حلوا اُماج گرگانی ها / گزارش تصویری خبرگزاری فارس / معین مطلق

حلوا اُماج از شیرینی های سنتی و خاص گرگان است که با استفاده از آرد ، عسل ، روغن ، زعفران و ... تهیه و به جهت خوش طعمی آن ، بسیار مورد توجه کسانی قرار میگیرد که آن را نوش جان می کنند.

حلوا اماج سوغات گرگان / معین مطلق

در این بین به جهت عدم برنامه ریزی لازم از سوی متولیان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و نیز فروشندگان شیرینی های سنتی و خاص گرگان ، گردشگران و مسافران این دیار بی خبر از وجود این سوغات همچون حلوااماج ، نون لوزی ، قطاب ، نون خرمایی ، کلومبو ، پادرازی و ...  ، با دست های خالی گرگان را ترک می کنند.

 

گزارش تصویری معین مطلق ( خبرگزاری فارس ) را از مراحل

تهیه و آماده سازی حلوا اُماج از طریق نشانی زیر ببینید.

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8812240543

 

مطلب آرشیوی مرتبط وبلاگ

http://gorganma.persianblog.ir/post/12

/ 7 نظر / 113 بازدید
الهه

دقیقا. خیلی با حرفتون موافقم این فروشکاههای سوغاتی هم در جاهایی نیست که راحت به چشم بیاد. مثلا باید گرگانی باشی و بدونی فروشگاه عطایی کجاست حتی یک کافه خوب هم در این شهر (منظورم جاهایی مثل نهار خوران ) پیدا نمیشه که بشه با خانواده رفت و مثلا بستنی خورد. پارسال که گرگان بودم در به در با مهمانهامون دنبال بستنی سنتی تو نهارخوران گشتیم و پیدا نکردیم. دو تا از جاهایی که قبلا میشناختیم بسته بودند. فقط میتونستی تا دلت بخواد قلیان پیدا کنی. این اصلا برای چهره شهر خوب نیست

شهروند

جالب تر اینه که جدیدا سوغات مخصوص گرگان را با نام سوغات گلستانی ها به کل کشور معرفی می کنند [عصبانی]

بنفشه محمودي

شهر شما را خیلی دوست داشتم. و استانتان را نیز. دل باخته ام به ترکمن صحرا. دریغ که دیگر خبری از عشایر نیست.

طبرستان

سلام دوست عزیز دورادور احولات شما را جویا هستم سال نو مبارک باد بر شما و خانواده انشالله به سلامتی و صحت این سال هم سپری شود

مهران

سلام دوست عزیز. سال نو مبارک . از این شیرینی ها کجای گرگان میفروشن .من خبر نداشتم . )-:

مهران

هر جا هستی شاد و پیرزو باشید . به جای ما هم هوای سالم و پاکیزه گرگان رو استشمام کنید . [لبخند]

شاهين

من روز جمعه 6 فروردين 89 از سفر چند روزه ام به اصفهان برگشتم. اونجا واقعاً داراي مديريت شهري عالي و امكانات مناسبي بود.جدا از بحث مكان هاي ديدني و جذبه هاي جهانگردي تازه مي فهمم كه چرا شهرهايي مثل گرگان سالهاي سال از قافله شهرهاي توريستي عقب هستد. با يادآوري سالهاي گذشته و خاطرات قبلي مشكلي حل نميشه بايد همت كرد و شهر رو ساخت البته با اين مسئولان زحمتكش يه كم ...!!