هم اندیشی برای توسعه شهری گرگان

«... نظر به اینکه برنامه درازمدت و کوتاه مدت توسعه شهر گرگان در دست تهیه می باشد، برای رفع معایب طرح و استفاده از نظرات صاحبنظران، از جنابعالی دعوت می گردد در جلسه هم اندیشی و نقد و بررسی حضور به هم رسانید ... »

جملات بالا بخشی از دعوتنامه ارسالی شهرداری گرگان برای جمعی از صاحبنظران از گروه های مختلف بود تا با حضور در نشست دوشنبه شب ( ١٢ اسفند ) به نقد عملکرد شهرداری و نیز ارائه راهکارهای مدنظر برای تحول در مدیریت شهری بپردازند.

در این بین آنچه که در نشست شب گذشته جلب توجه میکرد تنوع افراد حاضر در جلسه و نیز انتخاب آنان از گروه های مختلف بود.

در جلسه مذکور که نزدیک به سه ساعت و نیم به طول انجامید افراد به موارد مختلفی همچون ضرورت ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری ،تشکیل شرکت سرمایه گذاری ، لزوم آموزش نیروی انسانی شهرداری و نیز آموزشهای شهروندی ، ایجاد مراکز تفریحی و فرهنگی بیشتر به جهت ماندگاری بیشتر مسافران و گردشگران در گرگان، ساماندهی مناطق گردشگری جدید همچون هزارپیچ و ... ، رفع مشکلاتی همچون آسفالت و ترافیک و ... شهر ، ایجاد حس هویت مشترک گرگانی بین شهروندان با ایجاد تعلق خاطر در بین آنان و بالتبع افزایش مشارکت اجتماعی ساکنان گرگان ، رفع زشتی های بصری شهر،  و ...  اشاره کردند.

صرفنظر از اجرایی شدن یا نشدن پیشنهادهای ارائه شده از سوی شهرداری ، تصمیم مدیران این نهاد به جهت گردهم آوردن برخی صاحبنظران در امور مختلف شهر و حداقل شنیدن نقدها و نیز پیشنهاد های آنان قابل تقدیر است. اقدامی که لااقل هنوز از سوی اعضای شورای شهر با توجه به وظایف ذاتی آنان انجام نشده است.

----------------------------

پی نوشت : تنوع حاضرین در نشست جالب توجه می نماید، به اسامی دقت کنید (البته تا آنجایی که حافظه بنده یاری می کرد ) ؛ دکتر قطب عمادی  سرمایه گذار هتل پنج ستاره  پارتیا  ، عالیه یعقوب زاده عضو دوره اول شورای شهر علی البدل دوره دوم و مدیر انجمن غیردولتی همیاران محله ، شمیرانی معاون عمرانی سابق شهرداری ، دکتر مصباح رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، عادله کشمیری مدرس دانشگاه و رئیس سابق دانشکده مائده ، فرزانگان مدیرمسئول هفته نامه گرگان زمین و قاضی دادگستری ، دکتر سبطی  عضو علی البدل دوره سوم شورای شهر و فعال فرهنگی اجتماعی ، پزشکپور عضو شورای دوره دوم و علی البدل شورای سوم ، دکتر سلامت سرمایه گذار احداث بیمارستانها و مراکز mri ، خلیلی رئیس مجمع اصناف گرگان ، علاالدین کارمند سابق فرمانداری گرگان و شاغل در شورای استان، دکتر ژند رئیس انجمن هنرهای تجسمی استان و مدیر ورزشی ، میری معاون عمرانی استانداری استانهای مختلف ، تمسکنی معاون اجتماعی و ارشاد نیروی انتظامی استان ، خواجه نژاد رئیس خانه مطبوعات استان و قائم مقام موسسه فرهنگی میرداماد ، لطیفی مدرس دانشگاه ، علی نصیبی روزنامه نگار و فعال فرهنگی اجتماعی ، ابراهیمی رئیس اسبق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،  کبیر فرهنگی و فعال فرهنگی اجتماعی ، کابلی فرهنگی و فعال فرهنگی اجتماعی ، ضیایی راننده تاکسی با 37 سال سابقه ، مقسم فعال فرهنگی اجتماعی و مدیر موسسه غیردولتی خودباوران کوثر ، محمودی مقدم فعال فرهنگی اجتماعی ، سیف حسینی فعال فرهنگی اجتماعی ، عاملی طراح دکوراسیون و معمار تجربی ، اسلامی مدیر انجمن خوشنویسان، و ... .

/ 2 نظر / 6 بازدید
حسین مومنی

جناب آقای نصیبی با سلام، همانطور که مستحضرید با حمایت های شورای شهر و شهرداری گرگان و همراهی نخبگان دانشگاهی، مقرر گردیده است شهر الکترونیک گرگان ایجاد گردد. در راستای فرهنگ سازی برای شهر الکترونیک گرگان و آشنا نمودن و درگیر کردن شهروندان، بازاریان، دانشگاهیان، پزشکان، مسوولان و کلیه فعالان اجتماعی با این مقوله، قرار است در اسفند ماه امسال جشنواره شهر الکترونیک گرگان به مدت بیست روز برگزار گردد. از جنابعالی که از فعالان اجتماعی و البته تاثیر گذار در شهر می باشید دعوت می نماییم اگر فکر و ایده ای درباره بهتر برگزار شدن این جشنواره و تاثیرگذاری بیشتر آن دارید با دبیر خانه ستاد جشنواره واقع در روابط عمومی شورای شهر در میان بگذارید یا به آدرس اینجانب ایمیل نمایید. قطعا این بهترین خدمت و یادگار از ما برای آیندگان در شهر دوست داشتنی مان، گرگان خواهد بود. ضمنا از شما تقاضامندیم این موضوع را به نحو مقتضی اطلاع رسانی نموده مخصوصا در وبلاگ پر طرفدارتان بصورت اختصاصی منعکس نمایید. با احترام حسین مومنی- دبیر جشنواره شهر الکترونیک گرگان لینک خبرها: http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=106573 http:

دوست

این مقسم رو براچی دعوت کردین آخه!!!!!!!!