گام به گام تا نابودی بسکتبال گرگان

دیروز که شادمانی تماشاگران حاضر در خانه بسکتبال ورزشگاه آزادی تهران را دیدم که از پیروزی تیم بسکتبال جوانان ایران بر قزاقستان و کسب مقام قهرمانی آسیا ، به وجد آمده بودند باز به یاد گرگان و تماشاگران بسکتبال آن افتادم. تماشاگرانی که با هزار سختی در سالن حاضر و تنها انتظار داشتن تیمی خوب و آبرومند را دارند.

تیم گرگان ریشه‌دارترین تیم حاضر در سوپرلیگ بسکتبال ایران بوده و بدون اغراق باید گفت بسکتبال در گرگان در مقام مقایسه با دیگر نقاط ایران  بیشترین هوادار را دارد. ولی افسوس که بسکتبال گرگان هر سال با مشکلات مالی مواجه بوده و به جهت بی‌برنامه‌گی تا آستانه مسابقات سوپرلیگ، اسپانسر آن و میزان بودجه تیم مشخص نیست.

در این بین هر سال، وعده رفع مشکلات به سال بعد داده شده و سال به سال نیز دریغ از پارسال.

در فصل جاری رقابتها هم علیرغم قولها و وعده‌های گذشته، باز همان آش و همان کاسه و حیف بر احساسات هزاران تماشاگری که با پیروزی گرگان،موجی از شادمانی و نشاط آنها را فراگرفته و با شکستش زانوی غم بغل میگیرند.

کاش مسئولان ذیربط گرگان و استان، نمایندگان مجلس و ... بازی دیشب ایران و قزاقستان و شور تماشاگرانی را که شوق پیروزی تیم مورد علاقه‌شان آنها را به سالن و حمایت اینگونه‌شان از ایران سوق داده بود میدیدند ، بر سر تعصب آمده و به خاطر هزاران جوان گرگانی ، که تنها خواسته‌شان حمایت از ورزش این دیار تاریخی است فکری به حال بسکتبال گرگان میکردند که در آستانه رقابتها به جهت مشخص نبودن وضعیت مالی‌اش، حتی نتوانسته با بازیکنان بومی عقد قرارداد کند.

کاری نکنیم که با نابودی بسکتبال گرگان، هزاران جوان گرگانی عصرهای پنجشنبه به جای سالن ورزش راهی ناکجاآبادها شوند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

              گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از مشکلات بسکتبال گرگان:

           http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-155/8706146330105938.htm

/ 1 نظر / 5 بازدید
روح الله هراتی

سلام دست مریزاد جناب نصیبی واقعا اگه چند نفر مثل شما فقط در یک زمینه کار خبری انجام می دادند شاید امروز وضعیت استان ما اینگونه نبود. بعضی ورزشی نویسان ما اجتماعی نویس و سیاسی نویس و فرهنگی نویس و.. نیز هستند . راست می گن در ایران آدم ها آچار فرانسه اند و همه کار رو با وجود اینکه تخصصی ندارند انجام می دهن ژیشنهاد می کنم یک آماری بگیرید ببینید واقعا در نشریات استان چند نفر دارن به طور اختصاصی در عرصه ورزش کار می کنند و در واقع دغدغه انها ورزش است.