گفت‌و‌گوی سرد اعضای شورای شهر گرگان با مردم

جلسه گفت‌وگوی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار با مردم گرگان، در حالی روز گذشته در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد که علاوه بر استقبال کم شهروندان از جلسه مذکور، انتقاد معدود حاضران به شیوه برگزاری برنامه، از نکات قابل‌توجه بود.

در ابتدای جلسه مذکور که با نیم‌ساعت تاخیر آغاز شد حبیب‌الله قلیشلی رئیس شورا، با بیان انتظار خود مبنی بر پر بودن محل برگزاری جلسه از شهروندان، هدف از برگزاری جلسه را تشریح کرد.

سپس ابراهیم کریمی شهردار گرگان، به بیان اقدامات شهرداری و برنامه‌های آینده این نهاد پرداخت.

بخش بعدی برنامه به پرسش و پاسخ شهروندان از اعضای شورا و شهردار اختصاص داشت لیکن برخلاف انتظار ، حاضران میبایست سئوالها را به صورت کتبی طرح تا رئیس شورا از بین آنها برخی را انتخاب و به جهت ارائه پاسخ به اعضا یا شهردار تحویل دهد.

روند برگزاری اینچنینی جلسه مورد اعتراض برخی حاضران قرار گرفت و اصرار آنها به جهت طرح سئوال یا نقد شورا به صورت شفاهی ،با مقاومت رئیس شورا مواجه تا آنکه با ادامه اعتراض، وی پذیرفت دو تن از حاضران به بیان موارد مدنظر از پشت تریبون بپردازند.

لزوم برگزاری مراسم فرهنگی در محلات سطح شهر و فرهنگ‌سازی در زمینه رفتار شهروندی، علت عدم تصویب بودجه شهرداری در زمان مقرر به جهت عدم حضور برخی اعضا در جلسات، عدم احساس تفاوت در بین بسیاری از شهروندان از بود و نبود شورا، تمرکز برخی اعضا بر روی فعالیتهای جانبی و عدم صرف وقت کافی در شورا، و .... از عمده انتقادات مطرح‌شده این دو بود.

نکته جالب دیگر در بین سخنان شفاهی اعطای نمره ۸ به شورای شهر بود.

پاسخ اعضای شورا به سئوالات و نقدها با حضور چمران رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استانها در جلسه که به جهت حضور در برنامه‌ای دانشگاهی در گرگان حضور یافته بود متوقف شد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در گرگان و مفید دانستن برنامه‌های اینچنینی، خواستار ادامه جلسات نقد شورا به صورت مستمر به جهت رفع برخی اشتباهات احتمالی شد.
--------------------------------------------------
در حاشیه جلسه:

*- یکی از نکات قابل توجه جلسه مذکور، صندلیهای خالی تالار بود. البته بر روی بسیاری از صندلیهای اشغال شده نیز کارمندان شهرداری حضور داشتند.

**- اطلاع‌رسانی عمومی برای برگزاری جلسه، تنها از یک روز قبل با نصب بنرهایی در سطح شهر انجام شده بود.

***- زهرا نورا عضو شورا  به جهت همراهی با چمران، از ابتدای جلسه حضور نداشت. محمد‌هادی شریف غایب این برنامه بود و حبیب‌الله قلیشلی نیز ده دقیقه مانده به پایان جلسه به جهت قصد حضور در تهران، تالار را ترک کرد.

 

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
طبرستان

سلام جالب بود خودم موقعي شاهد اين قضيه بودم

مهتاب

[گل]

saman

شوزای شهر گرگان کار کار کار و فقط کار اصولی نه افکار خود خواهانه[گل][گل][گل]work weork work for ever time[تایید][تایید][تایید][تایید][تایید]