گزارش مهر و ضرورت اصلاح یک نکته

خبرگزاری مهر در قالب گزارشی تحت عنوان " قهر گلستانی‌ها با شبکه سبز / گله مردم از عدم تولید برنامه‌های جذاب " به انتقاد از برنامه‌ها و رویکرد صدا و سیمای استان پرداخته است.

از حق نباید گذشت که بسیاری از موارد مطرح شده در گزارش مذکور درباره کیفیت برنامه‌های شبکه سبز ریشه در واقعیت داشته و اینکه برنامه‌های تولید شده از کیفیت و جذابیت لازم برخوردار نبوده و شبکه استانی با تولید برنامه‌های ضعیف و ... کمک چندانی به توسعه استان ، حفظ و احیا فرهنگ بومی و ... نمی‌کند امری بدیهی و مورد اتفاق بسیاری از بینندگان البته سابق شبکه استانی است.

اما در این بین اشاره چندین باره گزارش به مرکزگرائی صدا و سیمای استان برایم بسیار عجیب می‌نمود. در گزارش مذکور از قول یک شهروند گرگانی اذعان شده " در معرفی مناطق مختلف استان از شبکه فقط به مرکز و برخی مناطق حاشیه آن توجه شده است. "

جل الخالق ، جل الخالق . نمیدانم این شهروند به قول خبرگزاری مهر گرگانی اصلا وجود خارجی دارد یا نه ، لیکن اگر در این کره خاکی حیات دارد میخواهم بدانم این نظر عجیب را بر پایه چه استدلالی بیان کرده ، در حالی که برخلاف این مطلب بسیاری از اهالی شهرستان گرگان معتقدند ، صدا و سیمای استان برعکس از آن سوی بام افتاده و این دیار که خود به تنهایی یک‌چهارم جمعیت استان را در خود جای داده به اندازه سهم خود از برنامه‌های شبکه استانی بهره نبرده است.

نه ، نه ، اگر اهل شهرستان دیگری از این استان هستید و خواننده این مطلب ، مرا به تعصب متهم نکنید بلکه همین امروز و امشب کمی رنج آزار اعصاب را تحمل کرده و با تماشا و بررسی برنامه‌های سیمای استان، دریابید که شبکه سبز مرکزگرا است یا مرکزگریز و گرگان ما چه سهمی از برنامه های صدا و سیمای استان اعم از اخبار و ... دارد.

در این بین گاه اقداماتی خاص همچون عدم پوشش مسابقات بسکتبال گرگان در چند بازی با دلایلی ... و پافشاری بر این تصمیم علیرغم خواست عمومی ، خود نشاندهنده میزان علاقه سیمائیان استان به این دیار است.

در بخش دیگری از این گزارش ، از قول شهروند دیگری از مینودشت آورده شده " بیشتر برنامه سازان و هنرمندان صدا و سیما گلستان از مرکز استان بوده درحالیکه در بخشهای مختلف استان، هنرمندان پرقابلیت و توانمندی وجود دارد "

این هم از آن حرف‌ها و ادعاهای جالب است. دوست عزیز از مرکز استان؟؟؟ مرکز استان یا .... یا ... . شما نیز در انتهای برنامه‌های سیمای استان به اسامی تیم برنامه ساز دقت کنید تا دریابید برنامه‌سازان و ... گرگانی در شبکه سبز به تعداد انگشتان دست هستند یا  .... .

البته میزان خبرها و برنامه های پخش شده مرتبط با شهرستان ۴٠٠ هزار نفری گرگان { دقت کنید گرگان ، نه اخبار و برنامه های مختص همه استان } خود گواه دیگری بر بطلان این ادعاست. موضوعی که سبب شده گرگان تاریخی و فرهنگ مدار در صدا و سیمای استان به اندازه سهم خود جایگاه نداشته باشد. و در این بین اظهارات و مطالب غیرکارشناسی اینگونه هم سبب شود که گاه از آن سوی بام نیز افتاده و متهم به زیاده خواهی نیز شویم.

لینک گزارش خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=922175

 

/ 4 نظر / 7 بازدید
شهروند

سلام و تشکر بابت این نقد بجای شما این هم توطئه دیگری علیه گرگان است همانطور که قبلا هم عرض کردم یک عده حسود کور دل با هر ترفندی که شده نخواهند گذاشت که گرگان پیشرفت کند یک روز نظر کارشناسانه !!! می دهند علیه طرح های توسعه ایی گرگان روز دیگر هم این طور تخریب میکنند و....... باز هم ادامه دارد.

این گزارش اصلا کارشناسی نبود و نویسنده گزارش حرفهای خودش را که معلوم نیست بر چه اساس بوده از قول اشخاص ساختگی گفته اصولا از این نوع گزارشها بی ارزش که اساسا حرفاش اشتباهست زیاد تهیه می شه.....

الهه

سلام بواقع حقیقت فرمودید یک نمونه بخواهم مثال بزنم در شیراز که بودم تمام فامیل همسرم فکر میکردند من یا ترکمن هستم یا مثل زنان محلی باید شلیته و کلاه و چارقد داشته باشم. واقعا میگم . وقتی علت را جویا شدم گفتند که شبکه استان شما تنها زنان و مردانی با این هیبت و لباس را نشان میدهد.

الهه

مدت زمان زیادی طول کشید تا باورشان بشود که نه به آن زبانها ( ترکمنی یا محلی ) حرف میزنیم , نه از لحاظ پوششی آنگونه هستیم. البته بگویم این حرف من به معنای توهین یا پایین آوردن رتبه دیگر هم استانی هایم نیست. تنها روشن کردن اذهان است باز هم از شما به خاطر تلاشتان قدردانی میکنم. ضمنا تمنا میکنم پیام خصوصی خودتونو چک کنید سپاس