نصف شبی پراکنده مینویسم / شیخ قربان قندهاری ، پاییز گرگانی و قهوه

اول نوشت : چه اشتباهی کردم قهوه خوردم. اون هم سه فنجان ، مگه خوابم میبره !!! سر شب به یکی از رفیق ها قدیمی زنگ زدم که " تو شهرم و بیا بیرون یک کم قدم بزنیم "  از اون توجیه و از من اصرار . در نهایت استدلال های اون اعم از " تازه آمدم خانه ، احساس میکنم سرما خوردم ، میخوام تی وی نگاه کنم ، و ... " چربید و به جای اینکه اون بیاد بیرون ، من روانه خانه شان شدم.

صحبت از اینور و اونور و این و آن و ... و .... شد که خانم رفیق ما پیشنهاد داد قهوه بخوریم تا فال ما رو بگیرد. القصه فنجان اول رو خوردیم ، گفتند قهوه ت غلیظ بوده و چیزی از توش در نمیاد ، دومی رو که خوردیم گفتند اِ اِ چرا اینجوری خوردی چیزی تهش نموند که ، بالاخره به سومی رضایت دادند .

حالا قصه فال ما بماند با بیخوابی که از پی نوشیدن دمادم سه فنجان قهوه به سراغم اومده چه کنم ؟؟؟

چیکار کنم ؟ چیکار کنم ؟ ها ، ها ، آهان ، یه چیزی برا وبلاگ مینویسم.

خب چی بنویسم؟ ... ؟ نه بی خیال . .... ؟ نه، اون وقت و تمرکز میخواد . پس چی ؟

..... ( اینجا دارم فکر میکنم مثلا ) ، خب یه خاطره مینویسم.

وسط نوشت : در دوران دانشجویی صبح شنبه ای ، با یکی از بچه های دانشگاه در بوفه همکلام شدم می گفت پنجشنبه جمعه را با یک گروه از دوستاش در جنگل فلان جا ( اسم جنگل را یادم نمی آید تصور میکنم توسکاستان بود ) گذرانده اند و چون اکیپ شان جوان بوده اند تا دم دمای صبح در کنار صدای بلند آهنگ ، فریاد زده و داد و بیداد و ... راه انداخته اند تا به زعم خود حال کنند.

در صد متر آن سوتر آنها هم چادری برپا بوده و عده ای نیز در آن ساکن بودند.  دوست دانشجوی ما افزود به هیچوجه ملاحظه افراد آن چادر را نکرده و اتفاقا چون برخی از آنها محاسن نیز داشتند بیشتر سروصدا میکردیم تا بیایند و چیزی بگویند و ما نیز بگوئیم عشق ما کشیده داد و بیداد کنیم ، ناراحتید از اینجا بروید.

آری ، آنها تا دم دمای صبح سروصدا میکنند و میخوابند و نه ده صبح که از خواب برمیخیزند در روشنایی روز میبینند در چادر آن سوتر شیخ قربان قندهاری نماینده پرابهت آن روزهای گرگان و محافظانش و عده ای دیگر ساکن بوده اند.

شهید دکتر قندهاری

راوی ادامه داد که با خود میگفتیم الان است که بیایند به ما گیر بدهند که چرا دیشب اینگونه کردید و فلان و فلان ، القصه در همین حال و هوا بودیم که دیدیم خود شیخ نماینده با سینی پر از لیوان چای به سمت ما آمد و پس از صبح بخیر و خوش و بش و ... ، با فروتنی هر چه تمام سینی را بین ما گرداند و سپس بدون ذره ای ریا ، از ما خواست اگر مورد خاص چه فردی و چه کلی و مرتبط با توسعه گرگان و آق قلا مدنظر ماست بگوییم تا  او پیگیری کند. او بعد از شنیدن سخنان ما و اظهار شرمندگی به جهت سروصدای شب گذشته ، با خنده گفت " خب ، ما را که از خواب انداختید به تلافی آن یا باید با ما مسابقه والیبال دهید یا آنکه صبحانه ما را مهمان کنید "

آری ، شیخ شهید در گذر زمان آنقدر فروتن و بزرگوار شده بود که با رفتار صادقانه و بدون ریایش به راحتی مخالفان را نیز  جذب و همراه خود میکرد. یادش گرامی که تشکیل استان جدید ، راه اندازی فرودگاه گرگان ، و ... همه و همه مرهون پیگیری ها و تلاش های هوشمندانه این چهره پرتلاش ، مقتدر و گرگاندوست بود.

صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را / تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید.

آخرنوشت : غروب چهارشنبه برای شرکت در مراسم افتتاح مجتمع پذیرایی گردشگری " بهشت هیرکان " در دالان بهشت سابق به ناهارخوران رفتم. دل همه گرگانی ها و گرگاندوستان دور از گرگان کُباب کُباب ، باید بیایید و ببینید ناهارخوران و البته النگ دره و ... در پاییز چه قدر زیبا شده اند. بلند شید و از الان برای حضور در گرگان در تعطیلات پیش رو برنامه ریزی کنید. حیف نیست گرگانی باشید و پاییز دلفریب گرگان را نبینید؟

پاییز گرگان

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
اهورا مزدا

خیلی قشنگ نوشتی . . . واقعا لذت بردم . . . احساس میکنم حالم بهتر شد. . . . یک دنیا ممنونم[گل][گل][گل]

امین

سلام دوست عزیز امیدوارم خسته نباشی مطلب زیبایی بود یادش گرامی و نامش جاودان باد خدایش رحمت کند.

مهدیس

واقعا محشری..........

رضا پارسا

زندگی برای همه کس عزیز است ولی برای مرد بزرگ ، شرف از آن برتر است . تولستوی یاد شیخ قربان گرامی

مریم

سلام اقای نصیبی ممنون از حضورتون[گل] بابت تاریخ پست اول وبلاگم اون پست ثبت شده ثابت می مونه واسه اولین پست وبلاگم ممنون از دقتتون واقعا پاییز گرگان دیدنیه مخصوصا کوههای زیارت که فکر می کنی بوم نقاشی جلوته موفق وپیروز باشید

اردوان طاهری

یاد شیخ قربان را زنده کردی و دلم را از این دورها تا نمناکی گرگان با خود بردی. شاد باشید و تن درست.

گرگان جانه جان :)

سلام. وای من دارم میمیرم که بیام گرگان.:(((((((. وقتی گرگان بودم از همه چیز شهر از مردم گرفته تا شهر ایراد میگرفتم . اما الان ....... میبینم چه قدرم با کلاسه شهرم . عا شقشمممممممممممم. بهش سلام برسونین از طرف من بگین دارم کلاسامو دور میزنم که تا هفتهی دیگه بیام گرگان .از شهریور تا حالا بیشتر از دو روزه نیومدم :(((((((( الانم چون دلم تنگ شده بود داشتم دنبال عکای ناهار خوران می گشتم که شمارو یافتم :). ممنون از وبلاگتون

مرجان

عجب جایی زندگی میکنی خوشبحالتون!! میشه به دوستت بگی اگه دوباره رفت به جای منم داد بزنه! عجب ادم خوبی بوده این اقای قندهاری البته من اولین باری هست که اسم ایشونو میشنوم خدا رحمتش کنه .