وعده‌هایی بر باد

محمد رضا لطفی استاد نامی موسیقی ایران ،هفتم اسفند سال ٨۶ در چهلمین نشست کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرگان از علاقه‌اش به اجرای کنسرت در زادگاهش سخن بر زبان رانده و با لحنی گلایه‌وار گفته بود: هفت ماه پیش در دیدار با معاون هنری ارشاد گلستان ابراز علاقه کرده بودم دومین کنسرتم را در گرگان برگزار کنم اما هفت ماه است که منتظرم کسی این موضوع را پیگیری کند.

 

هر چند که دکتر منتظری مدیرکل ارشاد گلستان نیز در آن جلسه حضور داشته و از آمادگی اداره متبوعش به جهت برگزاری برنامه‌های مختلف موسیقی و بهره‌مندی گرگانیان از هنر اساتیدی چون لطفی و جواد داوری( استاد مسلم تار و سه‌تار و ... که او نیز پس از سالها به ایران برگشته و در آن جلسه هم از میلش به جهت در اختیار گذاشتن دانسته‌هایش برای همشهریان گرگانیش سخن گفته بود)، خبر داد لیک لطفی دومین کنسرتش را نیز به همراه هنرجویان موسسه‌اش چندی پیش در تهران برگزار کرد و هنوز از اقدامات ارشاد گلستان به جهت برگزاری کنسرت این بزرگواران و یا بهره جوانان این دیار از هنر آن اساتید خبری نیست.

و در این بین نباید وعده رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرگان را نیز از یاد برد که از تشکیل دبیرخانه‌ای در شورا با حضور فعالان عرصه موسیقی به جهت راه‌اندازی خانه‌های هنرمندان و موسیقی خبر داده بود. دبیرخانه‌ای که حتی یک جلسه نیز برگزار نکرد.

برای خواندن خبر جلسه هفتم اسفند شورای شهر و وعده‌های ارائه شده به این نشانی مراجعه کنید:

                                          http://gorganma.persianblog.ir/1386/12/4/    

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
نگار نوجوان

تسلیت می گم. یه عشق گرگان واقعی درگذشت! بار دیگر، نویسنده ای که دوست می داشتیم ... نادر ابراهیمی

مهتاب

استاد اگر دلشان می خواهد در گرگان هنرنمایی کنند نیازی نیست که حتما منتظر حركتي از منتظري باشند .بهتر است هنر حداقل غير دولتي باقي بماند !

متاسفانه همیشه دغدغه ی این مسایل رو باید مایی بکشیم که علیرغم همه ی توانی که داریم تا بذاریم ولی کسایی در جایی نشسته اند که... بگذریم. دارم یه حرکت تازه می زنم ممنون میشم یاریم بدی...[لبخند]