برای همشهری مظلومم

دیشب اتفاقی متوجه شدم. خیلی اتفاقی و با دیدن عکس بر روی تابوت در هنگام پخش گزارش تشییع از خبر ساعت ٢٣ شبکه گلستان ،دریافتم قاضی گرگانی شهید در سیستان و بلوچستان بچه محل سابق ما بوده است.

چند سالی از ما بزرگتر بود. تصویری که از گذشته در ذهن دارم رفت و آمدش با یک دوچرخه 28 در گروهبان‌محله (کوی آزادی) و چهارراه مسعود بود،کار کردن تابستان‌هایش در نانوایی جنب خانه‌شان و لبخندی که هنگام تماشای بازی‌های جام‌های فوتبال ما بر لب داشت. اغراق نمیکنم که یکی از پاکترین و خوش‌برخوردترین بچه‌های محل  بود که پیش از هر چیز حسن رفتارش به خاطرم می‌آید. 

شهید ابراهیم کریمی بر سر سفره پدری بزرگ شد که اکنون در آستانه 80 سالگی و با محاسنی کاملا سفید تنها یک مغازه در خیابان ششم (سوار) گروهبان‌محله دارد که  تمام اجناس آن شاید بیش از پنجاه‌هزار تومان نیارزد. پدری که هر روز از اولین ساعات صبح تا پاسی از شب در مغازه‌اش حضور داشته و شاید تنها دلخوشیش همین فرزند بوده، فرزندی که در غربت و در عین مظلومیت به گلوله بسته شد. درست به مانند دیگر بچه‌محل ما عباس حبیبی که او نیز در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید و تازه چند روز پیش مراسم چهلمش برگزار شد.

/ 4 نظر / 6 بازدید
طلوع آزادی

خدا به پدرش صبر بده. دست شما هم درد نکنه علی آقا ,تسلیت میگم.[گل]

رامین

سلام آقای نصیبی من هم از شهادت قاضی کریمی به دست اشرار ناراحت هستم اما انگار شما از این که در سیستان و بلوچستان کشته شدن بیشتر ناراحت هستید در ضمن بد نیست بدونید آقای حبیبی اصالتا زابلی هستن نمیدونم الان که فهمیدین ایشون زابلی هستن باز هم براش ناراحت هستین.

ذیحساب

چه کنم که سیستان و بلوچستان قربانگاه جوانان پاک ماست. علی اقا چشمان پاک تو صحنه های پاک و زیبا را می بینی.متشکرم