برای نمایندگان و مردم گرگان

نزدیک به یک سال از دوران خدمت سربازی را به عنوان مسئول دفتر دکتر حسن کامران انجام وظیفه کردم . نمی دانم اسم وی را تاکنون شنیده اید یا نه ، اما فقط این را بگویم که دکتر کامران آن روزها علاوه بر مسئولیت سازمان محل خدمت ما ، رئیس انجمن جغرافیای ایران ، معاون پارلمانی و بازرسی سازمان تبلیغات اسلامی ، و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز بود .

دکتر کامران اصولگرا که سابقه نمایندگی مردم اصفهان در مجلس چهارم و پنجم را در کارنامه داشت آن روزها در انتخابات مجلس ششم مغلوب علی مزروعی اصلاح طلب شده بود و وظیفه شغلی در قبال مردم اصفهان نداشت . بماند آنکه بعد از پایان خدمت سربازی اینجانب ، در انتخابات مجلس هفتم هم وی و هم خانمش ( نیره اخوان بیطرف ) دوباره به عنوان نماینده اصفهانی ها برگزیده و البته در پایان انتخابات مجلس هشتم نیز دوباره هم خود و هم خانمش و هم باجناقش ( البته از حوزه ای دیگر ) به مجلس راه یافتند.

عجیب آدمی بود این دکتر حسن کامران دستجردی ما . البته روزهایی که من به عنوان افسر وظیفه در سازمان محل خدمتم تحت نظر او گذران سربازی میکردم روزهایی بود که وی بخت حضور در مجلس ششم را نیافته بود اما همچنان به انحای مختلف علاوه بر ایفای وظایف مسئولیت های ملی اش ، برای اصفهان و اصفهانی ها نیز کار میکرد.

یادم است جوانی اصفهانی در اواخر شبی به دفتر ما مراجعه کرده بود و خواستار توصیه دکتر برای تست وی در یکی از باشگاه های ورزشی فوتبال شده بود . دکتر کامران نیز تلفن را برداشت و سریع با حسین محلوجی که نمیدانم آن زمان چه مسئولیتی در فوتبال  و باشگاه پرسپولیس داشت تماس برقرار کرد و خواستار گرفتن تست از آن جوان شد . محلوجی دکتر را قانع کرد که اکنون اواسط مسابقات است و نمیتوان از بازیکن جدید استفاده کرد اما دکتر آنقدر سمج شد که وی مجبور شد توصیه آن جوان را به یکی از تیم های رده پائینتر بکند . بماند آنکه با آن ارتباط تلفنی و سماجت دکتر ، محلوجی وادار شد چندین و چند دست لوازم ورزشی و چند ده توپ فوتبال در اختیار دکتر گذارده تا بین تیم های روستاهای حوزه انتخابیه دکتر تقسیم شود.

دکتر در آن روزها که نماینده هم نبود پیگیر کار مردم حوزه انتخابیه اش بود . از فلان مسئول و فلان مدیر پایتخت می کَند برای جور کردن دیه فردی که مرتکب قتل عمد شده بود یا آنکه با وزیر در تماس بود برای حل مشکل برق بخشی از حوزه انتخابیه اش و یا یافتن شغل برای تحصیلکردگان دیارش.

روزی از سر کنجکاوی یکی از چند زونکنی را که به همراه آورده بود باز کرده و مشغول مطالعه اوراق آن شدم . شاید باورتان نشود زونکن مذکور حاوی صدها برگ و سند مکاتبه و پیگیری وی برای اجرای یکی از طرح های توسعه آب در یکی از بخش های زیر مجموعه اصفهان بود . بماند اینکه آن روز وی دوباره آن زونکن را به همراه آورده بود تا در روزهایی که نماینده مجلس هم نبود پیگیر اجرای آن طرح باشد. 

