان همتراز با اصلی ها بر روی نیمکت بسته بود وگرنه شاید پیروز میدان ما نبودیم.

این متخصص گرگانی از قول جف وارن بازیکن نیجریه ای صبامهر میگوید: آنجا فوق العاده بود. خیلی فوق العاده. هم ما و هم داورها دچار استرس شده بودیم.

                                                                

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
جامه دران

علی جان این حاشیه ات منو کشته ...[نیشخند]

مينا

سلام دوست گرامی وبلاگ گلستان بعد از مدتها آپ شد خوشحال میشم سر بزنی. واقعا متاسف شدم [ناراحت]