گرگان را آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی کنیم

دیار مستعد و تاریخی گرگان با طبیعت سحرانگیز ، مجاورت با اقلیم های مختلف همچون کوه و جنگل و دریا و دشت ، و نیز مردمان بافرهنگ ، زمینه های لازم را برای تبدیل به قطب گردشگری شمال کشور و حتی بدل شدن به یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و نیز کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه را دارد لیکن به جهت به فعل در نیامدن قابلیت های بالقوه متعدد این دیار ، گرگان امروز تنها به محل گذر بسیاری از مسافران و البته بیتوته موقت عده ای دیگر آن هم اکثرا در کنار خیابان ها و .... ، تبدیل شده است.

در این بین با توجه به تاثیرات مثبت و بدیهی صنعت گردشگری در رونق اقتصاد منطقه ، پرداختن به این موضوع و انجام برنامه ریزی های لازم به جهت برون رفت از وضعیت کنونی و ایفای نقش گرگان در قامت اصلی خود ، میبایست به عنوان یکی از اولویت های مسئولان منطقه قرار گیرد.

اما با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید نوروز و رونق سفرهای داخلی ، ضروری است به عنوان یک برنامه کوتاه مدت در فرصت باقی مانده نسبت به انجام چند اقدام ساده به جهت جلب رضایتمندی نسبی مسافران و گردشگران اقدام نمود.

شناساندن و معرفی جاذبه های گردشگری این دیار و سپس فراهم کردن تمهیدات رفاهی و خدماتی لازم و اولیه همچون سرویس های بهداشتی و .... و همچنین تلاش در جهت تثبیت امنیت این مناطق، زیباسازی سیمای شهری گرگان ، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در سطح شهر و مکان های حضور مسافران ، جلوگیری از فعالیت کارتن به دست ها و ساماندهی آنان و نیز نظارت بر فعالیتهای مجموعه رو به ازدیاد مذکور ، ساماندهی ورودی ها ، مرمت حفاری ها و جلوگیری از کنده کاری ها در سطح شهر ، نصب تابلوهای راهنما ،  آماده سازی سالن های ورزشی و مساجد جهت اسکان اضطراری مسافران در هنگام بروز بحران ، اهدای نماد فرهنگی و سوغاتی ساده از گرگان به مسافران با اسپانسرینگ شرکتها و کارخانه های منطقه ، اجرای مقررات خاص ترافیکی به جهت سهولت در رفت و آمد مسافران ،  و ... میتواند به عنوان بخشی از برنامه های کوتاه مدت جهت اجرا تا فرصت باقیمانده تا عید مدنظر باشد.

در این بین نگاه ویژه اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان به گرگان به عنوان مرکز و نماد معرفی استان  و دیاری با ویژگی های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد ، با ساماندهی مناطق گردشگری این دیار همچون هزارپیچ و ... ، احیای بافت تاریخی گرگان به عنوان نمادی از پیشینه و معماری خاص منطقه ، رونق تورهای طبیعت گردی ، و ... میتواند به عنوان بخشی از برنامه های سال 89 آن اداره کل سبب ساز  برخی از محرومیت های  گرگان در زمینه گردشگری شود.

/ 6 نظر / 7 بازدید
دست از سر ناهارخوران برداريد

تلاش براي اضافه كردن سه هزار متر بر مساحت تپه نورالشهدا واقع در پارك جنگل ناهارخوران، موجب واكنش برخي از مسئولان شده است. اين امر كه تخريب بخشي از جنگل زيباي ناهارخوران را به همراه دارد، به محيط زيستِ استان آسيب خواهد رساند.......... http://www.salimnews.com/salim/News.aspx?NID=3918

اهورا مزدا

[افسوس] فکر نمیکنم کار جدیدی انجام بشه . . . هر سال بدتر از پارسال . . . . [گل]

محمد

ببخشید ولی همین کارتن به دست ها اگه نباشن مردمی که میان گرگان باید کف خیابون بخوابن، کل استان 500 تخت مسخرس نه

علی میقانی

اگه گوش شنوایی باشه که خوبه ولی کو گوش شنوا !!!!!!

نه آقا این کارو نکنین حالم به هم می خوره از هر چی مسافره تو این شهر میان این‌جا شهر ما رو کثیف می‌کنن و می‌افتن به جون طبیعت و همین 4 تا دانه درخت امیدوارم ام‌سال مسافر کم‌تر باشه