اندر حکایت افزایش احتمالی کرایه های تاکسی در گرگان

شنیده ها از افزایش نرخ کرایه های تاکسی در گرگان طی آینده ای نزدیک و بعد از گذراندن مراحل قانونی حکایت میکند.

نرخ دقیق پرداختی از سوی مسافران بابت کرایه،یکی از مسائل مورد چالش بین رانندگان و شهروندان گرگانی در روزها و ماههای ابتدایی اعلام نرخ است. البته ریشه این چالش بیشتر در تصمیمات غیرکارشناسی و البته گاه عمد نهفته است.

انتخاب کرایه های غیررُِند و نامتناسب با پول رایج در بازار، عدم تعیین کرایه برای برخی مسیرها و نظارت نامناسب بر رانندگان از جمله مسائلی است که نه تنها باعث آزار روحی مسافران بلکه سبب ساز ایجاد مشکل برای رانندگان نیز میشود.

به عنوان مثال به جهت کمبود سکه 25 تومانی در بازار، نرخهای 75 تومانی فعلی تاکسی در گرگان تبدیل به 100 تومان شده و از آن سو عدم تعیین کرایه برای برخی مسیرهای پررفت و آمد سبب پرداخت کرایه  ایستگاه بعدی شده است. و در این بین بدا به حال مسافری که بخواهد  به بحث با راننده ای بپردازد که براساس تصمیمی هماهنگ و صنفی میخواهد حرف خود را به کرسی بنشاند.

البته در این موضوع که نرخهای تاکسی فعلی( نرخهای مصوب نه نرخ دریافتی)، با تورم موجود در جامعه همخوانی ندارد بحثیست بدیهی، اما بهتر نیست تصمیم گیرندگان علاوه بر انتخاب نرخ واقعی جهت احقاق حق رانندگان، در راستای استیفای حقوق مسافران نیر بکوشند؟

حسین تجری مدیرعامل جوان سازمان تاکسیرانی گرگان که دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد مدیریت است به برگزاری کلاسهای آموزشی برای رانندگان تاکسی به عنوان یکی از برنامه‌های خود در این راستا اشاره میکند.

وی از انتخاب لباس فرم برای رانندگان ، جذب تبلیغات برای داخل خودروها، تشدید نظارتها، و تشویق رانندگان درستکار به عنوان بخشی دیگر از برنامه های سازمان متبوعش نام میبرد.

میپرسیم " چه الزامی وجود دارد که بعد از گذشت مدتی از تعیین نرخهای جدید و عادت مسافران به آنها، برنامه های شما که اکثرا زمانبر میباشند عملی شود؟" و او اینگونه جواب میدهد:در گذشته بحثهایی همچون ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی، سهمیه بندی سوخت و رفع مشکل پیش آمده برای برخی رانندگان در این رابطه، و ... بخشی از وقت ما را گرفت. اما مطمئن باشید اگر زمان یاری کند بخش اعظم این برنامه ها را اجرایی خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی گرگان همچنین از استقرار ناظران در ابتدای خطوط از آغاز فصل بازگشایی مدارس به جهت الزام رانندگان به فعالیت در زمان موظفی و حرکت در مسیرهای مشخص شده خبر میدهد.

در این بین شهروندان گرگانی انتظار دارند تعیین نرخ جدید کرایه تاکسی در گرگان فارغ از فشارهای برخی لابی های رانندگان و متناسب با سکه های رایج در بازار به جهت جلوگیری از سواستفاده برخی سودجویان صورت گرفته و از آن سو علاوه بر تشدید نظارتها حقوق متقابل مسافران و رانندگان از هر دو سو رعایت شود.

/ 4 نظر / 5 بازدید
محسن جعفری

خيلي مطلب قشنگي بود دست گلت درد نكنه خوشحال مي شم اگه يه سري هم به وبلاگ من بزني. myes.presianblog.ir فقط اگه لطف كردي يه سري به ما زدي راست كليك كن بعدselect allانتخاب كن چون قالبش مشكل داره.

ورزش گرگان و ایران

با توجه به افزایش قیمت کلیه لوازمات خودرو افزایش نرخ حق طبیعی رانندگان تاکسی است البته با رعایت حقوق شهروندان گرگانی درضمن با امدن مهندس تجری تحول چشمگیری در شهر گرگان مشاهده می شود که واقعا جای تقدیر دارد [گل][گل][گل]

همیاران خیراندیش

مدیریت محترم همانگونه که مستحضریدديابت بيماري مرموز و البته قابل کنترلي است که چنانچه جدي گرفته نشود عوارض غير قابل جبراني در پي خواهد داشت وبا توجه به اين واقعيت که 50% بيماران ديابتي از بيماري خود اطلاعي ندارند اهميت اطلاع رساني دو چندان ميگردد. در همين راستا شرکت همياران خير انديش که در زمينه ارائه خدمات به بيماران ديابتي در سراسر کشوربويژه حمايت ازکودکان ديابتي نيازمند فعاليت دارد، به منظور رفاه حال اين عزيزان و ارائه خدمات هرچه بهتر به آنان اقدام به توزيع رايگان دستگاه اندازه گيري قند خون ونیزدستگاه فشارخون وسايرملزومات وموادغذايي رژيمي -–ديابتي به آنان نموده است.خواهشمنداست بانصب این اطلاعیه درمعرض دیدعموم ویابهرطریق مقتضی با هدایت بیماران دیابتی جهت استفاده از تسهیلات مذکوربویژه معرفی کودکان دیابتی نیازمند به این مرکز مارادرپیشبرد این امرانساندوستانه وخداپسندانه یاری فرمایید. تلفنهاي تماس جهت کسب اطلاعات بيشتر 44668707-44668706 DIABETYARAN@YAHOO.COM WWW.DIABETYARAN.COM آدرس مرکز توزیع :تهران_ اکباتان –فاز1-– سوپر 6- طبقه همکف -پلاک 3-شهرک وند

اين چرت و پرتو ول آقا قيمت اصلى كرايه تاكسى در گرگان را مى خواهيم