مرکز مشاوره شورای شهر گرگان راه اندازی شد

مرکز مشاوره شورای شهر گرگان با هدف ارائه مشورت و راهنمایی های لازم به شهروندان در زمینه اخذ پروانه ساخت و ساز ، انتخاب مهندس ناظر و اطلاع رسانی از طرح جامع شهر گرگان راه اندازی شد.

عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون توسعه ، عمران و حمل و نقل شهری شورای شهر گرگان با اعلام این مطلب گفت : دایر کردن این مرکز به منظور اطلاع رسانی به شهروندان و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در خصوص مسائل مرتبط با خرید و فروش ، مهندسان ناظر ، تغییر کاربری های اراضی ، اخذ پروانه های ساختمانی و نیز اطلاع از طرح جامع شهر گرگان و کاربری های موجود ، و ... صورت گرفته است.

وی اظهار داشت : در مرکز مذکور که از ساعت 12 تا 14 روزهای پنجشنبه به ارائه مشاوره به شهروندان می پردازد رئیس کمیسیون توسعه ، عمران و ... شورا ، معاونان شهرسازی شهرداری مرکز و مناطق یک و دو شهرداری ، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، مشاور حقوقی شورا و  نظام مهندسی ساختمان ، مسئولان روابط عمومی شورا و شهرداری و نظام مهندسی به پاسخگویی به شهروندان میپردازند.

چراغعلی افزود : ارائه ضوابط طرح تفضیلی ( ساخت و ساز ) ، نحوه ی صدور پروانه و مراحل صدور پایان کار ساختمان ، چگونگی محاسبه عوارض و سایر موارد مربوط به استعلامات شهروندان از شهرداری ، از خدمات مورد ارائه شهرداری گرگان در این مرکز است.

منتخب مردم گرگان در شورای شهر خاطرنشان کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز در مرکز مذکور به مشاوره مهندسی در خصوص نحوه ساخت و ساز با توجه به ضوابط نقشه های شهری ، راهنمایی در خصوص انتخاب مهندسین و سازندگان ، ارائه اطلاعات در خصوص احداث ساختمان ، مشاوره به مالکین در خصوص عقد قرارداد بین سازندگان و مالکین و مهندسان طراح و ناظر ، مشاوره در خصوص مهمترین مسائل حقوقی مهندسی و کسب اطلاع از شرح وظایف مهندسان طراح و ناظر می پردازد.

وی در پایان گفت : شهروندان گرگانی جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به دفتر روابط عمومی شورا مراجعه یا با شماره 2248170 تماس بگیرند.

/ 1 نظر / 8 بازدید
شهرداری چی

فکر می کنم جای شورا و شهرداری عوض شده است در حقیقت کارهای اجرایی باید توسط شهرداری انجام شود یکی به دلیل فوق دوم به دلیل اینکه مردم با راهنماییهای غیر تخصصی بیشتر سر گردان نشوند