پیکر نادر ابراهیمی به گرگان منتقل میشود؟

دقایقی پیش مریم‌زندی عکاس و خواهر ناتنی زنده‌یاد نادر ابراهیمی نویسنده نامدار ایرانی در تماس با صدیقه بهرامی روزنامه‌نگار گرگانی اعلام کرد: پیکر این ادیب شهیر طبق وصیتش به زودی جهت دفن دائمی به گرگان منتقل خواهد شد.

           

 پیکر نادر ابراهیمی صبح دیروز از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد. به گفته زندی این خاکسپاری به رسم امانت بوده است.

نادر ابراهیمی در پایان یکی از بخشهای رمان« آتش بدون دود »از آرزویش مبنی بر دفن در ناهارخوران گرگان در زیر قطعه سنگی سیاه و ساده یا زیر درختی نارنج سخن گفته بود.

نادر ابراهیمی در کتاب پرمخاطب « بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم»هر چند از گرگان نام نبرده اما هر خواننده‌ای با مطالعه آن و مشاهده اسامی کوچه‌ها و خیابانها و محلات گرگان در‌می‌یابد مراد ابراهیمی از شهر دوست‌داشتنیش گرگان بوده است. گرگانی که بخشی از عمر خود را در آن سر کرده و از آن خاطرات شیرینی داشته است.

دیگر اثر معروف ابراهیمی که مرتبط با این دیار است رمان پرطرفدار «آتش بدون دود» است که در آن نویسنده به آداب و رسوم ترکمنها پرداخته است. ابراهیمی از روی رمان مذکور فیلمی نیز به همین نام ساخت که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

 

/ 4 نظر / 8 بازدید
آریا

سلام وبلاگ زیباست به من هم سری بزنی بدت نمیاد[گل][گل][گل][بغل]

حریر آبی

یادش گرامی چقدر دیر باهاش آشنا شدم چه خوب که می یاد گرگان

زبان سبز

آقا لذت بردیم ! همیشه به یاد مفاخر شهر هستی. [گل]