شهرام ناظری برای گرگانیان می خواند

شهرام ناظری استاد آواز ایران پس از نزدیک به سه دهه دوباره در گرگان حضور یافته و برای گرگانیان می خواند.

شهرام ناظری

شهرام ناظری اولین بار در مراسم افتتاح رسمی تالار فخرالدین اسعد گرگانی به همراه محمدرضا لطفی استاد گرگانی موسیقی سنتی ایران ، به اجرای برنامه در این دیار پرداخت . هرچند که پیش از این ، تالار فخرالدین اسعد گرگانی در اولین برنامه موسیقیائیش شاهد کنسرت جواد داوری هنرمند چیره دست گرگانی و نوازنده شهیر سنتور بود.

اما حالا پس از نزدیک به سی سال ، شهرام ناظری استاد آواز ایران با پیگیری های دکتر پژمان طاهری آهنگساز گرگانی مقیم اتریش دوباره پا به دیار زیبایی میگذارد که مردمانش نه تنها موسیقی بلکه مقام هنر و فرهنگ را شناخته و به آن ارج می نهند.

البته در زمستان سال 87 شنیده هایی مبنی بر اجرای کنسرت شهرام ناظری در گرگان رواج یافت لیکن هماهنگی ها به نتیجه نرسید و تنها در روزهای پایانی آذر و ابتدای دی همان سال محمدرضا لطفی به همراه گروهش ، شش شب در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر زادگاهش به اجرای برنامه پرداخت.

لیکن گویی این بار دکتر پژمان طاهری قصد کرده تا پیش از بازگشت دوباره اش به اتریش زمینه طنین آوای آن جهانی ناظری را در سرزمین بهشت گونه گرگان فراهم نماید.

بنا بر اخبار غیر رسمی کنسرت شهرام ناظری اواخر شهریور ماه در گرگان برگزار میشود.

شهرام ناظری که سال 86 بالاترین نشان فرهنگی فرانسه  " شوالیه " را به جهت تلاش هایش در راستای شناساندن موسیقی مشرق زمین دریافت کرد بسیار مورد توجه منتقدان به نام موسیقی جهان بوده و در خارج از کشور با القابی همچون " بلبل فارسی" و "پاواراتی ایران" از او یاد میشود.

خواندن اشعار مولانا با فرم، فضا، لحن و بیان خاصی که در نوع آواز ناظری وجود دارد یکی از دلایل شهرت وی در عالم موسیقی است.  

سرپرستی گروه کنسرت شهرام ناظری در گرگان و آهنگسازی آن بر عهده پژمان طاهری است که خود علاوه بر سابقه کار با محمدرضا لطفی ، محمدرضا شجریان و شهرام ناظری ، برنامه های مختلفی در شهرهای گوناگون اروپا داشته است.

البته اردوان طاهری برادر کوچکتر پژمان نیز از چهره های شهیر موسیقی گرگان بوده که او نیز دارای دکترای موسیقی از اتریش می باشد و پس از اقامت در آن کشور و اجرای برنامه های متعدد در خارج از کشور ، روز به روز بیش از پیش به عنوان یک ایرانی هنرمند خود را در دنیای موسیقی مطرح میکند.

/ 0 نظر / 9 بازدید