نکُشیم هزارپیچ را تا نمیرد گرگان

این روزها شاید داغ ترین بحث در بین گرگاندوستان و فعالان اجتماعی این دیار ، مصوبه جدید شورای شهر گرگان مبنی بر موافقت با ساخت و ساز در ارتفاعات هزارپیچ باشد.

در این بین بازتاب های این تصمیم عجیب شورائیان گرگان چنان بوده که تاکنون دهها مطلب انتقادی نسبت به مصوبه شورای شهر در نشریات کشوری و استانی و سایت ها و وبلاگ ها درج شده که آخرین آن مطلب امروز روزنامه پرتیراژ کشور همشهری می باشد لیکن افسوس و صدافسوس که شورائیان ... گرگان با اصرار بر مصوبه مذکور پیگیر انجام مراحل اداری ( تائیدیه فرماندار و موافقت کمیسیون ماده 5 استان ) جهت شلیک تیر خلاص بر پیکر هزارپیچ زیبا و از معدود ظرفیت های گردشگری تا به اکنون در امان مانده گرگان هستند.

در این بین هر چند نمیتوان از کنار استدلال های اعضای شرکت تعاونی میثاق که بعد از سالها بلاتکلیفی نه زمین آنها در ابتدای هزارپیچ خریداری شده و نه به آنها معوضی داده شده ، بی تفاوت گذشت اما در آن سو می بایست به حال مردم گرگان نیز گریست که چنین نمایندگانی نصیب شان شده که آنچنان از مسائل و مشکلات شهرشان غافلند که نه تنها اقدام شایسته ای در راستای حرکت این دیار به سوی توسعه انجام نداده و در عملی کردن وعده هایی نه چندان بزرگ همچون احداث تله کابین ، تملک زمین دخانیات در قلب شهر ، و ... نیز ناتوان بوده اند ، بلکه از آن سو با چشم بستن بر مشکلات مردم مظلوم این دیار که به جهت دمی تفرج شبانه در ناهارخوران عمدتا تاریک و غم گرفته ، بالاجبار میبایست بغل به بغل خانواده ای دیگر بساط خود را در پیاده رویی باریک بگسترانند ، بسته و بی توجه به نیاز امروز و فردای گرگانیان دستور ساخت و ساز در هزارپیچ معدود ظرفیت باقیمانده گردشگری گرگان را که در کم کاری مثلث ناتوان منابع طبیعی ، شهرداری ، و میراث فرهنگی و گردشگری از کمترین امکانات نیز بی بهره است صادر می کنند.

در این میان هر چند که فرماندار گرگان در نامه اخیر خود علیرغم اشاره به ظرفیت های هزارپیچ در ورودی شهر ، متذکر شده در صورت موافقت کمیسیون ماده 5 استان مخالفتی با مصوبه شورای شهر ندارد لیکن هنوز کورسوی امیدی به جهت مخالفت کمیسیون مذکور که با ریاست استاندار و قائم مقامی معاون عمرانی استانداری تشکیل میشود وجود دارد.

در این بین امید است با توجه به ظرفیت های تاریخی و گردشگری تپه هزارپیچ ، مسئولان شهرستان و استان با عزمی همگانی اعتبار لازم را به جهت خرید زمین متعلق به شرکت تعاونی مذکور را فراهم کرده تا در زمانی که ناهارخوران در میان ساخت و سازهای ادارات و ... ، و بی توجهی به آن دیگر آن ناهارخوران سابق نیست ، هزارپیچ زیبا به عنوان ظرفیت گردشگری شهر دوست داشتنی ما حفظ شده تا شاید فردا روزی با فراهم کردن زیرساخت های مناسب گردشگری در آن منطقه و دیگر مناطق مستعد دیار ما ، گرگان به آن چه که استحقاقش را دارد دست یافته و گرگانی باشد که باید باشد.

 

مطلب مرتبط 22 خرداد روزنامه همشهری

تپه هزارپیچ گرگان در پیچ و تاب ماندن

http://hamshahrionline.ir/News/?id=116873

 

----------------------------------------------------------

پی نوشت بی ربط به متن : یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد گرگان با راه اندازی وبلاگی درصدد یافتن دوستان قدیم تحصیل کرده در این دانشگاه است. از دوستانی که در دانشگاه پرخاطره گرگان تحصیل کرده اند تقاضامندیم سری به وبلاگ مذکور زده و مشخصات خود را ثبت کنند.

 

در جستجوی دوستان قدیمی دانشگاه آزاد گرگان

http://doostanedaneshgahi.blogfa.com/

 

/ 0 نظر / 5 بازدید