برای رفتگران طبیعت استان گلستان / پاداش تان در کلمه نمی گنجد

علی نصیبی، وبلاگ گرگان ما: یکشنبه شب ساعاتی بعد از افطار به همراه جمعی از دوستان به جهت شرکت در جشن دو سالگی تشکل زیست محیطی رفتگران طبیعت استان گلستان، راهی ناهارخوران و سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست شدم.

قصدم این بود که با توجه به برگزاری مسابقه فینال جام جهانی، به رسم ادب نیم ساعتی را در مراسم حضور یافته و سپس راهی خانه شوم.

لیکن بدون تعارف، مراسم که به همت اعضای این تشکل فعال برنامه ریزی شده بود چنان بی تکلف و صمیمی و بی ریا در حال برگزاری بود که نتوانستم خود و دوستان را راضی به ترک سالن نمایم.

00000000000000000562

جای شما خالی، در انتها نیز شربت بهار نارنج و کیک دو سالگی تشکل را با چاشنی دیدار با دوستان گذشته میل کردیم و هر چند 20 دقیقه ابتدایی فینال جام جهانی را از دست دادیم لیکن نهایت لذت را از آن همه تلاش همشهریان عزیز ما که هر یک علیرغم گرفتاری های شخصی و ...، با احساس وظیفه نسبت به محیط زیست این دیار، در قالب یک حرکت اجتماعی زمینه ساز انجام کاری بزرگ شده اند، بردیم.

در این روزهای غلبه بی تفاوتی ها بر آدمیان، عزم این گونه تان برای ترویج نگاهی فرهنگی، به ما جان دوباره می بخشد.

***

رفتگران طبیعت استان گلستان که بیشتر اعضای آن را جوانان تشکیل داده و در میان آنها میتوان طیف وسیعی از فعالان زیست محیطی منطقه با پایگاه های اجتماعی متفاوت را یافت، دو سال پیش با همت رضا پاداش در گرگان راه اندازی شده و با برنامه ریزی وی و یارانش، که جانانه در راه پاکسازی محیط زیست گرگان، استان و کشور تلاش می کنند امروز بیش از 1800 عضو دارد.

اعضای این گروه در اکثر تعطیلات در تفرجگاه های شهرستان و استان و دیگر استان های همسایه حضور یافته و به پاکسازی طبیعت می پردازند.

آقا رضای پاداش عزیز و اعضای دوست داشتنی گروه رفتگران طبیعت؛ تلاش مستمرتان به جهت تقویت و ترویج فرهنگ احترام به محیط زیست را پاس داشته و امیدوارم با استمرار کار گروهی تان، همچنان شاهد حضور پویایتان در عرصه های اجتماعی و ... باشیم. امیدوارم با برنامه ریزی بهینه، استفاده از ابتکارات جدید، گسترش شبکه فعالیت، استقلال فکری و عدم وابستگی به این و آن، همچون گذشته فارغ از شعار، در عمل شاهد استمرار گام هایتان در جهت دفاع از محیط زیست باشیم.

پاداش این همه تلاش گمنامانه در قالب کلمات نمی گنجد. ما را نیز همراه خود بدانید.

پی نوشت: عکس های محمد چارک {آژانس عکس خبری گلستان} از مراسم مذکور را از اینجا ببینید.

/ 0 نظر / 26 بازدید