بایدها و نبایدهای تمدید فعالیت دو ساله شورای شهر گرگان

با تائید مصوبه مجلس از سوی شورای نگهبان مبنی بر همزمانی انتخابات شوراهای دوره چهارم با انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری ، فعالیت شورای شهر کنونی گرگان نیز تا دو سال دیگر تمدید شد.

پیش از این مصوبه ، عمر چهار ساله شورای دوره سوم شهر گرگان در ٩ اردیبهشت ٩٠ به پایان می‌رسید. بماند آنکه در صورت عدم تائید مصوبه مجلس از سوی شورای نگهبان ، میبایست در آذر سال جاری انتخابات در گرگان به مانند دیگر مناطق کشور به منظور انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا برگزار میشد.

در این بین تمدید زمان فعالیت شورای دوره سوم گرگان را به نوعی میتوان به فرصتی بزرگ برای اعضا به جهت بازیابی وجهه مردمی با تغییر رویه کنونی و تلاش عملی در راستای دفاع از منافع گرگان ارزیابی کرد.

سطحی نگری ، کوتاه اندیشی ، نگاه غیرکارشناسی و بعضا قومی و محله ای به مسائل ، ترجیح منافع شخصی به مصالح عمومی گرگان ، مصلحت اندیشی بیش از حد ، سیاسی نگری صِرف ، تلاش در جهت استفاده از موقعیت و گماردن بستگان و یاران و ... بر سر کار و نیز کسب امتیاز از شهرداری ، عوام فریبی ، حضور در شورا تنها در زمان برگزاری جلسات به جهت پرداخت حق الزحمه اعضا بر اساس میزان حضور در جلسات ، استفاده از رانت ، دخالت در عزل و نصب های شهرداری ، پرهیز از وظیفه نظارتی بر شهرداری و از آن سو گاه مانع تراشی های بیهوده ، استفاده از موقعیت شورا به جهت ... ، و ... از جمله مسائلی است که برخی اعضای شورای شهر گرگان میبایست در مدت زمان باقیمانده از عمر شوراها در جهت رفع اتهام به خود از این موضوعات کوشا باشند.

در این بین معتقدم شورائیان شهر گرگان در مدت زمان باقیمانده از فعالیت خود میبایست همت خود را به جلب سرمایه گذار برای اجرای طرح های کلان شهری ، پیگیری به جهت بهره مندی بیش از پیش گرگان از اعتبارات ملی و استانی ، شناسایی منابع درآمدی جدید برای شهرداری ، ارتقا سطح کیفی نیروهای شهرداری ،ایجاد زیرساخت های گردشگری  و نیز احیای مولفه های فرهنگی گرگان ، استوار تا گرگان تاریخی و مستعد در رقابت با کلان شهرها و دیگر مراکز استان های ایران به شکوهی که استحقاقش را دارد دست یابد.

از آن سو گرگاندوستان نیز با توجه به نقش خطیر شورای شهر در توسعه شهری گرگان ، میبابیست تحولات آن مجموعه را رصد و با حضور در جلسات علنی ، پرسشگری از اعضا و نیز طرح خواسته ها و انتظارات به جهت توسعه همه جانبه گرگان ، نگذارند شورائیان شهر در فعالیت های روزمره و سطحی غرق و از ایفای وظیفه اصلی خود به عنوان نمایندگان مردم گرگان غافل شوند.

 

/ 15 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اهورا مزدا

خیلی عالی بود . . . . کاملا موافقم . . . . [دست][تایید]

امیررضا

بعضی از اعضای شورا که باید به فکر به دست آوردن آبروی از دست رفته خود باشند تا شاید رایی کسب کنند و در دوره بعد هم انتصاب شوند. مشکلات خود شورا کم بود درگیری بین شورا و فرمانداری هم بهش اضافه شد.

گل گلاب

خاک بر سر ما شد. اینا دو سال دیگه می خوان به ندانم کاری ها ادامه بدن؟

ذبیح الله میقانی

سلام پرچمدار به اعتقاد بنده یک وظیفه ای شهروند نسبت به اعضای شورا به عهده دارد و یک وظیفه ای هم نمایندگان شهروندان نسبت به شهروندان وظیفه شهروندان اینه که به تکلیف شرعیشان که همان رای دادن است بسنده نکنند و اعضای شورا را به حال خودشان رها نکنند با پیگیریهای منطقی و مجدانه موضوعات شهری را دنبال کنند حتی به اعتقاد بنده فراتر از انتقاد و پرسشگری بازخواست بشند از طریق کمسئونهای مرتبط شورا وظیفه نمایندگان شهروندان اینه که بماند به وظیفه شرعیش و قانونی جامع عمل نماید به ضرورتها و نیازمندیهای شهر توجه داشته باشد و با دسته بندی و الویت بندی مراحل اجرائی اش را فراهم نماید نکته ای قابل ذکر است که ما هم دارای نواقصی هستیم که با تعامل با شهروندان فهیممان این نواقص را ترمیم و بر طرف نمائئم[گل]

مینا

سلام شما هم لینک شدید

وبلاگ نویس گرگانی

کمی تا قسمتی با نظر گل گلاب موافقم

90گرگان

مراحل شکل گیری یک انجمن http://90gorgan.blogfa.com/post-12.aspx [گل]