وظیفه مشاور جوان استاندار چیست؟ / کلامی شفاف با دوستان و همراهان

علی نصیبی: از وقتی مسئولیت حوزه مشاوران جوان استانداری را پذیرفتم در نوشته ها، مراجعات، جلسه ها و ...، بعضا" با مطالباتی مواجه شدم که گاه چندان با وظایف مکتوب این حوزه تناسب نداشت. از این رو لازم دانستم به جهت شفافیت بیشتر امور، توضیحاتی چند درباره مسئولیت مشاور جوان و ... بیان کنم.

علی نصیبی مشاور جوان استانداری گلستان

 

این مسئولیت یکی از نزدیک به 50 پست مدیریتی استانداری بوده که علیرغم نداشتن اعتبار و تشکیلات مشخص و ... برخلاف بسیاری از حوزه های استانداری، به علت داغ شدن رقابت بر سر تصدی آن و البته رسانه ای شدن این رقابت در شبکه های اجتماعی، زیر ذره بین قرار گرفته است.

دولت تدبیر و امید به حوزه جوانان نگاه ویژه ای دارد

همان گونه که از نام این حوزه بر می آید و در شرح وظایف به آن پرداخته شده، وظیفه اصلی این مجموعه مشورت دادن در امور مربوط به جوانان بوده و دارای وظیفه اجرایی و ... نیست.

ستادی با نام "ساماندهی امور جوانان" با دبیری اداره کل ورزش و جوانان استان و حضور نزدیک به 40 اداره کل و دستگاه و ...، وظیفه سیاست گذاری و برنامه ریزی در امور مرتبط با جوانان را برعهده دارد. هر یک از دستگاه های عضو ستاد نیز بنا بر شرح وظایف خود، موظف به پیگیری اموری که به نحوی با نیازهای جوانان در ارتباط می باشد هستند.

در این بین منطقی می نماید مطالبات از مجموعه مشاور جوان استانداری با شرح وظایف و اختیارات قانونی این حوزه تناسب داشته باشد.

ما با توجه به وضعیت کشور و استان و ...، نمی توانیم در یک بازه زمانی تحول عظیمی در شاخص های مرتبط با جوانان استان به وجود بیاوریم، بلکه باید از امکانات و داشته های حداقلی ما استفاده حداکثری را ببریم تا بهترین بازدهی را داشته باشیم.

در مدت زمان کوتاهی که از شروع مسئولیت اینجانب می گذرد، علیرغم مشارکت در اجرای برنامه های روتینی مانند هفته جوان و شرکت در جلسات و کارگروه ها، با مشارکت دوستان اهل فکر به برنامه ریزی برای بهره مناسب از ظرفیت ها پرداخته که خوشبختانه در این مسیر اتفاقات خوبی در شهرستان های استان و ادارات کل و ...، در حال وقوع است.

دولت تدبیر و امید به حوزه جوانان نگاه ویژه ای دارد

توضیح: تصاویر مربوط به جلسات هم اندیشی با جوانان می باشد

در ابتدا و در روزهای قبل از تصدی این مسئولیت، خود را برای پذیرش منصبی دیگر در استانداری آماده کرده بودم لیکن وقتی پس از گفت و گو با دکتر صادقلو استاندار گلستان، تاکید شد در حوزه مشاور جوان استاندار مشغول به فعالیت شوم، با توجه به تجربه گذشته ام به دکتر صادقلو بیان کردم: "مطمئن باشید با کمک همه دوستان، حوزه مشاوران جوان استانداری گلستان در مقایسه با دیگر استان ها، در بین 5 استان برتر کشور قرار خواهد گرفت"

بی اغراق و ذره ای شائبه تبلیغی عرض کنم؛ با اطلاعی که از دیگر استانداری ها و ... داریم وضعیت ما در گلستان در نقطه کنونی و در مقایسه با دیگر استان ها مطلوب بوده و البته مطلوبتر خواهد شد.

در این بین با احترام به انگیزه و ... همه جوانان استان، باید تاکید نمایم متناسب شدن انتظارات و مطالبات با وظایف و اختیارات قانونی و امکانات ما، و البته پرهیز از نگاه آرمانگرایانه، و نیز در اختیار قرار دادن زمان، و ... ما را در دستیابی به اهداف کلان ما که همانا ایجاد زمینه لازم جهت استفاده از اندیشه های کاربردی جوانان در مسیر توسعه استان، ترویج فضای نشاط اجتماعی و همگرایی در بین جوانان استان، و ... می باشد، یاری خواهد داد.

این مجموعه به عنوان بخشی از استانداری گلستان و مجموعه ای از دولت، خود را ملزم به تلاش حداکثری جهت بهره از ظرفیت ها، نگاه کارشناسی و برنامه محور به موضوعات، دربرگیری همه سلیقه های قانونی در چهارچوب قوانین موضوعه کشور، پاسخگو بودن، نقد پذیری، و .... می داند.

/ 0 نظر / 220 بازدید