پراکنده از اینجا و آنجا

*- هر چند مسدود بودن پرشین بلاگ مدت زیادی به طول نینجامید و بالتبع محرومیت ما از وبلاگ نویسی نیز چندان به درازا نکشید ، اما در همین مدت کوتاه چنان نگران بودم که نگو و نپرس. " یعنی دیگر نمیتوانم از شهر دوست داشتنی ام بنویسم.؟ یعنی دیگر گرگان مایی ندارم که نوشتن در آن از سرزمینم استراباد ، تسکینی باشد بر گرفتاری های ذهنی اینجا و آنجایم ؟ و فکر و خیال های کم و بیش مشابه دیگر. " اما خدا را صد هزار بار شکر که پرشین دوباره برگشت و من نیز نفس راحتی کشیدم.

** - گرگانی ها بنا بر یک سنت جالب ، میبایست حتما شب بیست و هفتم ماه رمضان کله پاچه نوش جان کنند. عجیبه ها ، بسیاری از آداب و رسوم مردم گرگان ما ، به نحوی با غذا و خوراکی مرتبط است. از الزام به درست کردن کاچی و ... در پاتختی ها تا رواج جگرخوری در ماه رمضان.  مطلب آرشیوی وبلاگ با عنوان " شب کله پاچه در گرگان " را از طریق نشانی زیر بخوانید.

http://gorganma.persianblog.ir/post/291

***- چه غُرمب غُرمبی میکرد آسُمان گرگان پریشب. من که حقیقت فکر کردم شلیک خمپاره است آن هم خمپاره کشدار!!! ( عجب اصطلاحی ) . این گرگان ما همه چیش با بقیه جاها فرق مُکنه. از تابستانش بیگیر تا ... ، بیخیال .

****- تو شهر این روزها دانشجوهایی که برای ثبت نام ترم اول تازه به گرگان ما پا گذاشتند زیاد میبینم. دانشجوهایی که با کنجکاوی به گوشه گوشه شهر و آدمهاش دقت میکنند و صد البته اولین برخوردهای ما با آنها در شکل گیری قضاوتشان درباره گرگان بسیار موثر است. امیدوارم میزبان های خوبی برای این فرزندان عزیز ایران باشیم.

*****- اول صبح در خلوتی خیابان ها برا سر کار رفتن از خانه میزنم بیرون و سپس اکثر روزها عمده وقت  را در یک چاردیواری میگذرانم و بعد نیز در خلوتی خیابانها راهی خانه میشم و در این بین تنها در انتهای غروب یا آخر شب فرصت حضور در خیابان های شهر دوست داشتنی ام گرگان برایم باقی میماند. باورتان میشود که امروز پس از نزدیک به دو ماه صبح گرگان ( منظور از ده به بعد ) را دیدم . چه حالی میدهد شهر را زنده دیدن!!!

------------------------

پی نوشت: تاخیرم در پاسخ به نظرات دوستان عزیز و سر زدن به وبلاگ هایشان تنها و تنها به جهت کمبود وقت است.  در اولین فرصت به سراغ همه می آیم و دوباره نیز فریاد میزنم عشقم ، امیدم و ... گرگان است و گرگان. گرگانی که البته بر او نقد نیز وارد است، لیک چه کنیم که وطن است و ما نیز دلداده اش.

 

/ 8 نظر / 6 بازدید
والی

سلام برادر نصیبی خستهنباشید این رسم در اکثر جاهای ایرن استیعنی کله پاچه خوری در شب 27 دو دلیل دارد اول اینکه شب به قتل رسیدن ابن ملجم هست و مردم شادی می کنند و دوم اینکه مردم که یک ماه غذای خوبینخوردند آن شب دوباره دلی از عزا درمی آرن

دائمی

سلام خیلی ارادات داریم فکر کنم همان بلای پرشین بلاگ سر بلاگفا هم امده باشد از ساعاتی پیش از دسترس خارج است به امید دیدار اگر وقت کردی شعر اهل گرگان ناصر صفایی را در وبلاگت بگذار شعر جالب و گیرایی است اهل گرگانیم و اب شهر او خواب ما خو گاو ما گو می شود .........................

الهه

وای گفتین کله پاچه. من خیلی دوست دارم. اینجا پیدا نمیشه . کنسروش هم خیلی بده. عیدتون مبارک. طاعات و عبادات قبول

آدمن جدید ترین سیستم کسب درآمد...

سلام، از وبلاگ خوبتون ممنون! غرض از مزاحمت، براتون یه پشنهاد دارم: استخدام بازارياب به شرط آشنايي جزئي با رايانه و اينترنت خلاصه اي از معرفي سايت: 1 - اگر بلديد با رايانه کار کنيد و آشنايي جزئي با اينترنت داريد مي توانيد به عنوان شغل اول به فعاليت در اين سايت بپردازيد. 2 - اين روش تفاوت فاحشي با روش کليکي دارد 3 - اگر وبسايت نداريد جاي نگراني نيست 4 - در واقع شما يک فروشگاه 24 ساعته باز مي کنيد که نيازي به حضور شما در فروشگاه نيست ولي فروشگاه کار خود را مي کند. 5- ما همواره و همه جا شما رو یاری می کنیم. .::عضویت رایگان و آسان::. .::------ قابل توجه مدیران سایت ها -------::. آیا مایل هستید با ما تبادل لینک داشته باشید؟ ؟ ؟ ؟ لطفا برای تبادل لینک و بنر با ما در تماس باشید... مژده ---------------- مژده درج لینک شما در لینک باکس آدمن ولی نمایش در 2 سایت.(آدمن) همین امروز لینک خود را ثبت کنید... تا چند روز آینده روشی جدید رو در اختیار مدیران کافینت ها قرار خواهم داد که در عرض چند ماه به آرزوی خود برسند. ......:::::::: با ما در تمای باشید ::::::::.......

اکیلا

پاییز غریب از راه رسیده است. گاه چنگ به دلم می زند و می خواهد دلم را ذره ذره کند. به پاییز غریبم گفته ام که دیگر با او غریبه نیستم و دیگر به او به چشم دشمن نگاه نمی کنم و دیگر از او رنجی جز رنج عشق ندارم. پاییز اینجا سحرآمیز است.

الهه

سلام عیدتون مبارک[گل]

نیمه مست (بهروز)

واقعا از اینکه میبینم همشهری به این فهمیدگی دارم به خودم و گرگان افتخار میکنم.. به منم سر بزن.