از گوشه و کنار گرگان

*- به تازگی‌ها پدیده‌ای در گرگان رایج شده و آن حضور افرادی با یک تکه مقوا منقش به نوشته اتاق یا سوئیت در حاشیه (شما بخوانید وسط خیابان)ورودی‌ها یا مناطق گردشگری شهر است.

البته با وضعیت اقتصادی فعلی، وجود افراد بیکار در بسیاری از خانواده‌ها، گرانی‌هتل‌ها و ...  رواج مشاغلی اینگونه بسیار طبیعی است. اما ای کاش در دیار ما نیز سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری به مانند دیگر استانها با عزمی جدی نسبت به شناسایی مالکان منازل استیجاری خصوصی و ساماندهی این املاک اقدام تا گردشگری که وارد شهر میشود در مبادی ورودی، مناطق گردشگری و ... به راحتی با مراجعه به کیوسکهای اطلاع‌رسانی یا .... به لیست، نشانی، امکانات و ... این اماکن دسترسی داشته ، و همچنین با احساس آرامش و امنیت بیشتری به استراحت بپردازد و از سوی دیگر نظارت لازم و البته نه دست‌و پاگیر بر این اماکن صورت پذیرد.

البته میراث فرهنگی و گردشگری گلستان به تاسی از دیگر استانها در آستانه نوروز با نصب بنرهایی در سطح شهر از ساماندهی این اماکن خبر داده بود لیکن آنگونه که ما شنیدیم منازل مد‌نظر از سوی سازمان معدود بوده و از سوی دیگر طرح نیز مختص نوروز بوده است. 

**-پارک شهر گرگان با چراغهای خاموشش در آستانه شب بیشتر به خانه ارواح شبیه است تا پارک و چه جراتی دارد آن مسافری که در آن اتراق میکند یا آن شهروندی که قصد ساعتی حضور در آنرا دارد.

***- به تازگی عملیات احداث مجتمعی تجاری در مکان سابق هتل میامی در حاشیه فلکه شهرداری آغاز شده و در این بین شهروندان پرتعدادی که قصد عبور از ضلع جنوب‌شرقی میدان را دارند به دلیل وجود مانعهای نصب‌شده مجبورند به داخل خیابان رفته و از آن گذر کنند. در حالی که مطابق آیین‌نامه‌های مربوطه مالک موظف به ایجاد تونل در پیاده‌رو به جهت ایمنی بیشتر شهروندان، عدم اخلال در گذر آنهاو ... است. اما به دلیل هزینه‌های ....  دیواری کوتاهتر از شهروندان یافت نشده است.

****- بسیاری از گردشگران و مسافرانی که از گرگان عبور میکنند کمربندی را به عنوان محل گذر خود انتخاب کرده و از این رو کمربندی برای آنان تداعی‌کننده این دیار است. اما آیا کمربندی گرگان با آن تپه‌های خاک زائد ریخته‌شده در حاشیه، علفهای هرز، بعضا گله‌های گاو و گوسفند، تپه‌چاله‌های موجود در آسفالت نشانی از گرگان زیبا و مردم بافرهنگش دارد؟

/ 4 نظر / 6 بازدید
جامه دران

علی جان سخن از زبان ما می گویی مرحبا مرحبا

طلوع آزادی

سلام، به نظر من باید جای تابلوی (به سمت کمربندی) را با تابلوی (به سمت ناهار خوران) عوض کنند. اینجوری بیشتر حال میده.[چشمک]

استارباد

با سلام... ممنون از راهنماییتون و پیگیریهاتون و اطلاع رسانی در خصوص نشریه گلشن مهر بنده متاسفانه به نشریات محلی غیر از سلیم دسترسی ندارم چون شیراز هستم موفق باشین[گل]