شهرداری گرگان 82 مهرام 98 / اگر می بردیم جای تعجب داشت

با وجود حاشیه های پی در پی بسکتبال گرگان، بی پولی تیم، عدم تمرین رابرت براون و آرون مولنار از ده روز پیش به جهت مسائل مالی، مصدومیت سیامک ویسی و مجتبی بنی عقیل، و نیز اختلاف فاحش سرمایه گذاری های شهرداری و مهرام و بالتبع تفاوت مهره های دو تیم ،اگر در جدال 15 اسفند نماینده شمال پیروز میدان بود باید به منطق ورزش شک می کردیم لیکن با این وجود گرگان حتی در لحظاتی از بازی با اختلاف ده امتیاز از حریف متمول خود نیز پیش افتاد اما حضور بازیکنان تاثیرگذار بر روی نیمکت مهرام و به خصوص غول سیه چرده آنها که میگویند مبلغ قرارداد وی به تنهایی به اندازه کل تیم گرگان و بنا به قولی 5/1 برابر آن بود ، سبب شد تا در ادامه بازی کفه ترازو به نفع تیم پرسرمایه مهرام سنگینی کند.

کوارتر اول این دیدار با جدال پایاپای دو تیم با تساوی شهرداری و مهرام در امتیاز 24 به پایان رسید.

در کوارتر دوم گرگانی ها با بازی خوب تیمی آرام آرام از حریف پیشی گرفته و حتی در اواسط این کوارتر در امتیاز 35 بر 25 دارای ده امتیازاختلاف نسبت به مهرام شدند اما ورود بازیکن خارجی تنومندحریف و نیز سه امتیازی های متعدد یار اروپایی آنها سبب شد تیم تهرانی فاصله امتیازات را کمتر و کمتر کند تا گرگان که در پنج دقیقه دوم کوارتر دوم هم در دفاع و هم حمله ضعیف عمل میکرد در مقابل 19 امتیاز مهرام تنها سه امتیاز به دست آورده و نیمه اول بازی نیز با حساب 44 بر 38 به سود پایتخت نشینان به پایان برسد.

کوارتر سوم و چهارم نیز با میدانداری مهرامی ها همراه بود تا علیرغم تلاشهای ایزدپناه ، تشویق های تماشاگران و نیز تلاش بازیکنان ، این مهرامی ها باشند تا با پیروزی 74 بر 65 در پایان کوارتر سوم و نیز 98 بر 82 در انتهای ده دقیقه چهارم و بازی ، برنده این دیدار بوده و با خیالی راحت به تهران برگردند.

تیم شهرداری گرگان با قبول این شکست با یک پله سقوط در جایگاه هشتم قرار گرفت تا در صورت کسب پیروزی در جدال با تیم های هیئت بسکتبال خراسان و لنگرود در مشهد و گرگان طی روزهای دوشنبه و پنج شنبه هفته پیش رو به صعود به پله های بالاتر امیدوار باشد. 

در حاشیه بازی:

- با استقبال 4500 تماشاگر از این بازی ، از ساعت 15 فروش بلیت متوقف وصدها نفر پشت درهای بسته ماندند. از این رو شایسته است هر چه سریعتر با وجود این همه مشتاق سالن شش هزار نفری گرگان آماده بهره برداری شود. هر چند که با حاشیه های بسکتبال و البته عدم حمایتهای مالی ، شاید گرگان در سالهای آینده دیگر بسکتبالی نداشته باشد که نیازمند سالن بزرگتر باشیم.

- تیم گرگان به جهت رواج اپیدمی مصدومیت در تیم ، ابتدا با نه نفر وارد زمین شد. در این بین ده دقیقه قبل از شروع بازی رابرت براون و آرون مولنار که دقایقی قبل پولهای خود را دریافت کرده و البته ده روزی نیز تمرین نداشته و حتی تیم را در مسابقه با اصفهان همراهی نکرده بودند به بقیه ملحق شدند.

- استفاده از یک فرغون برای تنظیم حلقه های بسکتبال در شهری که تیم آن با سابقه ترین تیم سوپرلیگ ایران است جای تعجب دارد.

- بازیکنان و کادرفنی و ... مهرام در هنگام قرائت اسامی مورد تشویق تماشاگران گرگانی قرار گرفتند. در این بین سهم صمد نیکخواه بهرامی که به تازگی از لیگ فرانسه به ایران بازگشته و به مهرام ملحق شده و نیز آیدین کبیر بازیکن گرگانی الاصل حریف بیش از بقیه بود.

- گوینده سالن در هنگام قرائت اسامی بازیکنان گرگان نام آنها را به صورت کشدار قرائت و تماشاچیان نیز یک صدا نام خانوادگی آنها را فریاد میزدند.

- رابرت براون در بین دو نیمه زودتر از بقیه بازیکنان گرگان و البته ساک به دست به درون زمین آمده و با پرتاب کفشها و تی شرت هایش به سوی تماشاچیان، سعی کرد به آنان هدیه دهد.

- مصطفی هاشمی سرمربی مهرام که به انجام حرکات غیرطبیعی شهره است در ابتدای شروع بازی در  نیمه دوم به درگیری با چند نفر از پیشکسوتان بسکتبال گرگان که مشغول تماشای بازی بودند پرداخت و البته با رندی خاص خودش سعی بسیاری کرد تا تماشاگران را تحریک کند.

- عدم استفاده از بابک کریمیان در بخش زیادی از مسابقه ،که البته در مدت حضورش در زمین بازی خوبی ارائه داده بود جای تعجب داشت.

- در انتهای مسابقه بین معدود تماشاچیانی که بی توجه به مشکلات متعدد مالی تیم و حاشیه های آن و البته تفاوت سرمایه گذاری گرگان و مهرام،گاه در بین مسابقه  شعارهایی علیه محمدمهدی ایزدپناه داده بودند و نیز برخی دیگر از هواداران درگیری هایی پیش آمد. 

 

/ 0 نظر / 6 بازدید