اما غرض از پرداختن به شرح احوالات دکتر کامران سختگیر که برای توسعه خاستگاهش در روزهایی که هیچ وظیفه قانونی نداشت از هیچ کوششی فروگذار نمی کرد و به ناچار با مدیرانی که هیچ سنخیت سیاسی نیز نداشت ارتباط برقرار میکرد ، یادآوری است به دو نماینده گرگان و آق قلا در مجلس.

دو نماینده ای که میتوانند با پیگیری ، رایزنی و تلاش ، بسیاری از گره های توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گرگان زمین مظلوم را بگشایند، موانع پیش پای سرمایه گذاران را برطرف نموده ، بخشی از اعتبارات ملی و البته استانی را با پیگیری هایشان جهت اجرای پروژه های بزرگ به گرگان هدایت کنند و دهها و دهها اقدام ریز و درشت دیگر انجام دهند  لیکن خبری از اقدامات خاص و رایزنی های آنها برای گرگان شنیده نمیشود و گویا مشغله های مهم دیگر آقایان را مشغول کرده است تا دریابیم تا بدینجای کار سید علی طاهری و عبدالحسین ناصری نیز همانند سید سبحان حسینی نمره قبولی دریافت نکرده اند.

در این بین مردم ما نیز مقصرند ، مقصری بزرگ . تا وقتی که بدون توجه به توانمندی افراد و برنامه های آنها برای توسعه گرگان ، رای میدهیم باید نیز کم تحرکی در بین نمایندگان مجلس و شورای شهر ما و از دست رفتن فرصت ها برای توسعه گرگان در رقابت با دیگر شهرها را شاهد باشیم زیرا از ماست که بر ماست .

جالب بود برایم کار مردم علی آباد کتول. یکی از خواسته های به حق یا غیر طبیعی آنها احداث جاده علی آباد به شاهرود است که اینجا با درستی یا نادرستی این خواسته کار ندارم. جالب بود برایم که آنها " ستاد مردمی احداث جاده علی آباد به شاهرود " را تشکیل داده و با نصب پارچه نوشته ها در سطح شهر و تجمع در مسجد جامع و دادن شعار بعد از نمازجمعه ، خواستار اجرای مصوبه دولت در این زمینه و پیگیری بیشتر نماینده شان در این راستا شده اند.

علی آباد کتول

در این بین این فشار و پیگیری مردمی سبب شد قره خانی نماینده علی آباد کتول در مجلس ، 72 ساعت بعد با ارتباط تلفنی در برنامه زنده " رو در رو " سیمای استان ، از گفت و گویش با رئیس جمهور در همان روز و در خلال حضور وی در مجلس به جهت اجرای این مصوبه بگوید.

علی آباد کتول

اما در گرگان ، مردم بعد از فشارها و پافشاری بر خواسته شان مبنی بر تشکیل استان جدید ، بعد از آنکه پس از 50 سال پیگیری چند نسل از گرگاندوستان از مازندران جدا و استان مستقل تاسیس میشود با خوش خیالی وظیفه شان را پایان یافته تلقی می کنند و چنان از آن سوی بام می افتند که .... .

پی نوشت : عبدالحسین ناصری نماینده گرگان و آق قلا سال گذشته در خلال یکی از بازی های پرتماشاگر بسکتبال گرگان در سالن حاضر و وعده حمایت کارخانه سایپا از تیم گرگان را در مسابقات سال 89 داد . جالب آنکه دریافتیم بسکتبالیست های گرگان زمین در سال جاری نیز همچون گذشته با خُرده حمایت های شهرداری و ... به میدان می روند - پارسال در مجلسی در توسکاستان با دکتر ناصری روبرو شدم و وعده های انتخابی درج شده اش بر روی برگه تبلیغاتی زمان انتخابات را به وی یادآوری کردم و از وی خواهان توضیح به جهت میزان تحقق آن برنامه ها شدم که البته او با لبخندی معنادار خواهان گفت و گو در این باره در دفترش شد ....

 

مطلب آرشیوی مرتبط گرگان ما

یادآوری به نمایندگان گرگان و آق قلا

http://gorganma.persianblog.ir/post/307

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید