با ورزش گرگان زمین ؛ تاسف دیگری برای گرگان مظلوم

شطرنج باز گرگانی قهرمان آسیا شد

شطرنج باز گرگانی در مسابقات قهرمانی آسیا که در لبنان برگزار شد مقام اول آسیا را کسب کرد.

امیر ملاحی استاد بین المللی شطرنج و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه تهران که عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد علی آباد کتول می باشد در سال 58 در گرگان متولد شده و در مسابقات مختلف ملی و بین المللی به عنوان یک گرگانی ، موفق به کسب افتخارهای متعدد شده است.

خبر دیگر از شطرنج استراباد اینکه تیمهای گرگان و شیدا بهپوش گرگان در لیگ شطرنج استان با اختلاف زیاد با دیگر رقبا ، مقام های اول و دوم تیمی را کسب کردند.

حاشیه های دیدار اتکا گرگان و شاهین بوشهر همچنان ادامه دارد

پس از آنکه پنجشنبه هفته گذشته شاهین پارس جنوبی بوشهر از مدعیان صعود به سوپرلیگ فوتبال کشور در یک دیدار جنجالی توانست مهمان خود اتکا گرگان را شکست دهد فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت در جلسه ای فوق العاده داوری این دیدار را بررسی کند.

در این دیدار شاهین در نیمه اول با نتیجه 2 بر صفر از اتکا پیش افتاد . این در حالی بود که با اعتراض گرگانی ها و هادی برگی زر سرمربی اتکا به داور بازی به جهت قبول گل دوم و البته مشکوک بوشهری ها بازی 4 دقیقه متوقف شد.

گرگانی ها در نیمه دوم به خود آمده و هر دو گل خورده را جبران کردند. در این بین داور بازی که به شدت از سوی تماشاگران بوشهری تحت فشار بود 3 دقیقه وقت اضافه اعلام کرد لیکن از زدن سوت در پایان این سه دقیقه خودداری کرد تا آنکه جنوبی ها در دقیقه 97 بازی موفق به زدن گل پیروزی شدند تا بالاخره داور تصمیم به اعلام پایان بازی بگیرد.

قضاوت مسئله دار این دیدار سبب شد تا باشگاه تراکتورسازی تبریز که رقابت تنگاتنگی با شاهین بوشهر برای صعود دارد به طور رسمی به فدراسیون فوتبال شکایت و خواستار بررسی داوری این دیدار شود.

البته پیش از برگزاری این دیدار ، از سوی کادر فنی و مدیریتی شاهین بوشهر اعلام شده بود باشگاه مس رفسنجان و تراکتورسازی رقیب باشگاه جنوبی ، به اتکایی ها برای توقف شاهین در بوشهر قول پاداش سنگین داده اند. که البته این موضوع هم از سوی تبریزی ها و هم رفسنجانی ها تکذیب شد.

اتکا گرگان زمین در اولین سال حضورش در لیگ دسته اول علاوه بر مسائل حاشیه ای پیرامون تیم ، از داوری ها نیز ضربه بسیاری خورده است.

اتکا در بازی بعدی خود که در گرگان برگزار میشود به مصاف پیام مخابرات شیراز میرود.

بسکتبال گرگان در تیمهای ملی الف و ب ایران نماینده ندارد

بسکتبال پرسابقه گرگان زمین در بین 38 دعوت شده به اردوی تیم های ملی بسکتبال الف و ب بزرگسالان هیچ نماینده ای ندارد.

این در حالیست که میتوان اسامی بازیکنانی از تیمهای دسته اولی ایران و یا بازیکنان عمدتا ذخیره باشگاه های سوپرلیگی را در این لیست مشاهده کرد اما گرگانی ها که با وجود بضاعت ناکافی توانسته بودند همچون دو سال پیش از آن به جمع هشت تیم برتر ایران راه یابند هیچ نماینده ای در این لیست 38 نفره ندارند.

کارشناسان معتقدند علاوه بر فرید زرقی که خود چندی پیش انصرافش را از اردوی تیم ملی اعلام کرده بود لااقل بازیکنانی چون بابک کریمیان ، مهدی عسگرنژاد ، سیامک ویسی ، و معین صفایی شایستگی حضور در لیست دعوت شدگان به تیم ملی ب را داشتند.

در این بین نمیتوان از مشکلات فدراسیون با گرگان به یکی از علت های اصلی پشت خط ماندن بازیکنان شایسته گرگان اشاره بی تفاوت گذشت.

