این بلاگرهای گرگاندوست

دکتر حسین مومنی در مقدمه کارگاه آموزشی که در نهایت سادگی در غرفه وبلاگ نویسان گرگاندوست ، برپا شده بود از تاثیرات وبلاگ ها و ارتباطات مجازی سخن می گفت.

بر روی پاورپوینتی که وی آماده کرده بود سه نمونه از تاثیرگذاری وبلاگ ها به عنوان مثال ذکر شده بود ؛ تعدیل برج جهان نما به جهت باقی ماندن میدان نقش جهان اصفهان در فهرست آثار ثبت شده یونسکو به عنوان میراث جهانی ، تاکید دوباره نشریه معتبر نشنال جئوگرافی بر نام خلیج فارس بعد از اعتراضات صورت گرفته در به کار بردن نام مجعول خلیج ع ر ب ی ، و در گرگان جلوگیری از ساخت و سازها در باغ کشاورزی و هزار پیچ و ناهارخوران و مقاومت در برابر خدشه به میراث طبیعی گرگان .

اینها را که شنیدم کمی به فکر فرو رفتم ؛ " جلوگیری از ساخت و سازها در باغ کشاورزی و هزارپیچ و ناهارخوران و مقاومت در مقابل خدشه به میراث طبیعی گرگان "

اینها مطمئنا هیچکدام کم دستاوردی نیست و در این بین از آن وبلاگ نویس شورایی که اولین سنگر را در برابر تخریب ساخت ، گرفته تا آن شهروند گرگاندوستی که با کامنت هایش در وبلاگ ها اعتراضش را بیان میکرد همه و همه به سهم خود در این دستاورد بزرگ سهیم بودند.

حسین مومنی همچنان سخن می گفت از نکات لازم در زمینه های محتوایی وبلاگ تا مسائل فنی و من با گوش شنونده سخنان وی بودم و با چشم مشاهده گر ذوق و شوق وبلاگ نویس های عمدتا جوانی که همه در دل اشتیاق تلاش برای گرگان را دارند . وبلاگ نویس هایی 22 تا 27 ساله که این روزها اگر گذرتان به غرفه 54 نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بیافتد میتوانید شاهد تلاش و گفت و گوی با اشتیاق آنها با شهروندان باشید .

" سلام . خوش آمدید . ما یه گروه هستیم که توی فضای مجازی برای گرگان تلاش میکنیم. سعی می کنیم که بین همه بلاگرهای گرگان فارغ از هر عقیده و گرایش و سنی یه هماهنگی ایجاد کنیم که در موقع لازم از حقوق گرگان دفاع کنند یا اینکه در جهت معرفی گرگان و استعدادها و نیازهاش کوشا باشند . شما تمایل دارید به ما بپیوندید ؟ نه شرایط خاصی نداره . همین که گرگان رو دوست داشته باشید کافیه .  پس تمایل دارید . ما تو اولین گام برای شما یه وبلاگ ایجاد می کنیم . همین جا رو صندلی بشینید تا با کمک هم طی دو دقیقه یه وبلاگ برا شما راه بندازیم تا تعداد گرگاندوستهای فضای مجازی افزایش پیدا کنه . ... . "

راستش را بخواهید این شور و هیجان دوستان را که می بینم در دل لذت بسیار می برم . خوشحال میشوم که حداقل در اولین گام فضای مجازی آرام آرام به تسخیر گرگاندوستان در می آید . هر چند که احقاق حق گرگان در زمینه های مختلف نیازمند حضور همه دوستان در صحنه و استفاده از همه ظرفیتها برای رسیدن گرگان به جایگاه و شکوهی که استحقاقش را دارد می باشد. ما به آینده امیدواریم.

پی نوشت یک : اخبار فعالیت وبلاگ نویسان گرگاندوست را میتوانید با کلیک بر روی اینجا بخوانید.

پی نوشت دو : همانطور که پیش از این نوشته بودم طرحی که با عنوان " اولین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان " به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارائه داده بودم در هیئت مدیره سازمان مصوب شد و طی 48 ساعت آینده بنرهای اطلاع رسانی جشنواره مذکور در سطح شهر نصب و شرایط جشنواره نیز در سایت سازمان و این وبلاگ درج خواهد شد.

موضوعات جشنواره نیز عبارتند از :

- فرهنگ بومی گرگان ( آداب و رسوم ، گویش ، بازی های محلی، غذاهای محلی، و ...)

- هنر در گرگان

- بافت تاریخی و معماری گرگان

- ورزش گرگان

- جاذبه های گردشگری طبیعی گرگان

- توسعه گرگان

- مشاهیر و نام آوران پیشین یا معاصر گرگان

- نیکوکاران و خیرین گرگان

- گرگان از نگاه من ( توصیف گرگان از نگاه نویسنده ، و ... )

- عناصر تاریخی گرگان ( دیوار تاریخی گرگان ، خلیج گرگان ، رود گرگان ، دشت گرگان ) 

      

پی نوشت سه : عبدالعظیم ولی اللهی نویسنده وبلاگ دلنوشته های آقا بزرگ در غم درگذشت پدر بزرگوارش عزادار است . دوستان میتوانند با کلیک بر اینجا ، عرض تسلیتی به عظیم داشته باشند.

 

/ 9 نظر / 8 بازدید
شهروندگرگانی

دوست عزیزم سلام پیشنهاد بسیار خوبیه و امیدوارم این جشنواره بنحو احسن برگزار بشه فقط این موضوع را هم لطفا اضافه کنید " صیانت از نام تاریخی گرگان و پرهیز از بکار گیری واژه جعلی گ ل س ت ا ن " در ضمن مراقب باشید افرادی هستند که طبق معمول قصد ضربه زدن به این جور مراسم مربوط به گرگان را دارند و با هر ترفندی میخواهند سایر نقاط استان گ ل س ت ا ن رو نسبت به گرگان پررنگتر نشان دهند . موفق باشی دوست من

احسان

سلام واقعا دیروز از بیانات دکتر مومنی استفاده کردم .. با تشکر از شما ... [گل] به منم سری بزنین !!!

Omid gorgani

[گل][گل][گل]

محمد رخشانفر

با سلام هميشه تلاش به ايجاد و تشويق دانشجويان به كار گروهي داشتم هميشه كار هايي كه به اينجانب محول مي شده تلاش كردم كه به نحو احسن انجام بدم اما امروز در غرفه فرهيختگان ( وبلاگ نويسان گرگان دوست ) !!!!!!!!!!!!!! خوشحالم كه نام و برند موسسه قابوسيه كه از اول به عنوان اسپانسر اين غرفه بوده در زير هيچ يك از بنر ها نيست . آرزوي موفقيت براي كليه دوستان وبلاگ نويس گرگان دوست محمد رخشانفر مدير موسسه هاي آموزش عالي قابوسيه و نوين پارسيان

پسر گلم

چقدر عالي!! حسابي فعال شدن اين بلاگرهاي گرگاني!![گل]