کاپ قهرمانی فوتسال جام رمضان از گرگان خارج نشد/ نقدی بر مراسم شب آخر

رقابتهای فوتسال جام رمضان شهرستان گرگان پس از یک ماه رقابت ١١۴ تیم ، شب گذشته با پیروزی تیم تولید لوله و اتصالات پاسارگاد بر تیم پابندی‌های مقیم نکا که از بازیکنان شهرهای مختلف مازندران و تیمهای سوپرلیگی فوتسال کشور سود میبرد به پایان رسید تا کاپ قهرمانی این رقابتها از گرگان خارج نشود. تیم یونوبلوک میرصادقی نیز با شکست تیم صنایع ساختمانی تالار ٩٠٠١ به مقام سوم این مسابقات رسید.

در این بین نکته قابل نقد بر مراسم شب آخر این رقابتها ،نوع اجرای حرکات رزمی توسط گروه نیروی انتظامی بین بازی رده‌بندی و فینال بود.

هر چند که نیروی انتظامی در برگزاری این رقابتها با هیئت فوتبال گرگان مشارکت داشته و به نحوی میبایست در گنجاندن  برنامه‌ خاص این نیرو در شب آخر به آنان حق داد ولی ای کاش این برنامه‌ها با نظم و هماهنگی بیشتری و البته متناسب با سلیقه نسل جوان انجام تا اینگونه بعضا" موجب اعتراض برخی تماشاچیان حاضر در گوشه و کنار سالن نمیشد.

اجرای رزم نمایشی یک نفر با چندین نفر دیگر آن هم با این شکل تصنعی و شکستن چوب و ظرف به خودی خود نخ‌نما شده چه برسد به آنکه در انجام آن تنوعی نیز نباشد. نگارنده از زمان تحصیل در دوم ابتدایی انجام این حرکات البته به شکل منظمتر و البته جذابتر همچون شکستن چند ردیف سنگ و .... را به یاد داشته و از این رو انتظار بود نیروی انتظامی گلستان در مدت وقتی که از ۴هزار تماشاگر حاضر در سالن گرفت، به انجام برنامه‌های جذابتر فرهنگی ورزشی اقدام میکرد.

و کوتاه سخن آنکه، رقابتهای فوتسال جام رمضان گرگان گرامیداشت شهدای عملیات رمضان و نیروی انتظامی با تلاش هیئت فوتبال شهرستان، کمیته برگزاری رقابتها، تربیت بدنی گرگان، نیروی انتظامی استان ، صنایع شیر پگاه و .... پس از یک ماه رقابت ١١۴ تیم به پایان رسید و در این بین امید است استعدادهای فوتسال گرگان‌زمین در این رقابتها شناسایی و با برنامه‌ای منظم مورد پرورش و استفاده قرار گرفته ، نه آنکه باری به هر جهت تا سال بعد رها شوند.

همچنین ضمن تقدیر مجدد از برگزارکنندگان این مسابقات که بدون ذره‌ای چشمداشت با فدا کردن آرامش خود موجبات انجام این رقابتها را فراهم کردند، امید است در جلسات کارشناسی ،مسابقات مذکور مورد نقد قرار گرفته تا شاهد آن تعداد معدود اشتباهات داوری، تساهل با تیمهای خاطی و هتاک و برخی تماشاگرنماها نیز نباشیم.

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
هموطن

از بسکتبال جام رمضان هم بگید..

امین

با سلام خدمت علی آقای گل.اولا داوری های مسابقات خیلی افتضاح بود.ثانیا برخی از مربیان به قدری بی ادب بودند که حتی تماشاگران سالن که بی طرف بودند نیز به اونا اعتراض می کردند.مثلا مربی تیم ... چنان حرکات زشتی از خودش بروز می داد که تماشاگران اون تیم هم به تبعیت از مربی خود موجب اغتشاش در سالن می شدند.با تشکر و آرزوی موفقیت.گرگان ما