از 9 چهره ماندگار گرگان تقدیر می‌شود

در اقدامی شایسته از ٩ چهره ماندگار گرگان تقدیر میشود.

 گرگان از گذشته دور خاستگاه مشاهیر، فرهیختگان و علمای بسیاری بوده که هر یک علاوه بر اثرگذاری نیکو در منطقه خویش، منشا خدمات در سطح ملی و گاه بین المللی نیز بوده اند.

در این بین شهرداری گرگان به جهت آشنایی شهروندان و دیگر ایرانیان با سرمایه‌های انسانی این دیار و نیز ایجاد انگیزه در بین نسل حاضر، در قالب جشنواره " شهروند برتر" از ٩ چهره ماندگار شهر اعم از اینکه در قید حیات بوده یا فوت کرده اند تقدیر میکند.

٩ شهروند برگزیده گرگان عبارتند از خانواده مرحوم فلسفی در بخش خیرین، صادق روشنی جانباز جنگ تحمیلی در بخش ایثار، فاطمه مازندرانی از خانواده شهدا در بخش شهادت، پرفسور پسرکلی در بخش علمی، دکتر ابراهیمی موسس دانشگاه آزاد گرگان در بخش دانشگاه، سیدین در بخش ورزش، مرحوم مسیح الله ذبیحی در بخش تحقیقات تاریخی، مرحوم محمد حسن صادقیان شهردار اسبق گرگان در بخش مدیریت شهری، محمدرضا لطفی در بخش هنر.

تولد فرد برگزیده در گرگان یا سابقه سکونت در این شهر و نیز پیشکسوت بودن در زمینه مورد نظر در 80 سال گذشته از معیارهای انتخاب فرد برگزیده توسط هیئت ژوری بوده است.

جشنواره " شهروند برتر گرگان" ٢۶ آذر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار و علاوه بر تقدیر از شهروندان ماندگار با اهدای لوح تقدیر، تندیس بلورین و هدیه، عکس های 32 شهردار گرگان و اسناد قدیمی شهر به نمایش گذاشته میشود.

/ 0 نظر / 8 بازدید