فعالان گرگاندوست فضای مجازی گرد هم می آیند

وبلاگ نویسان گرگانی برای اولین بار در ساعت 6 بعد از ظهر جمعه 17 اردیبهشت در شورای شهر گرد هم می آیند تا با هم اندیشی در راستای ترویج وبلاگ نویسی در گرگان و نیز اتخاذ رویه مشترک در دفاع از منافع گرگان ، به گفت و گو با یکدیگر بپردازند.

در بررسی اجمالی از وبلاگ های گرگانیان ، میتوان دریافت آنها نیز به تبع دیگر وبلاگ های فارسی زبان ، دارای یکی از پنج زمینه خبری و تحلیلی ( درج اخبار و رویدادها و تحلیل وقایع و ... ) ، شخصی و خصوصی ( بیان احساسات ، اشعار و اتفاقات روزمره ) تجاری تبلیغاتی ( درج آگهی ها و ... ) ، علمی آموزشی ( ارائه مقالات و ... ) ، سرگرمی ( درج لطیفه و ... ) هستند که البته با این تقسیم بندی ، عمده وبلاگ های گرگان را میتوان در زمره وبلاگ های شخصی و خصوصی گنجاند.

در تقسیم بندی دیگری از بلاگرهای  گرگان ، میتوان برخی از آنها را در زمره تولید کنندگان مطلب دانست و برخی را نیز در زمره وبلاگ های آئینه ای ، که به کپی مطالب مورد علاقه از دیگر وبلاگ ها و سایت ها می پردازند.

در این بین براساس تخمین نویسنده ، و با لحاظ این تعریف که هر وبلاگی که هر ده روز یکبار به روز شود فعال نامیده میشود ، میتوان حدود  180 تا 200 وبلاگ  گرگان را فعال دانست.

بر این اساس و در روزهایی که اخبار و تحلیل های رسانه های دیداری و شنیداری همچون صدا و سیما و ... در دفاع از منافع گرگان ، بسیار ضعیف بوده و از آن رو رسانه های مکتوب نیز به جهت مشکلات عدیده گوناگون یا چاپ نشده ، یا از کمیت و کیفیت شان کاسته شده و یا اصولا دفاع از منافع گرگان در اولویت هایشان نیست ، استفاده از ظرفیت های وبلاگ های گرگان در این راستا و به جهت اتخاذ رویه مشترک به جهت پیگیری خواسته ها و مطالبات گرگاندوستان با توجه به گرایش روزافزون نسل جوان به فضاهای مجازی ، ضروری است.

در این بین به جهت انسجام بیشتر این شبکه اجتماعی که وجه مشترکشان گرگاندوستی و تمایل به عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی اجتماعی این دیار چه با دفاع ، چه با نقد و چه ... است ، تشکیل " باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست " به عنوان یک ضرورت ، در ایامی که بحث اجرایی شدن ایده " شهر الکترونیک گرگان " مطرح است ، با حمایت علاقمندان به توسعه همه جانبه گرگان و پشتیبانی شورای شهر ، شهرداری ، فرمانداری و نهادهای استانی ضروری  مینماید.

باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست با تهیه مکانی با سرعت اینترنت بالا به جهت سهولت در به روز نمودن بلاگ ها ، پیگیری جهت ارائه آموزش های لازم به وبلاگ نویسان  ، سوق دادن اهل قلم گرگان به وبلاگ نویسی ، و ... میتواند نقش آفرینی بسیاری در راستای مشارکت دادن همه  گرگاندوستان به جهت عملی شدن طرح ایده شهر الکترونیک گرگان و صد البته دفاع از منافع گرگان ، معرفی این دیار تاریخی و قابلیتهای آن ، و ... داشته باشد.

در این بین اگر تنها ثمره نشست جمعه 17 اردیبهشت ، آشنایی وبلاگ نویسان گرگانی با یکدیگر و ایجاد انگیزه بین آنان برای نوشتن از گرگان دوست داشتنی حال چه با انتقاد از گرگان و چه ... ، باشد باید آن را یک گام موثر و رو به جلو در اولین اقدام ارزیابی کرد.

 

نشست وبلاگ نویسان گرگاندوست

ساعت 18 جمعه 17 اردیبهشت 89

مکان : شورای شهر گرگان

 

پی نوشت : مهندس عبدالرضا چراغعلی عضو گرگاندوست شورای شهر و نویسنده  وبلاگ    " گرگان نامه " بانی برگزاری این نشست بوده است.

 

/ 10 نظر / 7 بازدید
اعظم مامان سپهر

با سلام من كه نميتونم بيام ولي شما... .... گر از اين كوير وحشت به سلامتي گذشتي به شكوفه‌ها به باران برسان سلام مارا بيصبرانه منتظر گزارش بعدي شما هستم[گل]

دائمی

سلام علی جان حیف که من نستم مشتاق دیدار همه دوستان هستم انشا... تصمیمهای خوبی گرفته و بانی خیر باشید

امیررضا

حتما شرکت خواهم کرد. www.zippic.blogspot.com

مهران

خوش به حال همه شما که در گرگان هستید و میتوانید در این جلسه شرکت کنید و برای خودم ماسفم که از گرگان دور هستم و نمیتوانم در این محفل گرم با شما همراه باشم . [ناراحت] .

علی منصوریان

لطفا حتما در نشستان در مورد تخریب باغ زیبا و صدساله کشاورزی نیز صحبت کنید و همچنان در مورد ساخت موزه شهدا در جنگل نهار خوران......

شهروند گرگانی

سلام آقای نصیبی لطفا از طرف بنده به دوستان وبلاگ نویس پیشنهاد تاسیس یک سایت جامع و کامل خبری و تحلیلی که فقط به مسائل و مشکلات گرگان و همینطور ترویج فرهنگ و معرفی آثار گردشگری و تاریخی و بیان فرصت های سرمایه گذاری در گرگان بپردازد را بدهید درچنین شرایطی وجود این سایت واقعا نیازه

ساری

نکنه این فعالیت ها برای شرکت در انتخابات مجلس هست؟

اهورا مزدا

کاملا مشخصه که جای من خیلی خالی بوده[شوخی][گل] . . .

رضا

سلام من گرگان رو خیلی دوست دارم و از زندگی تو این شهر لذت می برم. از اینکه افرادی رو دیدم که تو این زمینه با آنها احساس مشترکی دارم خیلی خوشحالم با سپاس