یاد ما باشد من و تو مقصریم

می دانیم که گرگان سرزمین متفاوت اما مظلوم ما ، دیار جنگل و کوه و دریا و دشت ، سرزمین فرهنگ و تاریخ ، لایق پایتختی ایران در چند دوره تاریخی و محروم از آن تنها به جهت قرارگیری در گوشه شمال شرقی میهن و دوری از دیگر مناطق کشور ، و ... ، نه تنها به اندازه توان و لیاقتی که دارد به شکوهی که لایقش است دست نیافته بلکه از مواهب توسعه در زمینه های مختلف نیز بهره مند نشده و از این رو در رقابت با دیگر شهرها ، گرگان ما روز به روز بیش از پیش از قافله پیشتازان فاصله میگیرد.

نمادهای فرهنگ و تاریخ و محیط زیست گرگان اعم از مفاخر و گویش و آداب و رسوم و بافت تاریخی و جنگل ها و ... استراباد هر روز که میگذرد بیش از گذشته در دیار خود مهجور و تنها میشوند تا غبار بی هویتی بیش از بیش شهر ما را فراگیرد و گرگان ما با سرعتی خیره کننده به سوی از دست دادن آنچه که گرگانش کرده بود برود.

و در این بین مقصر کیست ؟

من بیش از همه انگشت اتهام را به سوی تو همشهری بی تفاوتم نشانه میروم. تویی که میتوانی به انحای مختلف از شهر ت از خاستگاهت از سرزمینی که به آن مدیونی دفاع کنی و با بازخواست آن دسته از مسئولین کم کار ، نمایندگان بی تفاوت و ... ، و تلاش برای گرگان در هر جایگاهی که هستی ، دینت را به زادگاهت ادا و لااقل دلخوش باشی که به حد توان سعی خود را کرده ای اما تنها تلاشت نهایت غُرغُری زیر لب و گذشتن ساده از کنار برخی مسائل مهم مرتبط با گرگان است.

یاد ما باشد نسل ما فردا و فرداها باید تاوان کم کاری اش در قبال گرگان را پس دهد.

---------------------------------------------------------

 * - 30 فروردین سالروز تولد پزشک نامدار گرگانی حکیم جرجانی بود . حکیمی که روز تولدش را روز علوم آزمایشگاهی نام نهاده اند اما نهایت اقدام در خاستگاهش در این روز نصب دو الی سه پارچه تبریک بر روی نرده برخی بیمارستان های شهر بود.

 

مطلب آرشیوی وبلاگ

30 فروردین سالروز تولد حکیم جرجانی ؛ ای در وطن خویش غریب

http://gorganma.persianblog.ir/post/130

--------------------------------------------------

نگاه یک دانشجو به گرگانیان

بهار در گرگان

http://husseinjahan.mihanblog.com/post/30

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
اهورا مزدا

شهر بي تو من هيچم و پوچم . . . در پي زمزمه كوچ و عروجم . . . گر نباشي دل من مي تپد از جام وجودم . . . مي شود لغزان و گريان، گويي كه ماهي رودم . . . از تو لبريز شده بود و نبودم . . . . . . . .

safi2014

سلام دوست عزیز. وبلاگ بسیار خوبی دارید. اگه مشتاق تبادل لینک هستس بسم ا..._ gorgankhabar.blogfa.com gorgannohe.blogfa.com boyonline.blogfa.com