جمع آوری گدایان خیابان شالیکوبی و بلوار ناهارخوران

شهرداری گرگان شامگاه سه شنبه 10 فروردین در یک اقدام ضربتی متکدیانی که در مسیرهای دادگاه انقلاب ، سه راهی های تابلو گرگانپارس و سازمان آب و گلشهر گدایی می کردند را جمع آوری کرد.

طی اقدام مذکور یازده گدای حرفه ای که با تکدی گری در مسیر گذر مسافران ناهارخوران چهره زشتی به شهر داده بودند جمع آوری و به مرکز نگهداری متکدیان شهر منتقل شدند.

لازم به ذکر است در بازجویی های اولیه از افراد مذکور مشخص شد اکثر آنان از اهالی دیگر استان ها و یا روستاهای محروم استان بوده و با هر شب گدایی حداقل درآمدی در حدود 30 تا 50 هزار تومان داشته اند.

عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر گرگان که در هنگام جمع آوری متکدیان به همراه ابراهیم کریمی شهردار در محل حضور داشته اظهار میدارد : برآورد میشود از هر هشت خودروی متوقف در پشت چراغ قرمزهای مسیرهای منتهی به ناهارخوران ، حداقل سرنشینان یک خودرو به گدایان حرفه ای کمک می کنند که بر این اساس درآمد روزانه افراد مذکور بسیار بیشتر از اکثر شهروندان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار برخورد لازم قضایی با متکدیان حرفه ای که سبب ساز ایجاد ذائقه منفی در بین مسافران و گردشگران شهر تاریخی و فرهنگ مدار گرگان میشوند شد.

 

مطلب آرشیوی مرتبط وبلاگ

http://gorganma.persianblog.ir/post/596/

/ 6 نظر / 7 بازدید
همکار آذری

عجب درآمد بالایی.چه خوب بود وزارت امور اقتصادودارایی توجه به این موضوع خاص داشته باشد تا با بستن مالیات به درآمد کلان متکدیان بلکه کمکی به کسر بودجه این مملکت داشته باشد.

مهران

آفرین بر گرگانی ها . ای ول [گل][تایید]

الای

سلام.من یک گرگانی اصیل هستم.30سال دراصفهان زندگی کردم.2ساله برگشتم به زادگاهم.دارم دق میکنم.شهری که زمانی عروس شهرهای شمال لقب داشت ومردمی با فرهنگ وبا کلاس دران میزیستند حالا به شهری کثیف وبراز زابلی که ریئس ما شده اند با مردمی سطحی نگر وناآگاه تبدیل شده ب اور کنید من که لیسانسم را از یک دانشگاه دولتی شهر بزرگ گرفته بودم با24 سال سابقه کار درخشان وقتی به زادگاهم منتقل شدم مرا انداختند زیر دست یک زابلی که از دانشگاه آزاد علی اباد در رشته معارف با معدل10 لیسانس گرفته بود.البته با25سال خودمو بازنشست کردم.از وضعیت نابسامان شهر دارم دق میکنم.من فقط میتوانم آگاهی بدم .عید شما مبارک. سپاسگزارم.

مهتاب

وبلاگ خیلی قشنگی ساختین...من خودم گرگانی هستم..ولی نصراباد هم اومدم...یه انتقاد...الان این ترکمن ها که عکسشون رو گذاشتین چه ربطی دارن به نصراباد؟ما که تاحالا تو روستا یه ترکمن هم ندیدیم.. امیدوارم همه نصرابادی ها سال خوب وخوشی رو داشته باشن[گل]