چرا سکوت؟

علی نصیبی، وبلاگ گرگان ما: نزدیک به سه هفته از مصوبه جنجالی شورای شهر گرگان مبنی بر قطع حمایت از تیم بسکتبال شهرداری گرگان ریشه دارترین و باسابقه ترین تیم لیگ برتر بسکتبال ایران می گذرد.

علی نصیبی

اعلام این مصوبه سبب بروز واکنش های مختلف و متعددی از سوی علاقه مندان به بسکتبال گرگان زمین شد و آنان به انحای مختلف اعم از نگارش مطلب، ارسال پیام در فضای مجازی و ....، مخالفت شدید خود را با این مصوبه که به گفته آنان سبب نابودی تیم ریشه دار و باسابقه بسکتبال گرگان می شود اعلام کردند.

هر چند علاقه مندان به بسکتبال گرگان که عمدتا فاقد جایگاه حقوقی و یا مسئولیت قانونی در قبال بسکتبال هستند، با احساس وظیفه در دفاع از ورزش اول این دیار تمام قد وارد میدان شده و واکنش های گوناگونی را بروز دادند لیکن متاسفانه سکوت برخی مسئولان در قبال این مصوبه، عجیب و قابل تامل می نماید.

عدم واکنش لازم از سوی مسئولان مرتبط همچون مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرگان، سرپرست هیئت بسکتبال استان، رئیس هیئت بسکتبال گرگان، فرماندار گرگان، و ... در قبال این مصوبه، احتمالاتی همچون رضایت برخی از آنان از مصوبه مذکور، بی تفاوتی آنان نسبت به بسکتبال علیرغم مسئولیت قانونی شان، ملاحظه کاری و اما و اگرهای متعدد دیگری را به ذهن می آورد.

این در حالیست که آنان هم با ریشه بسکتبال در گرگان و سابقه تیم شهرداری آشنا بوده و هم میدانند بسکتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی در گرگان بوده و عدم فعالیت این تیم نه تنها باعث خسران گرگان از لحاظ ورزشی خواهد شد بلکه از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نیز زیان های مستقیم و غیرمستقیم بسیاری به این دیار وارد خواهد کرد.

آنان باید بدانند علاقه مندان به بسکتبال گرگان تمام اتفاقات این روزهای این رشته پرطرفدار در گرگان را رصد کرده و همان گونه که نام شورائیان مخالف تیمداری شهرداری را در حافظه تاریخی خود ثبت خواهند کرد، واکنش یا سکوت مسئولان را نیز فراموش نخواهد کرد. 

لذا بهتر است آنان نیز با کنار نهادن بی تفاوتی یا محافظه کاری، موضع خود را نسبت به مصوبه عجیب هفت نفر از اعضای شورای شهر اعلام کرده و مطمئن باشند قلب های هزاران علاقه مند به بسکتبال گرگان، انجام وظیفه خطیر آنها را فراموش نخواهد کرد.

/ 0 نظر / 26 بازدید