با جوان موفق گرگان‌زمین

گاهی وقت‌ها انسان از اراده و سختکوشی همنوعانش در عجب مانده و در دل نسبت به آنانی  که با تکیه بر کوشش و ممارست‌شان سختی‌های زندگی را یکی پس از دیگری، ضربه فنی و شرمنده کرده‌اند غبطه میخورد.

بچه محل ما بود و همبازی کودکی و نوجوانی‌ام در روزهایی که نهایت عشق و آرزوی ما در پیروزی بر تیم خیابان بغلی یا بُردن عکس آدامس‌های سین سین در مصاف با بچه‌های همسایه ، خلاصه میشد.

در کنار بچه‌محل‌ها و او ساعتهای مختلف شبانه‌روز را سپری میکردیم و البته به جهت بافت خاص محله و روابط اجتماعی قوی، از همه چیز هم خبر داشتیم.

میدانستم و میدانستیم چه مشکلات عجیب و غریبی احاطه‌اش کرده، مشکلاتی که هر یک به تنهایی میتوانست یک انسان را در آن سن و سال خُرد و البته از راه به در کند. اما همشهری کوچک آن روزهای ما ایستاد و مبارزه کرد و امروز شد پوریا تابان مجری و گزارشگر و کارشناس موفق برنامه‌های شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی صدا وسیما.

پوریا تابان فرزند طلاق بود. تنهای تنها در یک اتاق محقر و در خانه‌ای که به خانه فیلم گوزنها شبیه بود و در هر اتاقش خانواده‌ای ساکن بودند در همسایگی رفتگر محل و کارگر حمام و .... زندگی میکرد. پوریای ما هم درس میخواند و هم در ساندویچی کوچکی که آن زمان روبروی دادگاه انقلاب بود کار میکرد. به غیر از بار روانی این مشکلات بر پوریای کم سن و سال آن روزها، وی در سال‌های بعد و پس از آنکه صاحب آن ساندویچی تغییر شغل داد دچار مشکل اقتصادی نیز شد . اما با گذر زمان با تکیه بر سختکوشی بر مشکلات بزرگ و کوچک فائق آمد.

وی در اوج مشکلات به همراه مجید نیاکان یکی دیگر از هم‌محلی‌های ما در گروهبان‌محله در یک حرکت فرهنگی ورزشی با دوچرخه دور ایران گردید و سپس وارد خبرگزاری ایرنا شد و پس از آن یکی یکی پله‌های ترقی را طی تا آنکه امروز به عنوان یک جوان موفق گرگانی در پایتخت مطرح است.

 پوریا که هنوز گذشته و گرگان را فراموش نکرده امروز به عنوان یک همشهری موفق برای نشریات می‌نویسد، در شبکه‌های جهانی جام جم و داخلی دو وسه تلویزیون اجرا دارد، در شبکه‌های ورزش و ایران و صدای آشنا رادیو نویسندگی و گویندگی داشته و البته از آنکه زمینه‌ای فراهم نشده تا از طریق شبکه سبز استان، با مردم خاستگاهش ارتباط داشته باشد دلگیر است.

در این بین اجرای متفاوت تابان در کنار فاطمه آل عباس در برنامه صبح و تجارت شبکه تجارت سبب رونق این برنامه رادیویی شده است.جالب آنکه یکی از برنامه‌های تابان در تلویزیون، به صورت مشترک با جوان بااستعداد دیگر گرگانی نیما نهاوندیان میباشد. این دو جوان گرگانی در کنار یکدیگر صبح‌های جمعه هر هفته به اجرای برنامه اجتماعی، فرهنگی، ورزشی "دورخیز" شبکه دو تلویزیون می‌پردازند. دورخیز علیرغم اینکه از ساعت پخش نامناسبی برخوردار است لیکن با اجرای خاص این دو همشهری ما، چنان مورد اقبال قرار گرفته که هفته پیش برای چندمین بار اجرای آن تمدید شد. نهاوندیان دیگر مجری گرگانی این برنامه که فعالیتش را با گزارش‌ حاشیه‌های بسکتبال گرگان آغاز کرد نیز امروز به عنوان یک مجری موفق و دارای فن بیان و اعتماد به نفس بسیار مطرح است.

                    por

پوریا تابان(نشسته) در کنار نیما نهاوندیان " مجریان گرگانی برنامه دورخیز"

 البته گرگان و استان به جز این دو جوان مستعد مجریان و گزارشگران و گویندگان بسیاری در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی داشته که قرآنی،اوحدی،حسینی بای، یازرلو و ... از آن جمله‌اند.

 

/ 0 نظر / 9 بازدید