مرگ تدریجی فوتبال گرگان

با چالش های پیش آمده بین هیئت فوتبال گرگان و تربیت بدنی شهرستان و نیز مشکلات بیشمار باشگاه های سازنده استراباد ، میتوان گفت فوتبال گرگان بدترین روزهای خود را میگذراند.

نبود زمین مناسب در مرکز شهر گرگان از مشکلات فوتبال این دیار بوده لیکن مقرر بود پس از آماده شدن استادیوم 15 هزار نفری ، زمین فوتبال آزادی بازسازی و در اختیار هیئت شهرستان قرار گیرد لیکن تربیت بدنی در اقدامی عجیب زمین مذکور را به تعاونی کارکنان آن اداره واگذار تا تعاونی مورد اشاره که مسلما به سود بیشتر می اندیشد با دریافت مبالغی زمین را به کارکنان ادارات و نهادها اجاره داده و طبیعتا تیمهای گرگانی که با سیلی صورت خود را سرخ نگاه میدارند همچنان آواره این روستا و آن آبادی شوند.

بماند آنکه هیئت فوتبال استان که گویی علاقه!!!! خاصی به گرگان دارد به انحای مختلف سعی در بروز دادن این محبت است که از آن جمله دستور تخلیه دو اتاق هیئت گرگان ، دستور عدم تایپ نامه های هیئت و ... است.

در این بین و با افزایش چالش ها ، در حالی که هیئت فوتبال این دیار پس از سالها موفق به برگزاری مسابقات رده پایه در کنار مسابقات دسته اول گرگان و ... ، البته آن هم در روستاها و ... اطراف شده و امیدهایی به احیای فوتبال شهرستان به وجود آمده بود ، چراغعلی رئیس هیئت گرگان مجبور به استعفا شد.

این نکته نیز لازم به ذکر است که با مشکلات به وجود آمده ناشی از علاقه!!!! بسیار  آقایان به گرگان و فوتبالش ، اکنون بسیاری از باشگاه های سازنده گرگان در آستانه اضمحلال قرار گرفته اند.

زجاج امتیازش را فروخت ، بهسازان نو گرگان قهرمان دسته اول استان که به علت مشکلات مالی توفیقی در سوپرجام نداشت در آستانه فروش قرار گرفته تا شاید مالکانش بتوانند بدهی 8 یا نه میلیونی خود را به طلبکاران پرداخت کنند، پاسارگادی ها به دلیل تفسیر خاص هیئت استان از قانون و تغییر نتیجه یک بازی سرنوشت سازشان دیگر هیچ انگیزه ای ندارند ، مشکلات مالی هیچ توانی برای سرخپوشان و آبی پوشان و استقلالی های گرگان نگذاشته و از این رو با ادامه این روند آنها نیز میروند تا به سرنوشت تیمهای قدیمی گرگان همچون شاهین ، پاس ، خزر ، پرسپولیس ، استقلال ، عقاب و ... یعنی نابودی دچار شوند تا شاید تباهی نسل دیگری از جوانان پراستعداد این شهر ، سبب ساز لذت عده ای .... شود.  

 

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
بیژن آریا

×زمانی به یاد آیدت راستی که ویران شود کشور از کاستی× روزی صفحه سفید شناسنامه برای من هم موجب افتخار بود ولی اکنون سفیدماندن این صفحه موجب ننگ است. باید برای نجات ایران هم که شده به کسی غیر از احمدی نژاد رای دهیم. من از تمامی وبلاگ نویسان عزیز،که از وضع موجود ناراضی هستند خواستارم، تحریم انتحابات را کنار گذاشته و با حظوردر پای صندق های رای،مشت محکمی بر دهان کسانی بکوبند که میخواهند سلیقه خود را بر مردم تحمیل کنند. به امید پیروزی بر احمدی نژادیسم ها در بهار88. کوچک فرزند ایران زمین بیژن آریا

محمد

ترانه های سرزمین مادری

سایت روزنامه نگار

دوره رایگان آموزش روزنامه نگاری به روش آنلاین ؛ برای ثبت نام به اینجا مراجعه کنید : http://roznamehnegar.com

حسن

تمام مصایب دولتی بودن و نبود بخش خصوصی قویست.

مستانه

سلام دیگه به چیا باید تاسف خورد؟

گرگان تو چه بدبختی

محسن رضایی

آیا کسی هست که پاسخگو باشد یا مسئولین ما هنوز خوشحال هستند که چون حقوق نمی گیرند ما باید از آنها ممنون هم باشیم. مسئولین فوتبال استان اگر می توانید به داد جوانان علاقه مند و با استعداد برسید بمانید در غیر این صورت مجانی کار کردنتان بهشت برایتان در بر نخواهد داشت!!!!!!!!.