با تغییر مکان مسکن مهر ؛ باغ کشاورزی گرگان از ساخت و ساز در امان ماند

سرانجام با اعلام رسمی مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های توسعه و عمران وزارت مسکن و شهرسازی مبنی بر منتفی شدن ساخت و ساز های مسکن مهر در باغ کشاورزی گرگان ، شایعات شیرینی که در چند روز اخیر مبنی بر جایگزینی مکان این پروژه شنیده میشد رنگ واقعیت به خود گرفت تا باغ پرسابقه و 100 ساله مرکز تحقیقات کشاورزی گرگان که با گونه های نادر و باارزش گیاهی اش ، از معدود افتخارات باقیمانده گرگان است از گزند نابودی در امان بماند.

خبرانتخاب باغ کشاورزی گرگان به عنوان یکی از گزینه های ساخت و ساز مسکن مهر اولین بار از سوی چراغعلی عضو شورای شهر که در آن زمان مسئولیت کمیسیون توسعه و عمران شورای گرگان را بر عهده داشت اعلام و البته انتقاد اولیه نسبت به این تصمیم با این مضمون که تصمیم مناسب ساخت مسکن برای افراد فاقد واحد مسکونی نباید با شتابزدگی منجر به آسیب به محیط زیست و استعدادهای منطقه شود از سوی وی ابراز شد.

بماند که با بازتاب گسترده موضوع در وبلاگ ها و سایت های گرگاندوستان و صفحات استانی برخی خبرگزاری ها موضوع بازتابی کشوری پیدا کرد و نشریات و سایت های سراسری نیز در گفت و گو با فعالان محیط زیست به ابعاد مختلف این ماجرا پرداختند.

در این بین براساس شنیده ها و در سکوت معنا دار نمایندگان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ، پیگیری هایی در سطح ملی از سوی قره خانی نماینده علی آباد کتول ، کانون عالی گسترش فضای سبز و محیط زیست کشور ، و ... انجام تا آنکه سرانجام جلالوندی مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های توسعه و عمران وزارت مسکن و شهرسازی به طور رسمی از جایگزینی زمینی دیگر به جای باغ کشاورزی گرگان برای ساخت و سازهای مسکن مهر خبر داد.

ساخت و سازهای دیگر مسکن مهر گرگان از چندی پیش در سایت راه آهن آغاز شده است.

 

خبر سبزپرس در این باره را از طریق لینک زیر بخوانید

http://isdle.ir/news/index.php?news=3080

 

/ 0 نظر / 4 بازدید