تراکتورسازی تبریز با لطف داور در گرگان پیروز شد

شاید فراز کمالوند سرمربی تراکتورسازی تبریز حق داشت که در پایان بازی با اظهار نظری عجیب،علیرضا فغانی داور دیدار تیمش با اتکا گرگان را نه تنها یکی از پنج داور برتر ایران بلکه یکی از پنج داور برتر جهان معرفی کند. زیرا  اگر داور دیدار منصفانه سوت میزد بعید بود تراکتورسازی تبریز از جهنم گرگان، امتیازی کسب کند.

در آن سو نیز ساکت الهامی سرمربی اتکا گرگان معترضانه اظهار داشت: اگر فدراسیون میخواهد تراکتورسازی به سوپرلیگ صعود کند بگوید تا بقیه تکلیف خود را بدانند.

مسابقه اتکا گرگان و تراکتورسازی تبریز در حالی ساعت 2:30 دقیقه بعد از ظهر پنجشنبه نهم آبان در استادیوم پیر آزادی گرگان برگزار شد که نزدیک به هشت هزار نفر در روی سکوی تماشاگران حاضر بوده و البته دهها نفر نیز بر روی پشت بامهای اطراف، دیوارها و ... حضور داشتند تا بر همگان بی عدالتی روا شده در حق ورزش گرگان در سالهای گذشته و محرومیت مرکز استان از حتی یک زمین فوتبال اثبات و ضرورت بهره برداری  سریعتر از استادیوم 15 هزار نفری آشکار شود.

هنوز پنج دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که حبیب شاکری فوروارد اتکا با یک ضربه زیبا تیم گرگان را یک بر صفر پیش انداخته و ورزشگاه را غرق در شادی کرد.

پس از این گل تراکتورسازی با استفاده از قدرت فیزیکی بازیکنانش قصد جبران گل خورده و اتکا نیز با تکیه بر تکنیک خط میانی و مهاجمانش سعی بر باز کردن مجدد دروازه نماینده اول فوتبال تبریز را داشت.

این تلاشهای دو تیم با کرنر مشکوکی به سود تراکتور در دقیقه 18 همراه شد تا بازیکن اتکا به اشتباه دروازه خودی را باز کند. البته این گل در گزارش داور به نام مصطفی اکرامی بازیکن تبریزی ثبت شد.

پس از این گل، گرگانیها مجددا در زمین تراکتورسازی خیمه زده تا آنکه در دقیقه 37 با گل روح الله عبداللهی کاپیتان خود توانستند با نتیجه دو بر یک پیشی بگیرند.

در نیمه دوم بازی نیز بازیکنان اتکا که به شدت از سوی تماشاگران گرگانی حمایت میشدند بر توپ و زمین مسلط و بازی را در اختیار داشتند تا آنکه علیرضا فغانی داور بازی در ادامه اشتباهات خود، خطای مسلم دفاع تراکتور بر روی عبداللهی شماره هفت گرگان را اعلام نکرد تا همان توپ در بازگشت به زمین اتکا در دقیقه 77 به گل تبریزیها تبدیل شود.

در ادامه بازی و در دقیقه 78بازیکنان تراکتورسازی توانستند گل سوم خود را وارد دروازه  اتکا که هنوز بازیکنان آن در شوک اشتباه مسلم داور و به تبع آن دریافت گل قبلی بودند وارد و در ادامه با میدانداری، جهنم گرگان را با سه امتیاز ترک کنند.

 اتکاء گرگان زمین:مهرداد طهماسبی، مرتضی حاجی زاده، یوسف حسینی، محمد ویزواری( اکبر ویزواری از دقیقه 85)، مهدی مهدی زاده، روح الله عبداللهی، مجتبی اسلامی( شهاب یامپی از دقیقه 78)، حسین بابایی، علی غفوری،حبیب شاکری، مهدی ودادی(بهرام رضالو از دقیقه 72)

سرمربی: ساکت الهامی

تراکتورسازی تبریز:جنوا آزردو، مهدی کیانی، علیرضا جلیلی(رامین محمدپور از دقیقه 75) علیرضا میرشفیعیان، سعید ابطحی( کارلوس از دقیقه 87)، امیر محبی، مهدی رفیعی، سید محسن حسینی، هدایت شهریاری( مجتبی ترشیز از دقیقه 85)، علی عبادی، مصطفی اکرامی

سرمربی: فراز کمالوند

داور: علیرضا فغانی  کمک داوران: بابک داوری، حسین طالقانی

در حاشیه بازی:

- استقبال بسیار گرگانیها از اولین دیدار خانگی اتکا، سبب شده بود استادیوم پیر شهر گرگان نیم ساعت قبل از شروع بازی جایی برای نشستن تماشاگران جدید نداشته باشد.

- دو لیدر تهرانی در کنار لیدرهای گرگانی وظیفه ساماندهی تماشاگران را بر عهده داشته و با حرکت در بین تماشاچیان ضلع های مختلف استادیوم گرگان، آنها را به جهت حمایت از اتکا، تشویق میکردند.

- "گرگانی با غیرت " و "اتکای شهر گرگان" رایجترین تشویق تماشاگران بود.

- در بین تماشاگران حاضر در استادیوم، اقشار مختلفی از جامعه حضور داشتند لیکن حضور جوانان و دانش آموزان بیشتر از بقیه به چشم می آمد.

نزدیک به هفتاد هوادار تراکتورسازی نیز در مناسبترین مکان استادیوم استقرار یافته و در طول بازی تیم خود را تشویق میکردند.

- در ترکیب تراکتورسازی دو بازیکن برزیلی و غنایی نیز حضور داشتند.

- علیرغم تلاشهای پرویز قوشچی دبیر هیئت فوتبال گرگان به جهت آماده سازی زمین طی ماه های گذشته، لیکن به دلیل عدم زیرسازی مناسب آن در سالیان پیشین، چمن وضعیت مطلوبی نداشته و از این رو این موضوع بر کیفیت بازی اتکا که بیشتر زمینی بازی میکند تاثیر گذاشته بود.

- هر چند تماشاگران گرگانی، در پایان بازی به شدت نسبت به قضاوت داور دیدار معترض بودند لیکن با آرامش محوطه را ترک و به جهت تشویق تیم بسکتبال شهرداری گرگان راهی سالن امام شدند.

- قضاوت مشکوک داور بازی، صحت برخی گفته ها مبنی بر پیچیده بودن قضایای لیگ دسته اول ایران را برای بسیاری آشکار کرد.

 

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
امین

سلام علی جان.تیم اتکا بازی بسیار جالبی را انجام داد و این امر باعث غرور و شادی مسئولان در جایگاه شد.البته خود اونا دیدن که داور چه اشتباه واضحی را انجام داد و همه آنها از جا به نشانه اعتراض بلند شدند.برای ما داشتن یک تیمی که زیبا و فنی بازی کند مهم است که الحمدلله با زحمات زیاد ساکت الهامی این نیز به شکر خدا بر آورده شده است.امید است که مسائل حاشیه ای ازداوری ما کنار رود و داوران لیگ ما به حق و حقوق خود بسنده کنند تا لیگ ما واقعا لیگ برتر باشد.به امید موفقیت گرگان و گرگانی.