پایان تعطیلات و ضرورت بررسی وضعیت گردشگری در گرگان/تعلل تا نوروز 94 پذیرفته نیست

علی نصیبی، وبلاگ گرگان ما: نوروز 93 نیز به پایان رسید و مسافران و گردشگرانی که چه به صورت گذری به اجبار وارد گرگان و استان شده بودند و چه آنانی که این دیار را به عنوان هدف سفر خود انتخاب کرده بودند، با اتمام تعطیلات گرگان و استان را ترک کردند. در این بین با خروج مسافران و گردشگران، پرسش های مرتبط بسیاری در زمینه وضعیت گردشگری گرگان، اقتصاد گردشگری، نحوه خدمات رسانی در نوروز 93، و ... به ذهن های پرسشگر خطور می کند که امیدواریم مسئولان مرتبط ضمن بررسی همه جانبه، نقد عملکرد صورت گرفته و البته برنامه ریزی برای آینده گردشگری گرگان، پاسخ های لازم را برای این سئوالات نیز داشته باشند.

تا چه اندازه در جهت تبدیل گرگان به مقصد مسافران و گردشگران موفق عمل کردیم؟

تا چه میزان در جهت افزایش اقامت مسافران و گردشگران در گرگان و گلستان موفق عمل کردیم؟

در نوروز 93 تا چه میزان به موضوع اقتصاد گردشگری توجه کرده و حضور مسافران و گردشگران چه تاثیری از لحاظ اقتصادی بر دیار ما داشته است؟

تا چه میزان در جهت معرفی فرهنگ گرگان، جاذبه های متعدد این دیار، و ... به مسافران و گردشگران موفق عمل کردیم؟

آیا نظرسنجی لازم از گردشگران و مسافران با موضوع ارزیابی وضعیت گردشگری گرگان، نیازها، و ... صورت پذیرفت؟

تا چه میزان در جهت ترغیب مسافران و گردشگران به سفر مجدد به گرگان و یا تشویق دیگران از سوی آنان جهت سفر به این دیار موفق عمل کرذه ایم؟

آیا ارزیابی لازم از عملکرد نهادهای مختلف مرتبط با گردشگری در گرگان اعم از میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، شهرداری و شورای شهر، فرهنگ و ارشاد، هلال احمر، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، و ... صورت می گیرد؟

آیا فرمانداری گرگان به عنوان بالاترین مقام سیاسی اداری شهرستان بعد از پایان نوروز، نشستی جهت نقد و بررسی عملکرد نهادها و دستگاه های مختلف شهرستان در رابطه با گردشگری برگزار می کند؟

آیا تا نوروز 94 همه چیز فراموش می شود یا آنکه از هم اکنون برای آن روزها برنامه ریزی می شود؟

از یاد نبریم گردشگری ابزاری برای معرفی فرهنگ، همگرایی، و یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

/ 0 نظر / 22 بازدید