با ورزش گرگان / کشتی و فوتبال و فوتسال و کبدی

دوشنبه ، نگاه همه کشتی دوستان به گرگان است

دوشنبه 28 دی ماه پرهیجان ترین رویداد داخلی ورزش کشتی ، در گرگان زمین رقم میخورد.

آری در کشاکش رقابت استان ها برای به دست آوردن میزبانی مرحله نهایی سوپرلیگ کشتی ایران ، همای سعادت بر شانه گرگانی ها نشست تا بزرگان کشتی ایران به استراباد پای گذاشته و در رقابتی نفسگیر ، قهرمان سوپرلیگ مشخص شود.

رشددانه گرگان ، گاز مازندران ، نفت تهران و صنایع و معادن همدان ، چهار تیم راه یافته به مرحله نهایی رقابتها هستند. رقابت هایی که در آن تیم تازه وارد گرگان با حذف راه آهن خراسان ، پدیده رقابتها لقب گرفت.

در مرحله نیمه نهایی این رقابتها که از ساعت 9:30 صبح دوشنبه آغاز میشود رشددانه گرگان به مصاف تیم مدعی گاز مازندران میرود و نفت تهران نیز با صنایع و معادن همدان جدال میکند.

بازندگان این دیدارها از ساعت 15 همان روز برای کسب عنوان سومی رقابت میکنند و برندگان دو دیدار صبح نیز بعد از ظهر برای کسب عنوان قهرمانی سوپرلیگ ایران.

در این بین هر چند تا بدینجای کار رشددانه گرگان خوش درخشیده است لیکن آنها نباید اشباع شده و به این حد قانع باشند . از این رو انتظار است کشتی گیران و کادر فنی این تیم در مصاف با تیم قدرتمند و تا دندان مسلح گاز مازندران هر چه در چنته دارند رو کرده و سبب ساز طنین نام گرگان در سرزمین کشتی ایران شوند. هر چند که با شکست آبرومندانه هم چیزی از دست نمیدهند.

البته با شنیده شدن اخباری مبنی بر برنامه ریزی بسیار مازندرانی ها و همدانی ها جهت اعزام هواداران خود به سالن امام گرگان ، شایسته است علاقمندان ورزش این دیار  نیز تیم محبوبشان را تنها نگذاشته و از همان ابتدای صبح در سالن حضور یابند.

اتکا گرگان زمین اگر بخواهد میتواند

تیم فوتبال اتکا گرگان بعد از ظهر دیروز در حالی در مصاف با تیم صدر جدولی شهرداری تبریز در دقایق پایانی به تساوی رسید که چیزی از حریف آماده خود کم نداشت.

در این بین هر چند صنعت نفت آبادان یکی از رقیبان گرگان در مصاف با تربیت یزد شکست خورد و 21 امتیازی باقی ماند لیکن پیام مشهد با پیروزی مقابل سپاهان نوین 21 امتیازی شد و با یک بازی کمتر از دیگر تیم ها ، به لطف تفاضل بهتر، از صنعت نفت 21 امتیازی و نیز گرگان 20 امتیازی سبقت گرفت و بعد از شهرداری تبریز در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. بماند اینکه تربیت یزد با 20 امتیاز و تفاضل گل کمتر از گرگان و ایرانجوان بوشهر نیز با 19 امتیاز ، منتظر کوچکترین لغزش از گرگانی هستند که با یک بازی کمتر از صنعت نفت بر جایگاه چهارم تکیه زده است.

تیم گرگان هر چند در مصاف با شهرداری تبریز در خانه متوقف شد لیکن به جهت قدرت تیم تبریز این نتیجه چیزی از ارزش های گرگان نمیکاهد اما این نکته قابل ذکر است که اتکایی ها از سه بازی اخیر خود که دو تای آن خانگی بوده تنها دو امتیاز کسب کرده اند.

هر چند اتکا در مجموع تا به اینجای کار نتایج خوبی گرفته اما آنها نباید به این قانع بوده و از این رو با توجه به قدرت بازی تیمی شان و نتایج متزلزل دیگر تیمها ، هم کادر فنی و هم بازیکنان گرگان در فکر صعود به عنوان تیم دوم گروه خود به جهت مصاف با تیم دوم گروه مقابل و در نهایت صعود به سوپرلیگ و جاودانه شدن در تاریخ این دیار باشند.

اتکا گرگان زمین ساعت 14 روز سه شنبه 29 دی ماه در دیداری عقب افتاده و البته فوق العاده حساس که در ورزشگاه شهدای گرگان برگزار میشود به مصاف پیام مشهد میرود.

دختران گرگانی در رده چهارم سوپرلیگ فوتسال ایران

تیم سرخپوشان شهرداری گرگان در پایان دور رفت رقابتهای سوپرلیگ فوتسال دختران ایران ، مقام چهارم گروه هفت تیمی خود را کسب کرد.

دختران گرگانی در دو بازی آخر خود، ایثار تهران را در گرگان با نتیجه 8 بر 7 و اوج نصر فارس را در شیراز با نتیجه 3 بر یک شکست دادند تا در پایان دور رفت با 4 برد و دو باخت ، 12 امتیاز کسب نمایند.

دختران گرگانی که در ابتدای ماه سخنانی مبنی بر انصراف آنان از مسابقات به جهت مشکلات مالی شنیده میشد در پایان دور رفت با 36 گل زده صاحب عنوان بهترین خط حمله شدند . بماند آنکه یوکابد اسدی از تیم گرگان با 15 گل زده تا به اینجای کار خانم گل رقابتهاست.

صدر فدراسیون و سوپرلیگ کبدی بانوان و آقایان در اختیار گرگانی ها

محمدرضا مقصودلو معاون سابق تربیت بدنی استان با کسب اکثریت مطلق آرای اعضای مجمع فدراسیون کبدی کشور ، برای یک دوره چهارساله دیگر بر صدر فدراسیون مذکور تکیه زد.

انتخاب یک رئیس فدراسیون با کسب آرای همه شرکت کنندگان و بدون حتی یک رای مخالف ، از اتفاقات کم سابقه در انتخاب روسای فدراسیون ها می باشد.

محمدرضا مقصودلو که همه 43 رای حاضران در مجمع این فدراسیون را کسب کرد اهل سرخنکلاته گرگان می باشد.

این نکته نیز لازم به ذکر است علاوه بر قهرمانی تیم راه و ترابری گرگان در رقابتهای کبدی سوپرلیگ بانوان ایران ، تیم های ایثار محمدآباد گرگان و راه و ترابری گرگان هم اکنون در صدر رقابتهای لیگ برتر کبدی مردان کشور قرار دارند.

/ 3 نظر / 8 بازدید
دائمی

سلام مادر خدمت هستیم به خانه ما سر بزن شام و شیرینی که قابل ندارد همیشه از روحیه و نوشته هایت خوشم می اید و همیشه ازت چیز یاد گزفته ام استاد و شاگردی کدومه عزیز من این وصله های ناجور به من نمی چسبه

امين

عشق است سرخنكلاته گرگان