پارادوکس ورزش گرگان

حضور 114 تیم در مسابقات فوتسال جام رمضان گرگان، 25 تیم در رقابتهای والیبال، 13 تیم در بازیهای بسکتبال، ۶۸ تیم در مسابقات گل کوچک دربنو در بخش آقایان و رقابت قریب‌الوقوع دختران گرگانی در رشته‌های فوتسال و بسکتبال، سبب شده ماه رمضان دیار ما رنگ و بویی ورزشی نیز به خود بگیرد.

وجود این همه تیم در رشته‌های گوناگون،موجب حضور حداقل یک جوان از هر خانواده در این رقابتها و به تبع درگیر شدن بخش اعظمی از خانواده‌های این دیار با مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی شده است.

در این بین  طنز تلخ اینجاست که ؛گرگان با وجود این همه علاقمند و استعداد از لحاظ سرانه ورزشی آخرین شهرستان استان محرومی بوده که خود در مقایسه با سایر استانها از لحاظ فضای ورزشی در رده آخر قرار داردو از این رو چه بسیار جوانان گرگانی اعم از دختر و پسر که به لحاظ نبود امکانات ورزشی، از پرداختن به ورزش مورد علاقه خود بازمی‌مانند.

بماند آنکه تناقض بزرگیست اینکه ؛گرگان‌زمین با این همه پتانسیل، دررشته‌های فوتسال و والیبال هیچ تیمی در دسته‌های مختلف لیگهای کشوری  نداشته و بسکتبال آن با آن همه سابقه دیرینه ، با مشکلات فلج کننده بسیار مالی مواجه است .

/ 3 نظر / 5 بازدید
abolfazl

salam ali jan/ khobii /ma inja be yadet hasatm va hanoz ba khaterat koche pas koche haii gorgan zendegi mikonam /inam bedon ke varzesh ma nabod shodee